Jump to content
saladynsan

Model 3D: indonesia-boat

Recommended Posts

O to pierwsze rendery.. zmiany które przyjdą pierwsze to:

-więcej polygonów na przód statku

-myślę też czy by nie wrzuci jakąś płachtę materiału na skrzynki, które są na dachu

1tr.jpg

2tr.jpg

Pierwsza próba teksturowania...

Następne zmiany:

-bump

-dodać trochę więcej szczegółów na pokładzie

-Więcej brudu

-myślę też czy by nie wrzuci jakąś płachtę materiału na skrzynki, które są na dachu

3tr.jpg

4tr.jpg

łódka dobry temat :D

ale czy jestes pewny, ze dno powinno byc takie plaskie? i czy pioro steru nie jest za małe w stosunku do rozmiarów kadłuba?

powodzenia>

texturom na razie podziękuj, też tak jeszcze niedawno robiłem, że model i potem szybko texturki, afekt był mizerny(ani na jednym, ani na drugim się nie skoncentrowałem wystrczająco). Dokończ najpierw modelowanie, bo model ładny, tylko wymaga dopracowania, co ode mnie: głębsze dno (może nie płaskie), jakieś belki po bokach (na dnie) i grubsze podpórki na daszek.

Zmien temat ... Lodka nawet ladna, ale nie podobaja mi sie te liny mocujace skrzynki na dachu :F. Powinny byc bardziej wiotkie (;)), jak na liny przystalo.

Pracuj pracuj - powodzenia :D

Hmm dopiero teraz przeczytałem wasze wypowiedzi na pewno do nich się zalecę...

5tr.jpg

-dno jest płaskie bo to pseudo motorówko-tratwa:)

-Ster oczywiście poprawie, on jest tylko tak zrobiony, nawet śmigła jeszcze niema.

-Co do podpórek na daszek może dać o trzy więcej dwa po bokach i jeden z tylu bo robić je grubsze no nie wiem

-A teraz liny...hmm myślałem że zrobić jej chamsko napięte żeby skrzynie teoretycznie się nie ruszały...mogę to zmienić chodzi nadal zastanawiam sie na narzuceniem na te skrzyni jakiegoś materiału

Małe zmiany, dodałem ten płat materiału na skrzynki i kilka szczegłów zmienilem ster ale go nie widac z tej perspektywy:)

6tr.jpg

no tekstury sam przez to przechodzielem, raczej miizerne, ale ales zum forward lookin Ty versteje miś?... :) ogolnie dobrze byloby gdybys jakies foty gotowej takiej lodzi zaprezentowal, wterdy mozna by wszystko przy okazji opblookac io zinteroretowac prawiknie jak na ludzi dobrych przystalo :)

tak pisze i pisze bo lodki masci wszelkiej i roznorakiej w moj krag zainteresowan wkraczja szparkim krokiem, ale tez moze glupoty wypisuje bo nie panuje przezbytnio na palcyma memi, totez z gory przepraszam za zasmiecanie, jtro sie poprawie :D

edit'":

powiedz mi prsze coz to takie pseudo motorowka-tratwa bo za chiny dajmy na to nie kojarze :D

Zacznijmy po kolej

-hmm ludka z filmu anakondy no cóż może gdzieś w mojej wyobraźni siedzi ta łódka chodzi dobrze jej nie kojarzę

-Texturowanie no cóż nigdy nie byłem w tym dobry i mam nadzieje że przy tej łódce czegoś się nauczę dzięki waszej pomocy...liczę na was:)

-Ciężko że bym dał fotkę tej łódki bo w sumie to dzieło mojej wyobraźni, jest to tak łódek w jakich na dalekim wschodzie ludzie mieszkaj tylko mniejsza wersja i służąca do przewozu towaru albo kto jak woli do przemytu:)

Hmm mały update

-Dałem próbne niebo i wodę

-dałem wyspę w tle

-dodałem trochę bumpa ale go chyba nie widać:)

-Za okrągliłem trochę dziób

8tr.jpg

Hmm... Indonezja kojarzy mi się z raczej starymi łodziami, itd. dlatego nie pasuje mi tutaj tekstura pokładu... wygląda jak wypolerowane i wypucowane drewno z łodzi no, nieco droższej;) Ale domyślam się, że tekstury to zostaną na "deser"

Pozdr!

PAweł

zdecydowanie to co wszyscy wówią: TEKSTURY

są niedopracowane "zbyt świerze", poza tym skoro już masz takie dechy na burtach to ja bym je juz raczej wymodelował. To ci nie powinno zając za dużo czasu a efekt będzie zdecydowanie lepszy nuiz mapa którą wstawiłeś. I daj tam jakieś ciemniejsze stare drewno bo bardzo ciemne opony za bardzo kontrastują z tym materiałem który jest teraz

Ogólnie troche pracy jeszcze ale zapowiada się całkiem ok

Coś mi się nie podoba z oświetleniem od zewnątrz. Wszystko jest jakieś za jasne (jeżeli to ma byc noc), po za tym niezbyt to realistyczne - mimo wszystko słońce świeci tylko z jednej strony a nie ze wszystkich...

wracaj do modelu bez texturek i pobaw się w wymodelowanie wsyztskich szczegółów na pokłądzie - osobiście mi brakuje, knag bo to na czym trzymają sięopony to nie są knagi ale jakies takie dziwne metalowe oczka - po za tym te "oczka" powinny mieć jakis sposób na mocowanie do kadłuba (nawet zwykły cylinder wokoło by wystarczył)

no i dalej: dwie opony na każdej burcie wystarczą (daj lepiej jedną na dziób to najwrażliwsze miejsce na łodzi) jeśli jeszcze możesz to przesuń tą plandekę i wsyztsko pod nią na środek bo tam powinien stać sternik (analogicznie do steru) a jak załadujesz to miejsce skrzyniami to nie będzie dla niego miejsca.

ogólnie praca jest OK ale za bardzo chcesz pokazać finał a za mało koncentrujesz się na samej łodzi a to już całkiem nie dobrze

pozdrawiam

zrobiłem knagi najpierw musiałem nieźle sie na szukać co to jest:)

Zaznaczyłem i powiększyłem lampę która tam się znajduję, jak chodzi o ilość światła to ja mam trochę rozwalony już monitor...jeżeli jest za jasno proszę napiszcie mi to:)

10tr.jpg

o wiele lepiej, jeszcze tylko dodaj zamiast rumpla z tyłu, małe koło sterowe po środku i bedzie spoko :)

ja jednak nie zmienialbym rumpla na kolo sterowe, po prostu taki boat jest za mały na takie skomplikowane rzeczy... ;)

Draakul: wbrew pozorom nie - często nawet na małych łodziach wygodniej jest zamontować małe koło niż rumpel z tyłu ze względu na mało miejsca na załadunek towaru...

ale to i tak Saladynsan zadecycuje.