Jump to content

Pomysł na projekt


Recommended Posts

Witam,

 

Tytułem wstępu... Jestem krótko tutaj i nie wiem czy mogę Was prosić o taką pomoc... Nie bardzo też odnajduje się w wątkach, bo sporo ich. Jakby coś to Administratorze usuń mój wątek, nie obrażę się ;)

 

Mój problem to znalezienie sobie tematu na swoją pracę inżynierską... :( Kierunek to informatyka. Interesuję się grafiką 3D/2D (choć to oczywiste z racji bytu tutaj). Prace z samej grafiki nie przejdą i muszę dodać coś z programowania(np. skrypty). Ani ja nie mam pomysłu ani mój promotor... :( Byłoby super jakby znalazła się jakaś miła i jednocześnie pomysłowa dusza, która pomogłaby mi coś wymyślić. Program, na którym chciałabym oprzeć dyplom, to Blender. A promotor sugeruje mi "wyjście" z Blenterem poza PC, czyli np. PC połączony z kinektem, który skanuje postać do sceny w Blenderze. Ale ten temat jest już zajęty przez kogo innego, no i nie mam kinekta.

 

Nie oczekuję konkretnego projektu, lecz chociaż naprowadzenia mnie, no sama nie wiem. Tu jest problem, że chęci są, ale pomysłu brak. :(

 

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi no i przepraszam za ewentualny spam.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem, mogłabyś zaintresować się Houdini. Nie dość że ma narzędzia do wszelkich aspektów 3D, to praca w nim w zasadzie to "programowanie".

 

Jako temat pracy inżynierskiej mogłabyś na przykład wybrać: "Generowanie krajobrazu 3D w oparciu o programowanie nodalne oraz integracja z Unity3D". Sorry za brak poprawności w języku Polskim jeżeli chodzi o tytuł pracy:)

 

Ale generalnie przekaz ode mnie chyba jest jasny.

 

Cheers:)

Link to post
Share on other sites

dla dobra ludzkości bierz : PC połączony z kinektem, który skanuje postać do sceny w Blenderze. Kinecta nie masz to może użyj zwykłej kamerki np takiej z telefonu, w sumie ciekawa sprawa by była jakby napisać aplikacje na telefon np z androidem, która analizuje?//przesyła obraz do blendera a ten dalej costam z tym robi np tak jak tutaj

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Wam za odpowiedzi!!!

Rice dzięki za ten filmik, ziarenko pomysłu zasiał :)

Bolitic, program, o którym piszesz jest mi nie znany niestety, a przy nawale projektów, jakie mamy na studiach aktualnie, obawiam się, że nie będę mieć wystarczająco dużo czasu na opanowanie go samej.

Ptaszek, co konkretnie masz na myśli? Miałaby to być praca bardziej teoretyczna? Poparta "badaniami"? Czy mógłbyś rozwinąć myśl?

 

Z racji mojego kierunku, informatyka, nie chętnie są widziane prace, gdzie nie ma programowania :( Niby w pracy inżynierskiej powinien być postawiony problem, który się chce rozwiązać właśnie w tej pracy.

Najlepiej (dla mnie) jakby to była aplikacja, dajmy na to mobilna, z wykorzystaniem grafiki 3D, bo w kierunku grafiki chcę podążać. Podoba mi się koncepcja z filmiku Rice, trzeba by wymyśleć coś konkretniejszego, coś przydatnego najlepiej.

Link to post
Share on other sites

Przydatnego mowisz, to moze cos takiego

z tym ze on uzywa 6 kamer od ps3, mozesz sprobowac zrobić cos podobnego ale z wykożystaniem kamerki z telefonu. Ot taki mocap dla ubogich :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ostatecznie stanęło na generowaniu postaci. Czyli stworzę jakiegoś typka i dam użytkownikowi możliwość zmiany jego ubioru, fryzury, jak i budowy ciała. Na koniec, jeśli czasu mi starczy rozważę wprowadzenie stworzonej postaci w ruch skanowany w czasie rzeczywistym przy użyciu kinecta.

Dziękuję za wszystkie pomysły i liczę na ewentualną drobną pomoc przy późniejszym wykonaniu! ;)

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy