Skocz do zawartości

[wip] Materiały PBR do Substance Designer/Painter + gumroad


PLyczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Heja.

 

Wrzucam trochę materiałów (tzw. smart materials) stworzonych w Substance Designer, do użycia w Substance Painter. Znajdziecie je tez na gumroad tutaj.

 

Dzialaja one tak, ze na podstawie map curvature i ambient occlusion, ktore w substance painter program przypisuje automatycznie, generuja wszystkie kanaly PBR (base color, roughness, metallic, height). Curvature i AO steruja w nich rozkladem wszystkich efektow postarzania/zuzycia - gromadzenie sie brudu i patyny w szczelinach, przetarcie wystajacych krawedzi itp.

 

Wygenerowane materiały stanowia dobra baze do dalszego teksturowania, a w przypadku pomniejszych elementow czesto w zupelnosci wystarczaja.

 

Sam proces przypisywania ich w SP to prosty drag&drop.

.

 

Na razie do SP jest dostepnych malo smart materials (oprocz mnie nikt ich jeszcze chyba nie udostepnia), ale z nowa wersją ma ich byc troche od razu dostarczanych z programem.

 

 

Bare Metal:

 

shot_141026_170243.png?dl=0

 

bare_metal_helmet_zps98c44615.png

 

(Autor modelu: Michael Pavlovic)

 

 

Stressed Plastic:

 

stressed_plastic_700.png

 

Painted Metal:

 

shot_141210_162953.png?dl=0

 

 

shot_141209_212745.png?dl=0

 

(Autor modelu: Michael Pavlovic)

 

Ancient Metal i Gun Wood:

 

shot_150112_225402.png?dl=0

 

 

shot_150113_145442.png?dl=0

 

Belt Leather:

 

shot_150302_140432.png?dl=0

 

Elegant Fabric:

 

shot_150302_140645.png?dl=0

 

shot_150228_150625.png?dl=0

 

shot_150228_150140.png?dl=0

 

 

Komentarze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@PLyczkowski mógłbyś, wyjaśnić sposób w jaki gotowe tekstury przenieść z Substance Painter i wyrenderować w 3ds Max + Vray?

Jeśli robiłeś coś takiego opisz proszę ten proces!

Może ktoś z was ma opracowane workflow Substance Painter > Vray?

Szukałem rozwiązania, niestety bez rezultatu.

 

Właśnie zaczynam naukę Substance Designera.

A może dasz się namówić na nakręcenie tutoriala? :)

Nadal zbyt mało tutoriali do tych programów.

 

@STRZYG Substance Painter ogarniesz w kilkanaście godzin, z twoimi umiejętnościami będziesz bardzo zadowolony, program jest intuicyjny i niezwykle przyjazny.

Powiedziałbym, że to taki Photoshop na sterydach, chociaż brakuje w nim mostu "LIVE" z photoshopem.

Most taki posiada natomiast Substance Designer, i przypuszczam, że i Substance Painter niebawem się go doczeka.

 

Poniżej moja ulubiona zajawka Substance Painter.

Edytowane przez 2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2013

 

Robiłem coś takiego w Cycles:

 

shot_150303_175514.png?dl=0

 

Po lewej screenshot prosto z Substance Paintera. Po prawej Cycles - z pełnym indirect lighting, odbiciami itp.

 

Korzystałem tu z gotowych węzłów przygotowanych przez kogoś innego, które można znalezc tu. Nie widze odpowiednika dla vraya, ale po przestudiowaniu jak zostało to przygotowane dla cycles pewnie mozna dosc latwo zreprodukowac tez wersje vray'ową.

 

A może dasz się namówić na nakręcenie tutoriala? :)

 

Pomyslimy : )

 

@PIraT

 

Dowale się tylko do białych krawędzi na tkaninach - takie wyjechane cavity słabo wygląda

 

Racja. Troche leniwie i po chamsku dałem tam cavity na overlay. Na przyszlosc - lepiej by bylo w tym przypadku cavity zastosowac jako maske, za pomoca ktorej nalozylbym juz recznie zrobiony wytarty material.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. ale ja sobie z takim transferem niestety nie poradzę.

Szkoda wielka, że do tej pory nie ma możliwości przeniesienia swojej pracy 1:1 z Substance Painter czy Designer do innych silników renderujących innych niż silniki gier.

Przecież to narzędzie może służyć każdemu, twórcy wizualizacji architektonicznych także by się w nim odnaleźli.

 

Czyli najlepszym rozwiązaniem jest Marmoset Toolbag 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś miał rację, ale czytałem wypowiedź jednego z developerów i powiedział on, że najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby ktoś ze społeczności to zrobił.

Z tego co widzę obecnie najbardziej przejmują się integracją Substance Designer z UE4, i świetnie im to wychodzi, rewelacyjne narzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności