Jump to content

Recommended Posts

Witajcie!

Chciałem podzielić się z Wami ostatnim projektem osobistym. Naleśniki zrobione techniką fotogrametrii w darmowym, ale nawet dającym radę sofcie visualSFM, meshLab do triangulacji wyników, mudbox do retopo i podpimpowania tekstur. Reszta standardowo zrobiona w 3dsmax'ie + vray i photoshop/lightroom do obróbki.

C&C mile widziane!:)

pancake.jpg

pancake_clay.jpg

[ATTACH=CONFIG]98332[/ATTACH]

Pozdrawiam,

Artur Tamioła.

arturtamiola.com

Edited by arczi

dla mnie idealne, nie mam sie do czego przyczepic. a truskawka przecieta idealnie bo byl bardzo ostry noz :) front oczywiscie

No i miałem juz nic nie jesc a Ty sprawiłes, ze slinka mi cieknie!

Widelec za cienki i troszke dziwny szader na malinach(moze za duzo Subsurface Scattering).

Reszta miodzio. Gratulacje!

Technicznie fajnie zrobione. Tylko coś ta kompozycja jest trochę "nieteges". Talerz dochodzi do krawędzi, a z drugiej strony jest obcięty. Tak się raczej nie kadruje.

Ps. Do tyłu z tymi nowinkami jestem- to było skanowane wstępnie? Bryła i kolory?

Dzięki wszystkim za komentarze!:)

Widelec faktycznie za cienki, a na shader malin już plasti mi zwracał uwagę, ale mi się nawet podoba i już go nie zmieniałem:)

Technicznie fajnie zrobione. Tylko coś ta kompozycja jest trochę "nieteges". Talerz dochodzi do krawędzi, a z drugiej strony jest obcięty. Tak się raczej nie kadruje.

Ps. Do tyłu z tymi nowinkami jestem- to było skanowane wstępnie? Bryła i kolory?

Odnośnie fotografii jedzenia to przed projektem robiłem mały research i z takim kadrowaniem spotkałem się wiele razy, ale dzięki za uwagę.

Same naleśniki ofotografowałem dookoła i visualSFM już sobie poradził z resztą. Następnie trzeba było domodelować dolną część naleśników, zunwrapować i podmalować. Poniżej kilka fotek:

u0_neu_d4_37f78befcfb34eb38eb50251b7542737_pimgp.png

u0_cus_d2_f48cfbdc29f94de08128258e52d37586_pimgp.png

u0_neu_d3_d7615b45a33f4989b7a95b184dc6b0e6_pimgp.png

Pozdrawiam,

Artur Tamioła.

arturtamiola.com

Edited by arczi

Takze mam pewne watpliwosci co do kompozycji, mianowicie do momentu gdzie talerz u dolu obrazka styka sie z jego krawedzia. Te tzw "styczne" (visual tangents) raczej nie sa kompozycyjnie zalecane.

Co do reszty... Tylko przyklasnac! :))

Pięknie wyszło.

Czyli fotografowałeś każdego naleśnika osobno, tak?

Czyli fotografowałeś każdego naleśnika osobno, tak?

Zgadza się- 5 różnych naleśników, reszta to duplikaty:) akurat były idealne warunki, w pełni zachmurzone niebo, aczkolwiek ludzie na parkingu patrzyli się jak na idiotę..

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy