Jump to content
Falcrum

Autodesk Maya 3D HoloLens Demo

Recommended Posts

Ja sie jaram jak pochodnia. Zobaczenie swojej postaci czy assetu w life-size bez drukowania? Animacji postaci?! Mind blown!

 

Z czasem pewnie animacja 3d wejdzie do teatrow, gdzie wszyscy beda siedzieli w holo-lensach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie że coś robią, pewnie im jako pierwszym uda się spopularyzować HUDy na rynku konsumenckim. Jednak przy robieniu grafy dużo większa przyszłość jest przez Oculusem i jego konkurentami. Ludzie nie kumają jednej rzeczy którą MS świetnie ukrywa na ich prezentacjach. Hololens nie łączy ze sobą obrazu rzeczywistego i wirtualnego tylko DODAJE ten drugi metodą addytywną, w najlepszym przypadku trochę oddzielając je od siebie. Nie ma szans że ten motocykl czy domki z minecrafta będą wyglądać w taki sposób jak na prezentacjach, będzie widać takiego duszka jak z Ghost Busters. ;)

Jeszcze nie istnieje technologia która pozwoliłaby w pełni rozdzielić wyświetlany obraz od rzeczywistego. Samsung badał to kilka lat temu nie udało im się osiągnąć zadowalających rezultatów, wyświetlany obraz zawsze był pół-przezroczysty. Ich technologia skończyła jako bajer w witrynach reklamowych ich sklepów, była za słaba i za droga żeby wprowadzić to na rynek. Takie są fizyczne właściwości ciekłych kryształów, pewnie kiedyś to ominiemy ale prawdopodobnie będzie to wymagało kosztownej nanotechnologii.

 

Qy3kOJu.jpg

 

BTW. Zwróćcie uwagę jak wygląda stół na który patrzy ten prezenter. Czarna matowa tafla. Ja tam wole założyć oculusa a nie przerabiać swoje mieszkanie w gotycki dungeon żeby móc wyraźnie widzieć rzeczy z HoloLensa. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy