Jump to content

3ds max - Funkcja TurboSmooth nie wygładza odpowiednio krawędzi.


Recommended Posts

Witam. Tak jak w temacie, mam problem przy używaniu funkcji turbosmooth. Wcześniej nie było problemu, gdyż korzystałem z prostych kształtów bez funkcji "connect" w editable poly.

 

2ugz0is.png

 

Na obrazku po lewej stronie przedstawiony jest model z liniami przy których używałem tej opcji. Reszta jest już po wybraniu turbosmooth'a oraz meshsmooth'a i jak widzicie nie daje to zadowalającego efektu.

 

Jak mogę wygładzić krawędzie obiektu, tak aby zachował swój odpowiedni kształt? Czy problem jest spowodowany przez użycie connect'a? Wybierałem już różne opcje/ustawienia z tej kategorii i daje te same lub podobne efekty.

 

Proszę o pomoc w tej sprawie.

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Czy ja się kłócę? Znam podstawy dlatego pytam. Bevel/chamfer z editable poly nic mi nie daje. Oświeć mnie jak to zrobić, bo nie wiem do końca jak mam to dodać do obiektu.

 

nie znasz podstaw. musisz dodać support loopy. i jak pisałem dowiedź się w jaki sposób działa turbosmooth czy jaki kolwiek inny system zagęszczania siatki. Tyle odemnie.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście z tego co widzę ciężko wytłumaczyć coś więcej.. Jak tak ma wyglądać pomoc to ja podziękuję. No nic, znalazłem już podobny wątek, gdzie jest wszystko jasno i zwięźle opisane. Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem Ci obrazek jak działa Turbo - http://i.imgur.com/ogSPjVx.jpg . Turbo dzieli 1 poligon na 4 powodując przy tym efekt zaokrąglenia. Dlatego do turbo zwykle unika się trójkątów i n-gonów bo i tak zrobi z tego czworokąty tyle , że z ewentualnymi "przekłamaniami".

 

Jak przyjrzysz się na obrazku z fioletowym modelem , który wrzuciłeś na krańcach masz kilka podziałów bardzo blisko siebie przez co wygładzenie jest ostrzejsze (zaznaczyłem na czerwono). Tam gdzie jest jeden edge (zielony) powstaje większe zaokrąglenie. Bardzo dobrze to pokazuje powyższy link.

JlnSbH4.jpg

Edited by RAFX
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy