Jump to content

Tomala teczka


Tomala
 Share

Recommended Posts

Witam, zakładam teczkę na różne prace które się poniewierają po kompie jak i na nowe wipki.

Na początek wrzucam kilka wip'ów z cyklu bezsensowne, stare, niedokończone prace których nie mam zamiaru kończyć. Będzie tego jeszcze ze dwa razy tyle, dzisiaj wrzucam same główki te starsze. Wszystkie rendery są bez żadnej postprodukcji, prosto z maxa albo z zbrusha. Sorry za słabą jakość renderów ale nie chciało mi się czekać ;) W następny weekend ogarnę i wrzucę inne.

 

Pozdrawiam,

 

rCsyVES.jpg

iQDUtca.jpg

XAib4AQ.jpg

zRkpDFq.jpg

3KmQeFb.jpg

ueKWQrV.jpg

AiER1U4.jpg

rZbJKUm.jpg

V0vhFwn.jpg

XEcWbhG.jpg

Edited by Tomala
Link to comment
Share on other sites

Hej, dzięki :)

Olekja najlepiej z fotek, nawet jak chcesz malować ręcznie to kolory lepiej próbkować z fotki, wyjdzie bardziej naturalnie. Spec jest tu bardzo prosty i gloss też więc są malowane ręcznie.

 

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

No niestety maxem 2013. Jest bardzo archaiczny jeżeli chodzi o włosy. Niby dodali clumping do formowania włosów w kosmyki ale wygląda to tak tragicznie że bez map nie podchodź. Niestety jak użyjesz mapy do kontroli długości włosów żeby zróżnicować końcówkę takiego kosmyka to wychodzi bug który polega na tym że pojawiają się proste włosy łączące koniec włosa z geometrią z której wyrasta. Widać to na trzecim i drugim obrazku, od końca na wysokości policzka i pod żuchwą aż po końcówki włosów lecą proste włosy które są bugiem. Ma to związek z metodą rysowania włosów przy renderowaniu v-rayem czyli mr primitives. Kiedyś pomagało zmniejszenie voxel resolution na 1 i bug znikał po to żeby za chwilę znowu się pojawić. Chłopaków z autodesk nie przechytrzysz ;)

Link to comment
Share on other sites

To speed sprzed roku, znalazłem na dysku właśnie bo rok temu brat startował w mistrzostwach polski i porównywałem jak się zmienił od tego czasu. Teraz też startuje w ten weekend na mp w Kielcach.

Nie pamiętam ile na to zeszło ale chyba na dwa razy było robione bo pamiętam że ze trzy pozy robiłem. Zresztą nieważne to taki luźny speed.

Co do żeber to za bardzo ich nie widać bo porywają je wyraźne mięśnie. Tu masz fotkę sprzed roku:

 

hlqauIP.jpg

Link to comment
Share on other sites

Generalnie to modelik świetny i nie ma się czego czepiać ale za to już na tym poziomie to można chyba zauważać niuanse. Zęby chyba za nadto widoczne, a może w ogóle uśmiechu nie powinno być? takie szczerzenie zębów w trakcie biegania to chyba tylko w reklamach:) Poza - deltoidy na tej samej wysokości a przydało by siężeby przyczep prawego ramienia był trochę wyżej, by się lepiej czuło napięcie, bo teraz jest na pełnych relaksie kobitka, no i dłonie - palce, chyba dość nietypowe dla biegu, raczej albo się dłonie prostuje albo nawet trzyma piąstki zaciśnięte.

Link to comment
Share on other sites

Hej, dzięki :) ze wszystkim masz rację. Z tymi zębami to rzeczywiście mi teraz nie pasuje a zrobiłem tak przez to że na połowie refek z których korzystałem przy tym modeliku dziewczyny biegły z uśmiechem na twarzy. Generalnie to jak zwykle zabrakło spojrzenia świeżym okiem bo zacząłem to wczoraj i dzisiaj dokończyłem. Gdybym jeszcze kiedyś to ruszył to poprawię.

 

Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajny, kawał dobrej roboty. Jedynie mógłbym się przyczepić do charakterystyki włosów, za intensywne dla mnie mikrofalowanie. Reszta na bardzo wysokim poziomie.

 

Tak trzymaj, jak zwykle obserwuję i czekam na więcej. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Hej, dzięki za komenty.

gryzoń z włosami pełna zgoda, poszły chyba w dwóch poprawkach a jeszcze kilka by się zdało.

tr3buh zacząłem w środę przed wigilią i pociągnąłem między świętami i sylwkiem i wczoraj do tego wróciłem i wyrenderowałem żeby nie wylądowało w szufladzie bez żadnego śladu. Rendery prosto z v-ray 2 bez żadnego postpro.

Sebazx6r dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno miałem napisać i zapomniałem. Pory w skórze, mam na myśli te generyczne (nie mylić ze zmarszczkami) dał bym głębsze w niektórych miejscach i nieco uwydatnił chrząstki w nosie, odrobinkę za gładki i poprawny jest teraz.

 

Ale pierwsze wrażenie po oglądnięciu renderów bardzo pozytywne. Świetny poziom.

 

btw. (ty chyba składałeś mi poprzedni komputer do rzeźbienia, jakoś tak mi się zapamiętało. Na forum podałeś specyfikację sprzętu do poskładania. Służył dobrze przez lata a ja podziękuję jeszcze raz :) )

Link to comment
Share on other sites

Hej, pogrzebałem trochę przy modelu który wrzucałem tu wcześniej na początkowym etapie prac. Nic szczególnego ale wrzucam żeby został po ty jakiś ślad bo niestety sporo prac skończyło w otchłani przez niedokończenie. Oświetlenie hdr'ka.

 

SBgRiYn.jpg

 

35DlMYN.jpg

0T9bzgv.jpg

Lvd052Y.jpg

OLItvaV.jpg

v72e6lz.jpg

VOwy0sb.jpg

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki natas, textury robiłem tym całym fotoszopem :D Na serio to z fotek i ręcznie. Znajdujesz fotkę twarzy bez makijażu i cieniowania/reflexów z ciekawymi kolorami i albo próbkujesz kolory i malujesz bazowy kolor twarzy albo używasz kawałków zdjęcia do poskładania bazy textury. Później jakieś plami dla urozmaicenia, makijaż itp.

Twarz robiłem na podstawie tej osoby:

2000s.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy