Jump to content

SP2 i EXT2 dla 3ds max 2016 do sciągnięcia... ale jeszcze brak info...


Recommended Posts

Ogólnie od wczoraj można updejtować, zdziwiłem się bo zwykle zawsze przy takich WYDARZENIACH towarzysze wiele informacji choćby na profilu 3dsmax Autodesku, toteż napisałem im wczoraj posta, dlaczego brak jakichkolwiek informacji... Autodesk odpisał, że faktycznie to dziwne po czym zapytał cyz przypadkiem się nie pomyliłem i nie chodzi mi o maxa 2015. Więc wkleiłem screenshot z Autodesk Managera o informacji o instalacji... Pare godzin później (wiedocznie jak już się ogarneli :-) ) mój screenshot i ich poprzednia odpoweidź została skasowana i napisali tylko, że "TAK MATEUSZ, WŁAŚNIE POJAWIŁA SIĘ AKTUALIZACJA, WKRÓTCE WIECEJ INFORMACJI" hehe... mały burdelik tam mają... więc poza krótkim opisem nie wiem na razie co tam dodali, napewno jest wiecej opcji przy TextPlus (takk czekałem na to ponad 15 lat :-) ) jest jakiś skrót do wysyłania do drukowania 3d, ale jeszcze nie wiem wszystkiego więć czekam na oficjalne info aż powiedzą co tam dodali...

Link to post
Share on other sites

 

- With fundamental improvements in the Max Creation Graph (MCG), users can now animate accurate simulation data like Computational Fluid Dynamic (CFD) data or other data inside their 3ds Max scenes.

- With the new built-in “Send To” Autodesk Print Studio button, users can quickly export and 3D print any of their 3ds Max creations.

- The new Texture Object Mask modifier allows users to position and animate textures on an object using other objects in the scene.

- The new TextPlus feature, introduced in Extension 1, now has the ability to use text strings and shapes to be used as a material map, creating material decals in your scene.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy