Jump to content
WWWoj

ArtWay Animation Studio

Recommended Posts

walmord: Dzięki! Miło słyszeć, bo starałem się, żeby zwierzaki były jak najbardziej "ikoniczne".

michalo: Dzięki! Na pewno wrzucę później osobne plansze z zwierzakami i animowane gify gdzie się uda. Z Do the Evolution trafiłeś, bo to była jedna z inspiracji właśnie.

osael: Dziękuję! A tyle się męczyłem, żeby z dźwiękiem spasować ;p, Ogólnie to zaczynam od rozpisania pomysłu, później robię kilka "key artów" dla określenia stylistyki, potem jedną dwie sceny benchmark dla klienta no i dla siebie, żeby moc rozplanować prace. Potem krótki storyboard, żeby mieć z czego wyjść, a później to już na żywioł. Tutaj właściwie sceny były trochę jak storyboard, więc szybko szło. Wyzwaniem była dla mnie dynamika i zagęszczenie, co wymagało dużo ujęć i dobre zaplanowanie, w których ma się więcej ruszać w których mniej, żeby uniknąć wrażenia slajdów statycznych na dłuższą metę. Ogólnie to myślę, że i tak mogłoby być momentami dynamiczniej.

Nezumi: Dziękuję bardzo! Cieszę się, że można się przy tym zasępić :). Trzymaj się w Mexyku i oby już nie trzęsło.

Boris: Dzięki! i dzięki za Steva Perry już wiem czego będę dziś słuchał :)

To w takim razie sobie pozwole, mam nadzieje, ze sie nie obrazisz ;)

[video=youtube;OMD8hBsA-RI]

Wyzwaniem była dla mnie dynamika i zagęszczenie, co wymagało dużo ujęć i dobre zaplanowanie, w których ma się więcej ruszać w których mniej, żeby uniknąć wrażenia slajdów statycznych na dłuższą metę.

A no właśnie. Czyli wtedy to taka metoda prób i błędów czy na początku surowy, szybki szkic byleby złapać tempo?

Próbuję to przełożyć na workflow 3D, czyli blocking czy też layout

Boris: Muza wzbudza sentyment do tych czasów, mam wrażenie, że było to wszystko kiedyś mniej udawane, ale to może tylko wrażenie :)

osael: Nie, nie robiłem blockingu tutaj, raczej w głowie/na kartce tylko oszacowanie co ile potrzeba. Tu z planszami szło mi na tyle szybko, że łatwiej mi było się nie rozdrabniać. W poprzednim "Dream on" był blocking, animatik klasycznie po storyboardzie, bo musiałem mieć wszystkie czasy ujęć ustawione dla kolegi, który robił sporą część animacji postaci.

wiesz, kiedys muza przychodzila do mnie sama poprzez Niedzwiedzia, czy Kaczkowskiego... teraz musze jej szukac, a coraz mniej mi sie chce.

Dlatego zostalem przy latach 80-tych, kiedy muzyki nie robily pieniadze. Dzisiejszych fantazji producentow nawet mi sie ogladac nie chce, a co dopiero sluchac. Steva znalazlem przypadkiem, chcialem sie dowiedziec, co to za "indianin" tak zaj... scie spiewa na teledysku "We are the world" :-)

Kurde Wojtek, wszystkie Twoje wrzuty są mega. Wspaniała kreska, stylistyka, animacja i mogę wymieniać dalej. Naprawdę szacun i życzę samych sukcesów :) Gratuluje warsztatu.

Bardzo ładne. Nie widzę tu "gloryfikacji przemocy", wręcz przeciwnie. Wyżej wspominano o skojarzeniach z "Do the Evolution", dołączył bym do tego niektóre motywy z "The Wall" , szczególnie maszerujące ptaszyska przywodzą na myśl maszerujące młotki od Floydów.

Dołączam się do gratulacji. Na prawdę dobrze się to ogląda. :)

Dzięki! Jeden dzień cały i ze 2 godziny poprzedniego dnia :). Tak jednym okiem oglądając mecze :)

Edited by WWWoj

Animation4.gif.1c738d95ccdef884714ff63d1ae7957e.gif

Animation3.gif.658b90ad4413031accfd147df7e396e2.gif

Taki filmik dla biblioteki jakis czas temu zrobiłem. 

• Like 2

Super stylistyka. Pewnie nie łatwo na to klienta zdobyć ale radosci przy tworzeniu nie wątpie, że masz więcej niż miałbyś przy typowej komercji.