Jump to content
W Art

Upgrade - czy opłacalny ?

Recommended Posts

Cześć. Mam takie pytanie. Mianowice mam już kilku letni zestawik i zastanawiam się czy lepiej szukać jakiś nowy , czy na jakiś czas trochę podkręcić ten. Ogólnie teraz na priorytecie jest wesele i zbieranie kasy na nie , ale może w miarę uda się jeszcze trochę po kosztach ulepszyć obecny.

 

To co mam :

- płyta http://www.asus.com/pl/Motherboards/M4A89GTD_PRO/

- procek na niej - AMD Phenome Phenom II X4 960T -

- chłodzenie na niej Arctic Freezer 13

- Ram 12GB jakiegoś 1600

- dysk zwykły SATowski jakiś 2 Tera WD green

- obudowa Aerocool X-Warrior

- zasilacz chyba Chiefteca koło 700-800W

- karta GAINWARD GeForce GTS 450

 

Tak wygląda obecne zestawienie.

Powiedzcie bo nie znam się na obecnym sprzęcie - czy warto cokolwiek tutaj jeszcze ruszać? Czy ta płyta jeszcze jest w stanie coś pociągnąć?

Dodam , że komputer używam do 3ds maxa + Vray - modelowanie i renderowanie. Zależy mi żeby trochę skrócić czas.

Dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mit quadro tyczy się raczej wydajności :) swego czasu za koszt nowej karty można było kupic sredniej klasy karte gameingowa która bila quadro wydajnością i jeszcze sporo do skarbonki wróciło. Na pewno komfort i jakość pracy w niektórych programach jest niepodważalny dzięki sterownikom. Na pewno 3dsmaxa to nie dotyczy :). Ostatnio znalazłem ciekawe testy https://docs.google.com/spreadsheets/d/13afhWgHv6xqthlC1YIZhg7mDV6wdPunUaa3lqH8gMX4/edit

 

Mi wczoraj poczciwy geforce 460 zaczął świrować i tez musze cos do crosschair IV wsadzić i coraz bardziej skłonny jestem zainwestować w geforca 970.

Myślę ze jeśli nie chcesz dużo wydać a chcesz pozostać na obecnych bebechach to szukaj phenoma II x6. Musiałbyś sprecyzować jaka kwotę chcesz przeznaczyć na modernizacje.

Edited by Predator

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak sobie pomyślałem może lepiej zainwestować w kartę graficzną , lub 2 i przesiąść się na Octane ? - korzystacie może z niego ? Jakoś nie wiele się o nim mówi. Na wydatek mam na chwilę obecną ze 2-3k - trochę bieda , ale wesele się szykuje i niestety nie da się więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Art wszytko zależy co renderujesz jak to są duże sceny, pamiętaj że rendering na gpu ma dosyć poważne ograniczenie jakim jest pamięć karty graficznej, nie wyrenderujesz na niej sceny która potrzebuje więcej pamięci niż to co oferuje karta graficzna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najczęściej jadę wnętrza + produkt w studyjnym. Rzadko kiedy zdarzają mi się exteriory. Chociaż ostatnio miałem osiedle i miałem straszne problemy przy moim gts 450 z viewportami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wnętrza i produkty studyjne spokojnie by ci chodziły na octanie, natomiast o rozbudowanych scenach exteriorów możesz zapomnieć w octanie najczęściej tego typu sceny są ramożerne. Natomiast jeśli nie będziesz optymalizował sceny pod względem wyświetlania to ci się każda karta zatka w viewportach przy rozbudowanych exteriorach, w takim przypadku warto pracować na warstwach i chować to co w danym momencie niepotrzebne, wyświetlanie obiektów o ciężkiej geometrii ustawiaj na box, obiekty powtarzalne stosuj w formie proxów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki wielkie. Tak czy siak chyba najpierw zainwestuję w ssdka dysk i kartę , a później wymienię resztę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy