Jump to content
gregoryeel123

dzielenie płaszczyzny na koła

Recommended Posts

Cześć,

czy ktoś może mi podpowiedzieć jak podzielić zwykłą płaszczyznę na koła? Jest do tego jakiś modyfikator? Będe wdzięczny za podpowiedź

2lurkol.jpg

Pozdrawiam

A możesz doprecyzować - czy chodzi o to by to co teraz jest na obrazku jako czerwone linie zamieniło się w poligony ale jakby przyklejone do tej szarej płaszczyzny?

Dziękuje za odpowiedź, chodzi o uzyskanie takiego efektu: 24v18q1.jpg muszę najpierw wygiąć płaszczyznę a następnie podzielić ją na okręgi tej samej wielkości i usunąć pozostałość...1jwawm.jpg

modelujesz jedno koło Array a potem modyfikator shrinkwrap robi on że po prostu robi projekcje danej gometri na geometrie którą wskażesz czyli no Jak UV'ka owija się :D tak w blenderze.

Generalnie no ja bym wymodelował pattern a potem snap do płaszczyczny krzywej i ju

A jaki soft?

W maxie http://www.itoosoft.com/freeplugins/clone.php tym pluginem (nałożonym dwukrotnie, raz na X dwa na Y) stworzysz array z kółek, i następnie Conform Space Warp.

Alternatywnie na bardziej złożone tego typu obiekty (typu pierwszy obrazek w poście #3) jest bardzo dobry plugin Itoo Railclone, niestety nie darmowy.

Edited by Ania

Sprawdź w helpie. To space warp, nie modyfikator.

Alternatywnie Conform compound object, ale wydaje mi się że space warpy są wygodniejsze.

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy