Jump to content

[Auto 90-15] Toyota Corolla WRC 1997


Recommended Posts

No nie wiem jak z tym wnętrzem... jest tam jednak mnóstwo gratów, z których większość nawet nie jestem pewien do czego służy, a zdjęć w internecie jest niewiele.

W każdym razie coś już zacząłem i wcale nie jest tak trudno. Na razie modeluję w oparciu o plany ale już widzę, że będzie sporo klepania "na oko" ze zdjęć.

corolla01.jpg

corolla02.jpg

Link to post
Share on other sites

To autko to niezły pokemon :D Będę kibicował, bo to moje klimaty (w sumie amatorsko jeździłem w rajdach) i jak będziesz później potrzebował pomocy z wnętrzem to wal śmiało na priv. Piękne czasy po zlikwidowanej grupie B. Te wurce miał to coś, a te dzisiejsze są takie jakieś nijakie dla mnie ;)

W jakie barwy zamierzasz go machnąć? Może "MOCNE" Leszka Kuzaja? :D

Link to post
Share on other sites

Barwy albo właśnie "Mocne" albo Martini Racing z rajdu Tatr, również Leszka Kuzaja. O wiele bardziej skłaniam się ku tej drugiej wersji ale niestety lekko nie będzie bo na razie w internetach znalazłem całe dwa zdjęcia i sądząc po drugim obrazku, więcej raczej nie znajdę;)

KuzajRallyTatrySlovakia2000.jpg

corollaKuzajTatry00lspz.jpg

Link to post
Share on other sites

Gięcia ciąg dalszy. Oglądając zdjęcia rzuciła mi się w oczy jedna rzecz - część egzemplarzy miała bardzo widoczny korek wlewu paliwa z tylu po lewej, część nie miała go w ogóle. Ktoś orientuje się z czego to wynika? Czy po prostu poprawiono w ten sposób aerodynamikę?

corolla03.jpg

corolla04.jpg

Link to post
Share on other sites

Tak, to była pierwsza wersja tej Corolli i jeszcze przepisy były inne i tankowanie przebiegało inaczej. Później były wlewy wewnątrz przy zbiorniku http://www.spalacz.pl/media/bezpieczny_zbiornik_w_bmw_130i.jpg i z tego co pamiętam to różne rodzaje tankowań - takie do wlewania z lancy, ale były też bezpieczne systemy tankowania ze specjalnymi złączkami (taki jakby bolec 5cm wysokość, średnica około 2 cm). Często były zbiorniki plombowane czy aby na prawidłowym paliwku ktoś śmigał. Regulamin wtedy ewoluował dość szybko, bo po grupie B zajęli się bezpieczeństwem na całego, dlatego te nowe wurce to takie pierdzikółka... :/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Spokojnie, że błędy są - to wiem:). Poprawiam na bieżąco, chciałbym wymodelować trochę więcej i dopiero potem dopieszczać szczegóły, zazwyczaj właśnie robię metodą od ogółu do szczegółu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wciąż jest krzywo ale jakoś idzie do przodu. Generalnie co jakiś czas zauważam, że coś, co uznałem już za skończone w rzeczywistości wygląda inaczej i wymaga przemodelowania.

 

corolla06.jpg

corolla07.jpg

corolla08.jpg

corolla09.jpg

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, to autko było fabrycznie pokrzywione i wyjdzie na to, że poprawisz oryginał ;) to jak z amerykańskimi "mięśniakami" gdzie patrząc na szpary przy drzwiach miało się wrażenie, że w fabryce samochód miał wypadek i go klepali źle dopasowując elementy :)

Myślałem też, że to przetłoczenie przy lampie jest zbyt ostre, ale co fotka to inne wrażenie to sprawia - naprawdę ciężki model sobie wybrałeś.

Felga wyszła spoko choć teksturkami trzeba ją wg mnie podrasować, a opona no cóż, wybrałeś intermediate, a patrząc za okno nadaje się na obecną aurę :)

Siatka wyszła bardzo ładnie. Na plus zasługuje też przedni zderzak, który był chyba projektowany po konkretnej dawce sake po jakiejś większej imprezie ;)

Jeszcze daleka droga Cię czeka, bo dokładniejsze/szczegółowe modelowanie rajdówki to niezła jazda.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Drobna aktualizacja - trochę ostatnio mało czasu miałem na modelowanie ale postaram się teraz trochę nadgonić (niby deadline do końca stycznia ale pewnie jak zwykle będzie na ostatnią chwilę).

 

corolla11.jpg

corolla12.jpg

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy