Jump to content

Sowiecki czołg ciężki IS-3 (Iosif Stalin)

Recommended Posts

Dziękuję! :)

Na dolnym screen znajduje się materiał który widzisz na screenach.

Do modelowania korzystam z górnego, jest nieco jaśniejszy i mniej świeci, dobrze widać najmniejsze zniekształcenia.

IKvyONx.jpg

• Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zawiła jest historia tego czołgu....

T28 Super Heavy Tank późniejsze oznaczenie: T95 Gun Motor Carriage – największy czołg superciężki zaprojektowany dla potrzeb amerykańskiej armii w czasie II wojny światowej.

Planowano zbudować pięć prototypów, a następnie 25 egzemplarzy produkcyjnych, w rzeczywistości zbudowano jedynie dwa prototypy, z których żaden nie wziął udziału w walkach.

Ale wygląda imponująco...

Czy możesz pokazać siatkę ogólną modelu i samego włazu bez Turbo Smootha ?

Z góry dziękuje za pomoc.

ps. Sam robię model T28 i mam problem z zagęszczeniem siatki.

A tak wygląda T28

t28-314152.jpg

OOO!! Ja też ma na warsztacie to monstrum :) będzie rywalizacja na forum pod koniec roku :D

- - - Połączono posty - - -

A co do Ciebie " 2013 "to modeling pierwsza klasa czekam na więcej

Ja mam maxa 2011 i ze względu na to że używam Quadro plex d2 i fx 5800 i pod tym maxem jako ostatnim ma jeszcze sterowniki dedykowane to nie zamierzam przechodzić na wyższe .

co do podwozia T28 GMC to gąsienica jest od m-26-46 tyle że o 15% węższa . układ jezdny to faktycznie łamigłówka w muzeum pattona sprzedają książkę o tej konstrukcji , można się na nią też natknąć na amazonie . radzę się nie wzorować na WOT bo to raczej fantastyka .

Aktualizacja bardziej istotna dla mnie niż dla was :)

Ale aby było jak należy to wstawiam.

Poprawiłem jeden element, który składa się z jednej części a nie z dwóch...

15136556851_ea77b788ff_o_d.jpg

15116518876_58fe1fb5ff_o_d.jpg

15116518006_4959ed7540_o_d.jpg

Uchwyty o których mowa zostały już pogrubione co widać na ostatnich screenach :)

Jeśli chodzi o wygięcia czy nierówności (bo rzeczywiście czołg ten do najrówniejszych nie należy) to zajmę się tym na samym końcu.

Na chwilę obecną modeluję go tak jakby był to szwajcarski zegarek :)

Podziwiam Twoją pracę, jest niesamowita. Mam 2 pytania:

1. Fakturę stali odlewanej zrobiłeś z jakiejś tekstury + normal mapa, czy jest proceduralna?

2. W jaki sposób wyciąłeś tą małą dziurę po lewej? Najpierw modelowałeś całość, a później nożem wycinałeś?

Pozdrawiam.

@McGavish dziękuję! :)

Jako, że nie potrafię jeszcze teksturować i renderować tego typu elementów o czym pisałem w poprzednich moich tematach, zatem z tą wiedzą @kliment woroszyłow zaproponował wykonanie testu materiału jednego z elementów za co bardzo mu dziękuję gdyż sam cieszę się niezmiernie gdy na niego patrzę.

Podsumowując, jeśli chodzi o materiał to pytanie proszę kierować do Wojtka, bo to jego dzieło :)

Co do otworu, to otwory takie wycina się na sam koniec, w zależności od skomplikowania siatki modelu.

Jeśli siatka nie jest jakoś bardzo pofałdowana, można wycinać bez uprzedniego zagęszczania.

Jeśli jednak siatka jest dość skomplikowana i otwór jest sporej wielkości, należy zagęścić ją uprzednio TurboSmooth - Interatios: 1, Convert to Editable Poly i dopiero wycinać.

Szablon to zwykły ngon ustawiony nad modelem, nie przyklejasz go do siatki modelu, wycinasz za pomocą CUT TOOL z włączonym snap to vertex.

Następnie kasujesz powstałe poligony i zaznaczasz EDGE/krawędzie otworu, z wciśniętym SHIFT wyciągasz je wgłąb otworu i skalujesz aby wyrównać.

Edited by 2013