Jump to content

Efekty specjalne w latach 80-tych


Recommended Posts

Myśl ta sama, zmieniają się narzędzia i nośniki. Masakryczna robota, oglądając te cacka przeszył mnie dreszcz i przypomniał dramat, kiedy to ćwierć wieku temu uczyłem się fotografiki i zerwałem migawkę w Zenicie :)

Link to post
Share on other sites

Koszmarna robota w której nie ma nic zabawnego.

Baggins w ostatnim wywiadzie mówi, że może w końcu, dzięki łatwości w tworzeniu efektów, ludzie zaczną się skupiać na dobrej historii a nie wybuchach i dinozaurach.

Link to post
Share on other sites

Kiedys był taki program ktory leciał na tvp 2. Nazywał się Movie magic. Pokazywał bardzo duzo fajnych rzeczy wlasnie z za kulic oraz duzo fajnych efektow ktore kazdy mogl zrobic w domu tanio i szybko. Na jutubie jest tylko kilka odcinkow a bylo kilka sezonów tego. Momentami nie aktualne jesli chodzi o techniki cyfrowe, ale tradycyjne efekty jak najbardziej dalej aktualne.

Link to post
Share on other sites

Industrial Light & Magic to pionierzy całej branży vfx-ów i ciężko wyobrazić sobie właściwie historię światowego kina, gdyby nie G. Lucas i jego Gwiezdne Wojny z 1977, bo od tego wszystko się zaczęło. Nawet dzisiaj, w XXI wieku, kiedy mamy mnóstwo firm zajmujących się produkcją vfx, to właśnie przełomowe i ponadczasowe efekty ILM z Terminatora 2 czy Parku Jurajskiego po ponad 20 latach nadal potrafią zawstydzić współczesne dokonania!!!

 

Ja ze swojej strony polecam ten dokument, który swego czasu widziałem też w polskiej tv - na AleKino

 

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy