Jump to content

Wiedźmin - film aktorski - pierwsze informacje

Recommended Posts

Renomowana, amerykańska firma produkcyjna Sean Daniel Compan została oficjalnym partnerem Platige Films w przygotowaniach do produkcji pełnometrażowego filmu aktorskiego o wiedźminie Geralcie, bohaterze książek Andrzeja Sapkowskiego. Film oparty będzie na motywach opowiadań Wiedźmin i Mniejsze Zło z tomu Ostatnie Życzenie. Reżyserem będzie Tomasz Bagiński, nominowany do Oscara za film Katedra.

Pełna treść: Wiedźmin - film aktorski - pierwsze informacje

• Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kurcze, nie chcialbym byc w skorze rezysera bagginsa: ludzie w Polsce i na swiecie (ale szczegolnie w Polsce) maja przeogromne oczekiwania. Sprostac temu to sztuka niemalze niemozliwa. Ale z drugiej strony zrobic cos lepszego od poprzedniej ekranizacji to nawet moja babcia by potrafila ;)

Poza tym, jestem pewien ze baggins jest w stanie zrobic arcydzielo, tylko pytanie jest: jaki budzet?

Nie bardzo wiem z tekstu jaki w końcu to będzie film. To ma być początek serii w kinach, początek serii TV jako pilotażowy odcinek czy jakaś krótkometrażowa forma, która pokaże dystrybutorom czy warto dalej inwestować? W sumie może z tego również wynikać, pełen metraż a potem serial TV :) Nie jest jasno i wprost napisane czy to jest od razu pełnometrażowa produkcja.

Tak jest. Dajcie rezyserie czlowiekowi ktory nigdy nie nakrecil sceny z aktorami dluzszej niz 5-10 minut ; ) Mimo ze jest po 30. Nie skonczyl studiow w tym kierunku. Przez wiekszosc czasu jako profesjonalista prowadzil team ktory robil reklamy dla polskich agencji, ktore w wiekszosci nie byly przez niego krecone lub planowane. Nie wzial sam kamery i nie nakrecil zadnego kina niezaleznego dluzszego niz 30 minut. BEDZIE SUKCES! Taaa jest! Oscar w kieszeni. To nie jest jak 3ds max gdzie mozna siedziec i sie zastanawiac...

Ci zza granicy zjedza go a potem zastapia innym rezyserem.

@Norder - taki jegomość Zack Snyeder - reżyser "300" " Świt żywych trupów" "Watchman strażnicy" i inne znane filmy , ukończył studia malarskie a przed pełnym metrażem zajmował się reklamami tylko :) Co prawda masz rację z tym doświadczeniem ale nie wierzę, że przy tej pracy Tomek nie nauczył się wielu rzeczy, które na bank pozwolą mu nakręcić film. Musiałby totalnie nie siedzieć przy reżyserii a pracując przy reklamach na pewno w wolnym czasie spędzał nad rozwijaniem się w tym kierunku bo po prostu pracując przy czymś takim nie ma opcji aby nie interesował się tym.

Z tego co mozna przeczytac na sieci TB ma obecnie 39 lat. Gdyby naprawde sie tym interesowal... majac 22-25 tania kamera zaczalby cos robic na wlasna reke. Wieksza ma sie szanse na realizacje dlugiego metrazu bedac odcietym od pepowiny jaka w tym przypadku jest Platige Image. Siedzac w jednej firmie 15 lat czlowiek kisnie. Te same mordy dookola. To samo codziennie. Te same metody tworzenia. W pewnym momencie zaczyna byc tak ze lata uciekaja a kazdy dzien jest taki sam.

Nie jestem psychologiem ale w takim srodowisku wydaje mi sie ze film ewentualny jezeli powstanie bedzie powielal utarte schematy. Brak bedzie w nim oryginalnosci i niezaleznego buntowniczego podejscia. Te same znane sposoby na kadrowanie obejrzane w amerykanskich filmach i tyle + algorytm do dymu i pekajace skaly. Niczego wiecej po tym nie bede sie spodziewal poniewaz ludzie ktorzy maja za tym stac to wlasnie takie cieple kluchy.

Nie jestem psychologiem ale w takim srodowisku wydaje mi sie ze film ewentualny jezeli powstanie bedzie powielal utarte schematy. Brak bedzie w nim oryginalnosci i niezaleznego buntowniczego podejscia. Te same znane sposoby na kadrowanie obejrzane w amerykanskich filmach i tyle + algorytm do dymu i pekajace skaly. Niczego wiecej po tym nie bede sie spodziewal poniewaz ludzie ktorzy maja za tym stac to wlasnie takie cieple kluchy.

I chyba tylko tyle oczekuje większość społeczeństwa. Teraz kase się robi na bezmózgich kobyłach, ociekających efektami w kazdym kadrze aż do wyrzygania. Tak czy siak kibicuję mocno w "pierwszy" holiłódzki transformers.

norden, dobry jestes w tym co robisz i mam nadzieje ze Twoj ostatni film bedzie nawet lepszy od tego co sie mozna spodziewac. Ale nie wiem skad ten hejt u Ciebie i jakby wypady ad personam do Baginskiego i PI. Zamiast sie cieszyc ze polska powiesc bedzie krecona przez Polaka z holywoodzkim groszem, to sie czepiasz. Tak jak wyzej napisal Boris: poczekajmy na film i wtedy niech wylaza cieple kluski, albo - o zgrozo - film dobry albo nawet genialny. To co piszesz o rutynie to jest prawda, ale co do wieku calkowicie sie nie zgadzam. Czlowiek a szczeggolnie mezczynza jest najbardziej tworczy miedzy 35 a 55 lat statystycznie rzecz ujmujac wedlug psychologii. Ale to i tak statystyka, ktora w wypadku osob nadzwyczaj uzdolnionych czy zdeterminowanych nie ma znaczenia. Kurcze, niech bedzie dobry film!

nie wiem skad ten hejt u Ciebie i jakby wypady ad personam do Baginskiego i PI. Zamiast sie cieszyc ze polska powiesc bedzie krecona przez Polaka z holywoodzkim groszem, to sie czepiasz. Tak jak wyzej napisal Boris: poczekajmy na film i wtedy niech wylaza cieple kluski, albo - o zgrozo - film dobry albo nawet genialny. To co piszesz o rutynie to jest prawda, ale co do wieku calkowicie sie nie zgadzam. Czlowiek a szczeggolnie mezczynza jest najbardziej tworczy miedzy 35 a 55 lat statystycznie rzecz ujmujac wedlug psychologii. Ale to i tak statystyka, ktora w wypadku osob nadzwyczaj uzdolnionych czy zdeterminowanych nie ma znaczenia. Kurcze, niech bedzie dobry film!

Wystarczylo mi chwile popracowac z tymi wszystkimi ludzmi w polskim bagienku i moje opinie sie delikatnie spolaryzowaly na reszte zycia. Bedzie rutyna i pekajace skaly. Serial klasy B. Duma, pycha i robienie z kolejnej reklamy cudow na kiju. Nie, nie bede sie cieszyl. Nie jestem jak taka malpka pacynka ktora uderza raczkami w bembenek jak wiekszosc. Zeby jednak nie bylo tak jednostronnie. Tak podziwiam wielu polskich tworcow w szczegolnosci ostatnio Jana Komase. Zycze rowniez kilku innym sukcesow tym o ktorych wiem ze bardzo ciezko pracuja w tej chwili.

hmm jak slyszalem wczesniej o tej ekranizacji to myslalem ze bedzie kupa tak z automatu tak poprostu. Mam uprzedzenia do polskich produkcji

a fantasy to juz wogule sobie tego nie wyobrazalem .Ale jak teraz czytam ze film ma powstac na zachodzie to jednak daje kredyt zaufania .

Ale jakos specjalnie nie czekam. Zobaczymy . Jesli jesli bedzie klimat ostatniego tizera Digic to bedzie szasun .

W sumie na przecietny film jestem przygotowany ale gdzies po cichu licze ze to moze wypalic, poniewaz uwazam sage o wiedzmine najlepsza fantasy jaka kiedykolwiek czytalem i wracam do niej systematycznie srednio co 2-3 lata. W przeciwienstwie do gry ktora mi nie podeszla.

Pytanie w jakiej wersji jezykowej bedzie i jacy aktorzy. Wersja angielska i brak poslkich aktorow to chyba bedzie polowa sukcesu pomino iz ksiazka jest tak bardzo polska.