Jump to content
Nezumi

Nowy ZBrush nadchodzi!

Recommended Posts

Nie trzeba bedzie czekac do Siggraph. Najnowsza odslona ZBrusha zostanie zaprezentowana (przynajmniej w czesci) na zblizajacym sie "ZBrush Summit 2014", ktory odbedzie sie 8-10 sierpnia. Pixologic jest znany z powolnego saczenia informacji na temat nowej wersji wiec niemal z cala pewnoscia nie dowiemy sie wszystkiego ale zapowiedziano "sneak peak" nowej wersji.

ZBrush Summit bedzie mozna sledzic na zywo za posrednictwem internetu.

http://www.zbrushcentral.com/showthread.php?187841-ZBrush-Summit-2014&p=1095977&infinite=1#post1095977

Wziąłem już chorobowe na te 3 dni. Zatrucie pokarmowe popcornem i colą. Can't wait.

Monio - na weekend bierzesz chorobowe? ;)

Ale zdecydowanie - cant wait! Pixologic zdarzyl mnie przyzwyczaic do tego ze chlopaki pokazuja ZAWSZE jakies na prawde niezamowite rzeczy. Mam nadzieje ze bedzie jakis plan podany zebym nie przegapil tego sneak peak'a bo szczerze mowiac nie chce mi sie ogladac calosci. Chyba ze beda betatesterzy mowic o tym jak wykorzystali nawa wersje.

Chorobowe od wszystkiego. Zamykam się w pokoju na 3 dni i oglądam każdy filmik. :>

5JtkBUV.jpg

w sumie to tylko jedno pytanie czy będzie 64 bitowy reszta mnie tam nie interesuje :P

też się napaliłem, bo najwyższy czas zakupić Zetkę :)

Azbesty- Na 99% będzie. Ale za tym również idzie dużo większa konsumpcja ramu. Poniżej 8 giga raczej nie będzie sensu instalować 64bit. Ja będę musiał zrobić upgrade kompa bo mam tylko 6 gigsów.

fajnie jakby naprawili buga z niekończącymi się loopami :D ale will see :P

No no, brzmi ciekawie. Do 8 sierpnia jeszcze sporo czasu, a ja juz nie moge sie doczekać.

Zetki wcale nie uzywam, ale lubie ogladac ich "sneak peak'i". Ale gdybym uzywal to na pewno bym zakupil. Widac ze dbaja o własny soft i klienta :) Nie to co sciema którą co roku mnie karmi AD :P

Dbają. Sprawy zgłoszone przez support center rozwiązują momentalnie. Dezaktywacja zetki na dwóch kompach (raz zapomniałem przed reinstalką a drugi raz miałem awarie) i odnowienie ilości możliwych aktywacji załatwili w mniej niż 8 godzin. Pytania o licencje i wysłanie linka do nowej instalki też załatwili w mniej niż dzień. Nie znam drugiej tak przyjaznej firmy robiącej soft do grafy. :)

Dbają. Sprawy zgłoszone przez support center rozwiązują momentalnie. Dezaktywacja zetki na dwóch kompach (raz zapomniałem przed reinstalką a drugi raz miałem awarie) i odnowienie ilości możliwych aktywacji załatwili w mniej niż 8 godzin. Pytania o licencje i wysłanie linka do nowej instalki też załatwili w mniej niż dzień. Nie znam drugiej tak przyjaznej firmy robiącej soft do grafy. :)

Dokładnie, support mają najlepszy jaki w życiu widziałem. Też zdarzało mi się pisać do nich, głównie z problemami dezaktywacji jak u Ciebie, ale też innymi i nigdy nie czekałem dłużej niż 1 dzień. Zazwyczaj jest to kwestia kilku godzin, a raz nawet rozwiązali problem w ciągu 30 minut:)

Czekam na nową wersję, jeśli będzie 64bit to chyba zniosę jajko. Mogliby jeszcze poprawić czesanie włosów bo obecnie straszna lipa jest w porównaniu choćby do maxa. Podobnie z mapowaniem, ogólnie zbrush bardzo fajnie rozkłada siatę, ale krojenie szwów z lekka ssie pałkę.

Foldery subtooli, poprawnie działające warstwy dla polypainta z trybami mieszania i jestem w niebie. :)

Hih, kupilem kiedys ZBrusha i lezy na dysku nieuzywany;)

Ciekawe, co tym razem pokaza, zawsze byli tak bardzo do przodu z innowacja, ze nawet trudno cokolwiek przewidziec:)

Mieć najfajniejszy soft do grafiki ever i nie korzystać... ;(

Ciekawe czy nowa wersja nadal będzie bezplatna. Zastanawiam się jak dlugo da się zarabiać wylącznie na nowych klientach. Jak bedzie platny update to i tak kupie bo zetka mi się zwróciła już dawno.

mysle ze 64 bit bedzie dodatkowo platne, moze jakas delikatna znizka dla posiadaczy wczesniejszych licencji moze

Hmmm...ciekawe

the "ZBrush plugin" will not be a plugin but actually a full integration into the new version of ZBrush.

Stay tuned for the ZBrush Summit for more information: http://pixologic.com/summit/"

https://www.keyshot.com/forum/index.php/topic,8327.0.html

W sumie w widziałem naprawdę piękne Clay rendery z Keyshota, to nawet się cieszę ...z tym cena Keyshota jest lekko przesadzona....a jak pokazuje ten przykład http://www.zbrushcentral.com/zbc-user-gallery.php?uid=341733

z samego BPR Zbrushowego da się coś sensownego wyciągnąć, co może i nie jest bardzo realistyczne ale na prawdę wygląda ładne ;)

mysle ze 64 bit bedzie dodatkowo platne, moze jakas delikatna znizka dla posiadaczy wczesniejszych licencji moze

Nie mowie ze nie - ale na jakiej podstawie tak twierdzisz? Nie byloby w tym nic zdroznego po prostu pytam.

przepisanie calego programu od zera, poza tym gdzies wspominali ze 64 bit bedzie platne :D

Dlaczego niby od zera? Od pół wieku nie pisze się w taki sposób programów. A już na pewno nie tak złożonych jak zbrush który ma masę funkcji i działa stabilnie na 2 różnych systemach operacyjnych. Będą musieli przepisać tylko jakąś małą część, parę podsystemów.

Hmm to dlaczego to tak wolno trwa? No chyba, że to dla nich nie jest jakiś priorytet i jeszcze się za to nie zabrali.

Edited by makak

Bo nadal to ogrom pracy. Liczony pewnie w miesiącach roboczogodzin całego zespołu. Ale na szczęście nie lat jak "przepisanie" całego programu. W ogóle "przepisanie programu od zera" to jest jakiś dziwny konstrukt myślowy. Takie rzeczy się po prostu nie zdarzają przy żadnym poważnym projekcie od kilku dekad. To jest niezgodne z ideą projektowania i budowania oprogramowania a jestem pewien że inżynierowie z pixologic mają te wszystkie teorie w małym palcu.

Można przeprowadzić refaktoryzacje dużej części programu, potem kolejną dla innego elementu i tak dalej. W ekstremalnych przypadkach można zmieniać wewnętrzną architekturę ale i tak robi się to w taki sposób żeby praca wykonana wcześniej nie szła na marne. Po prostu nie robi się czegoś takiego jak przepisanie tak dużego programu od zera i wydanie go jako nowej wersji. Na pewno nic takiego nie miało jeszcze miejsca w branży grafiki.