Jump to content
Pionier

Scena 3D: Papierowe samolociki

Recommended Posts

Hej,

Jakiś już czas temu udało mi się wspólnie z Pawłem Fabjańskim zakończyć pracę nad 'testowym' projektem portfoliowym którym to właśnie postanowiłem się podzielić. Głównym celem była integracja 3D z fotografią, poza sklejeniem światła chcieliśmy też przetestować spasowanie głębi ostrości. Z technicznych rzeczy: scena oświetlona jest tylko HDRką którą zrobił Paweł a ja później skorygowałem, DOF jest bezpośrednio z Vraya. Całość składana przez retuszera Pawła w PS.

Generalnie całość dodatkowo utrudniona że zdjęcia robione były prosto pod słońce oraz same samoloty mają rażący kolor, tak czy owak osobiście jesteśmy z Pawłem zadowoleni z efektu końcowego :)

Mam nadzieję że Wam też się podoba,

pozdro,

P

5ca6e986f5fd7f36dd6807ea511bbd6a.jpg

878f7652da8541ee3efb3fac0f0e281b.jpg

d8aa4d97279bb568e640dad97bbe3d45.jpg

5879baa847ad8c20e88f37b8de294cbb.jpg

786656bc1dbeb245dbd2624408ce67b1.jpg

4960530b03959c91c8d6c4543eff3e7c.jpg

f73f5bd70c55daf8de3f5b03cf91ef98.jpg

d06fe418c99bb1a34b26193ea17fc063.jpg

Edited by Pionier

Super to wygląda, jedyne co mi się rzuciło w oczy szczególnie na 1 i 2 ujęciu to niebieska obwódka na kapeluszy, trochę mi to przeszkadza.

Poza tym git !!!

Mnie akurat typ dofa się nie podoba, trochę mi nie pasuje, widać w pierwszym obrazku.

Reszta ekstra :)

@artzgodka - aberracja, która jest na postaciach, a na samolotach jej zabrakło.

bardzo ladnie jak dla mnie. Jednak mam jakies dziwne objekcje do dofa cos nie lezy mi tutaj ;) ale nie potrafie sprecyzowac hehehe :)

Przy takim czasie naswietlania do ktorego sie musialem dopasowac nie ma mowy o zadnym motion blur ;)

Dzieki za opinie, fajnie ze sie podoba. Odnosnie aberacji, zabawnie sie zlozylo bo rendery dostarczylem z aberacja ale w retuszu zostala usunieta z renderow ale z tla juz nie, maly wypadek przy pracy, zdecydowanie nastepnym razem dopilnuje tej sprawy.

Dzieki rowniez za fronta!

P.

Nie ma co, Pawel znowu pokazał klasę swoimi zdjęciami, a i integracja z 3d genialna. Jest na czym zawiesić oko. Od rozpoczęcia zdjęć do zamknięcia projektu... dużo czasu to zajęło? ;)

Press

dzięki zipy :)

hmm, myślę że gdyby tak zliczyć całość projektu z mojej strony wyszłoby około 5/6dni pracy, sama sesja trwała pewno z pół godziny/godzinę max a ile zajął retusz tego nie wiem.

P.

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy