Jump to content

Recommended Posts

Myślę , że musisz zawrócić i zacząć od podstaw. Jakieś proste tutoriale , postaw sobie jakąś kulkę czy prosty model , pooglądaj trochę tego i tamtego jak powinno się świecić , a później popatrz czy u Ciebie w domu jest taka możliwość oświetlenia jak u Ciebie na ostatnim renderze. Ciemno na dworze , a światło jak z rozpalonego słońca. Nie wiem , znowu bez potrzeby wstawiasz masę renderów nie wiadomo po co. Spójrz na nie i wybierz Twoim zdaniem najlepszy. Moja rada - wróć na początek.

• 1 year later...

Pora odetchnac od modelowania samochodow i zrobic cos latwiejszego dla rozluznienia. Udalo mi sie zrobic gitare w kilka wieczorow, udalo mi sie tez wyrenderowac, ale tu jest troche gorzej, dlatego wystawiam ją tutaj i prosze o opinie. Co dodac, co usunac, co jest dobre, co zle itp

A, i jak zrobic porzadne struny w Blenderze, bo to glownie kuleje render.

YaQYRMu.jpg

UCxH23n.jpg

eTHW7pm.jpg

1. Połącz te obiekty.

2. Co Ci się dzieję z tą teksturą? Na drugim obrazku jest położona zupełnie inaczej.

3. Dwa obiekty w siebie wchodzą.

4. To samo co 1.

5. Obiekt wchodzi w podłogę.

Pooglądaj jakieś tutoriale odnośnie oświetlania sceny i tworzenia materiałów ;)

Tak wygląda mostek tune-o-matic: https://kitarablogi.files.wordpress.com/2012/08/hagstrc3b6m-viking-baritone-e28093-bridge.jpg

Tak wyglądają przystawki humbucker (przy okazji masz też przełącznik): https://playrockguitar.files.wordpress.com/2010/04/rock_guitar_humbucker_pickups.jpg

A teraz spójrz na swój model, teraz na refki. Jeszcze raz na model, jeszcze raz na refki. Znajdź różnice.

Klucze od skrajnych strun w Twojej gitarze są nieobracalne. Nakrętki trzymające klucze są 6-kątne, a nie 7-kątne. Coś się dzieje między 2 i 3 progiem, tzn. pojawił się jakiś dodatkowy próg, ale może tak ma być. Jak jesteśmy przy progach to też coś się dzieje z odległościami powyżej 19 progu, bo są raczej przypadkowe. Struna 3 i 4 są podejrzanie blisko siebie na siodełku, przy główce gryfu. Gryf powinien też się zwężać w stronę główki. Jeszcze pewnie parę rzeczy można by znaleźć, ale, z racji pory, nie będę się doszukiwał.

A, struny to nie sznurki, tylko każda ma swoją określoną grubość.

Używałeś jakichś referencji, czy zrobiłeś gitarę na zasadzie "wydaje mi się, że tak wygląda"?

Generalnie dobrze, że modelujesz i tak dalej, ale wciąż widać jak bardzo nie przykładasz uwagi do detali, a to one decydują, czy model jest dobry, czy nie. Zgadza się, bez wątpienia jest to gitara, jednak daleko jej do prawdziwej.

Proponuję wybrać sobie jakiś niezbyt złożony obiekt, dla przykładu gitara, i zrobić rzetelne studium. Co, dlaczego, jak działa, do czego służy, jak wygląda z każdej strony. Przy świecy do trabanta było widać, że się przykładasz, że faktycznie próbujesz poznać ten obiekt, ale po tej gitarze nie wygląda, jakbyś wyciągnął jakieś wnioski z tego.

A teraz spójrz na swój model, teraz na refki. Jeszcze raz na model, jeszcze raz na refki. Znajdź różnice.

Na pewno jakies roznice sa, Ale dla mnie akurat w tej pracy liczy sie rozluznienie od samochodow.

Używałeś jakichś referencji, czy zrobiłeś gitarę na zasadzie "wydaje mi się, że tak wygląda"?

Caly czas korzystam z referencji no i blueprintow.

Zwróć baczną uwagę na to, co napisał Ci blood_brother odnośnie tune-o-matic. Przy Twojej konstrukcji mostka, struny w ogóle się nie trzymają. Stojak nie spełnia swojej funkcji, te górne ramiona mają ograniczać ruch gitary. Górna część korpusu wygląda jakby była dołożona jako osobny element, jest tak? Progi od strony basowego E dość mocno wystają poza gryf.

Edited by cimathel

Obserwuje od długiego czasu twój temat i chyba nie zabardzo rozumiem twoje podejście do tematu. Chcesz robić wszystko, szybko i najlepiej by to było arcydzieło. A jest inaczej, dodajesz nie dokładne prace, ludzie ci dają podpowiedzi, nie powiem sam tu zaglądam i korzystam z wiedzy innych. Ale mi by było chyba głupio, dodawać cały czas coś nie dokładnego. I myśleć że teraz nikt nie zobaczy. Jeśli ciebie nie kują w oczy te nie dociągnięcia to chyba mijasz się z celem. Trochę partaczysz to co robisz, jesteś bardzo nie dokładny. I zbyt mało cierpliwy.

Ja przez jakiś czas starałem się pomóc Akierkowi. Niestety odpuszczam. Poświęciłem trochę czasu, pokazałem co, jak i gdzie szukać, a on to wszystko po prostu olał. Trudno. Nie wiem czy warto w jakikolwiek sposób poświęcać dla niego czas. On po prostu chyba idzie swoją drogą, bo tak wygodniej.

@marekkonieczny

Trochę partaczysz to co robisz, jesteś bardzo nie dokładny. I zbyt mało cierpliwy.

Tu sie mylisz. Cierpliwosci mam az nadto ;)

@gigant84

Ja przez jakiś czas starałem się pomóc Akierkowi. Niestety odpuszczam

Spoko, nikt cie nie trzyma

@Reynevan

Czasami przeglądam artstation, dociera wtedy do mnie jakim jestem beztalenciem

Dobrze, ze sie przyznales, chociaz o tym juz wiadomo od dawna, ale lepiej jak sam zainteresowany bedzie swiadomy :D

@Reynevan

Dobrze, ze sie przyznales, chociaz o tym juz wiadomo od dawna, ale lepiej jak sam zainteresowany bedzie swiadomy :D

Twojego artyzmu nigdy nie osiągnę, do końca życia pozostanie mi jedynie podziwiać Twoje samochody ;)