Jump to content
DPFantasy

Teczka 2D DPFantasy

Recommended Posts

Teraz jak będziesz malował jakąś postać/koncept czy nawet dla funu (mając na uwadze w sumie wszystkie postaci jakie masz w teczce) zacznij właśnie od takiego szkicu jakie dałeś powyżej - zobaczysz że wyjdzie to o wiele lepiej. Nie zaczynaj na razie od plamy i nie zdawaj się na wyobraźnię, refy Ci pomogą.

Pzdr.

rozwój idzie w fajną stronę. Super, że ćwiczysz i masz cierpliwość. Trzymam kciuki.

Ciśniesz no i dobrze. Zaczynasz powoli chwytać generalne proporcje to zacznij zwracać uwagę na niuanse: konstrukcje (Narysuj sobie teraz kości na tej pani to zobaczysz jak bardzo ma połamane stawy), perspektywę (te stopy chyba jej się poplątały, jedna była by dalej a druga bliżej) Sprawdź ile razy się ta głowa mieści w ciele etc.

DAGOO Dzięki :) polecam samemu spróbować:

biglebowsky tak tak ja właśnie mam straszny problem ze stopami i dłońmi także skoro radzisz rysować kości napewno to zrobie :) a także kości i mięśnie planuje zrobić na całym ciele jak to masterzy czynią :p

pozdro

Dzięki za link!

Ja ostatnio kożystałam z tego:

http://www.onairvideo.com/croquis-cafe-photos.html

Znajdziesz tam dużą bazę modeli różnego wieku, postury i płci :)

Myślę, że biglebowski na ma rację - trzeba porysować czasem kości, czy też przezroczyste ciała.

Pewnie nazwisko Andrew Loomisa padło juz wiele razy na tym forum, ale naprawdę super rysuje się na podstawie jego ćwiczeń anatomii.

Jest też taka książka "Anatomia dla artystów" Sarah Simblet w której są rysunki szkieletu umieszczonego w ramach ludzkiego ciała.

Krasnolud ma moim zdaniem zbyt sztywną pozę. Jest tak spięty jakby trzonek młota miał wetknięty w... no :D

Super byłoby gdybyś zanimował go tak, jak te szkice postaci w ruchu. Bardzo fajnie ci wychodzą :)

Hej, fajne te gesty, ale mam wrażenie, że w ogóle z nich nie korzystasz przy dłuższych rysunkach (a powinieneś!). Postaraj się budować rysunek w ten sposób:

blabla.jpg

Machnąłem tak na szybko, może nie wygląda najlepiej, ale wyjaśnia pewną wizję ;)

Poza tym, przy robieniu tych gestowych rysunków, dopowiadaj bardziej kończyny - biglebowsky wspomniał już o tym wcześniej.

Jeszcze jedna uwaga na koniec: nie staraj się maksymalnie kopiować tych modelek z NMA, bo przez to niepotrzebnie się spinasz i bardziej skupiasz na detalu zamiast myśleć o konstrukcji i proporcjach.

O digitalu się nie wypowiadam, bo się nie znam ;)

Rysuj dużo i będzie dobrze.

DAGOO Co racja to racja krasnolud poległ następny będzie lepszy :)

PiotrRygiel Dzięki! parę osób mi to powtarza i dobrze bo zapominam i niezłe babole wychodzą :p Biglebowsky faktycznie mi już to mówił ale bardzo doże że to powtarzasz dzięki!

Nieźle jedziesz, tylko tak dalej. Unikaj "bąbelkowych" postaci. Staraj się, żeby linie tworzące np. górną częśc ręki czy nogi miały flow i przechodziły jedna w drugą, nie tworzyły "bałwanka"

hampton_p_6_13__gestures_by_thethirdcartel-d5f4xg9.png