Jump to content
osael

Legends of Poland - Twardowsky

Recommended Posts

mega dobro! oglądam sobie dzisiaj od rana tak raz na godzinę i cały czas full enjoy :) gratuluje całej ekipie!

Ps. Nojden, jak się podoba dedykacja? :)

Twardowski duzo, bardzo duzo lepiej. Wieckiewicz to samograj, ale i on nie uratowal tych paru kwasnych dialogow;)

Ale ogolnie bardzo fajne, gratulacje!

Na jutubie slusznie ktos zauwazyl ze tot taki marsjanin w klimatach sapkowskiego i sie podpisuje. Mi dialogi pasuja, ale kompletnie sie nie znam.

Szacunek. Wyszło bardzo fajnie. Szczególne wrażenie zrobiła na mnie scenografia wnętrza. Wystarczająco dużo szczegółów i bez niepotrzebnych wodotryskow (Flary z Star Treka).

Fabuła + reszta na tyle dobra ze 8 min zleciało strasznie szybko.

Gratulacje! Nie mogę się doczeka kolejny filmowych popisów Platige.

PS. Wiedzmin pozamiata :)

Tak jak Smok mi się nie podobał tak Twardowskiego kupuję :) Bardzo fajne!

achioch - rózga na pewno nie. Czy już prezenty... to się okaże :-)

A tak ogólnie to dziękuję za opinie. Bardzo to miłe , ważne dla zespołu. Robienie takich rzeczy w Polsce to walka pod górkę, zawsze tak będzie, ale to nie zmienia faktu, że warto. Ja osobiście nie sądzę, żeby film generował takie emocje jak "Smok" , ale kolejne dni przyniosą*odpowiedzi i chciałbym się mylić , bo jak dobrze pójdzie to będą sequele :-)

Ja osobiście nie sądzę, żeby film generował takie emocje jak "Smok" , ale kolejne dni przyniosą*odpowiedzi i chciałbym się mylić , bo jak dobrze pójdzie to będą sequele :-)

Ja mysle Baggins ze jezeli chcecie miec duzo klikniec na jutube musicie ogolic nogi i zaczac razem z chlopcami brac hormony a potem wyruszyc w tournée z albumem. Po prostu trafiliscie do zlej branzy w ktorej trzeba umiec pisac w interesujacy sposob. Mowia jednak ze nigdy nic straconego. Gwarantuje ze jak to zrobicie.... Wszyscy zobacza!:

A mowiac cos bardziej konkretnego... Jezeli wypuszczacie rzeczy w przedziale jedno po drugim kilka dni pozniej chocbyscie nawet i zrobili Titanica albo Star Warsy dostaniecie mniej klikniec. Widze to nawet na durnym facebooku w czasie wklejania moich speedow do albumu. Ten sam target po prostu juz jest zmeczony twoim poprzednim arcydzielem, a inny powod jest taki ze wszyscy mysla ze to co teraz sie pojawilo to ten wasz poprzedni film wiec nikt nie zwraca uwagi tak bardzo. Trzeba bylo wypuscic Tvardowskiego za 3 miesiace... Wtedy mielibyscie znowu 600 000 - 800 000 ogladniec w polskim jutube.

Edited by norden

Guest borosz

Do Admina - czy trzeba mieć 20-letni staż w postach, aby uzyskać możliwość zmiany avatara i komentowania na forum z opcją cytowania? To kwestia przeglądarki czy fazy Księżyca?

Do rzeczy....

Do Nordena... postaram się formatować ze zrozumieniem: "N" - cytat Nordena, "B" - moja odpowiedź, stanowisko, krytyka, aluzja, aprobata, etc...

N: "Lepsze niz Smok bo widac tutaj podzial na sekwencje.

B: Pomijając znaki diakrytyczne (przepraszam za drobiazgowość, ale staram się być konsekwentny w odpowiedziach na wnikliwe analizy Nordena)… przed "bo" dajemy przecinek. Nie ma podziału zdania - nie ma aprobaty. Sorry Norden.

N: "Jest jakis poczatek, srodek, koniec."

B: Oh you! Zaskoczyłeś mnie. Nie wiem co napisać. Czy to był zawoalowany podziw dla scenariusza?

N: "Dewelopment glownej postaci jest jednak dalej w glebokiej dupie.

B: Kolejny raz mnie zaskoczyłeś… pełna aprobata!… warunkowana chyba zaskoczeniem.

N: “Nie wiemy dlaczego mu sie znudzilo na tym Ksiezycu ani dlaczego w pierwszej kolejnosci chcial sie tam znalezc.”

B: Odpowiem połowicznie… chciał się tam znaleźć, bo tak głosi polska legenda. Twardowski uciekł na Księżyc na grzbiecie koguta. W chwili gdy powstawała ta legenda ludzkość zapewne sądziła, że Księżyc jest tak odległym ciałem niebieskim (bez pojęcia, że ciała mogą kiedyś nazywać się niebieskimi), że można schronić się tam przed diabłem. Ot co.

N: “W sensie ze ma po prostu wszystkich gleboko? Ale dlaczego? Co sie stalo ze mial wszystkich gleboko, oraz co takiego sie zmienilo ze juz ich nie ma? Jezeli czuje sie samotny i chce wrocic trzeba to pokazac.

B: B, bbbeee, bełkot, repeat please. Polecam https://pl.wikisource.org/wiki/Poezye_Adama_Mickiewicza/Pani_Twardowska

N: “Tutaj wchodzi jednak wymuszony dialog o rodzinie i dzieciach.”

B: Czy to aby nie jest chęć przekabacenia diabła, zamydlenia mu oczu? Przecież Twardowski to szelma, cwaniak. To ściema wymierzona w Piekło…. nie wychwyciłeś tego Norden? Brak aprobaty!

N: “W filmie sie pokazuje nie opowiada slowami. Slabe scenopisarstwo.”

B: Repeat please…, bo qwa nie rozumiem.

N: “Nie wiemy tak naprawde kim jest kobieta (Znowu. Jest powiedziane: "Oczekiwalem Lucyfera" a nie pokazane np w taki sposob ze ona formuje sie z jakis plomieni albo cos.)”

B: Pojechałeś Stary… “z płomieni”? Się formuje?… To Twoja wizja/interpretacja. Diabły przyjmują taką postać, jaką nada im bajkopisarz, mama czytająca córce bajkę na dobranoc czy inny reżyser. Widziałeś diabła? Jak wygląda w/g Ciebie: Belzebub, Boruta, Czart, Dusiołek, Kozyra, Licho, Antychryst, Szatan, Lucyfer, Mefistofeles, Rokita, Smętek (za Wiki). A może reżyserowi chodziło o tego diabła http://www.imdb.com/title/tt0058430/. Kto wie?

N: “Jezeli ona jest potworem to dlaczego z nia flirtuje?”

B: Srać Twoje przecinki (znudziło mnie wychwytywanie gramatycznych porażek więc… tolerancja +100). Bo jest kozackim cwaniakiem? Bo wierzy - naiwnie, że oszuka diabła? Bo to Więckiewicz i może flirtować z diabłem?

N: “Ona wogole nie sprawia mu jakiejkolwiek trudnosci w osiagnieciu celu - Ten sam blad ktory byl w SMOKU.”

B: Pewnie potwory, smoki i diabły czują się tak potężne… pijąc nawet herbę ze święconą wodą od biskupa, że dają się nabierać cwaniackim Polaczkom à la Twardowski? Nas to podbudowuje. To nasza tradycja, historia, wierzenia. Lubimy być cwaniakami handlującymi kasetami na Stadion Dziesięciolecia Manifestu Lipcowego.

N: “Muzyka tylko dla Polaka bedzie miala sens jednak w przypadku kogokolwiek poza Polska film sensu miec nie bedzie.”

B: Składnia się posypała (pewnie przecinki). Ale postaram się. Chcesz nam powiedzieć, że jeśli nie dorównamy w polskich produkcjach do holywoodzkiego uniwersalizmu kulturowego to nie mamy szans na godziwy odbiór przez resztę światowego kina? Zejdź na Ziemię. Obejrzyj japońskie, skandynawskie czy hinduskie kino. Wystarczy chcieć zrozumieć. Wystarczy odrobina optymizmu.

N: “Kostium i LRV wskazuja na to ze jest to amerykanin a nie Polak. Takich skafandrow juz sie dawno nie uzywa. Niektorych moze to wprowadzic w blad.”

B: Jestem nieniektórym - uśmiałem się z postsowieckiego/amerykańskiego skafandra (bo nie kostiumu). Szacun za drobiazgowość i upierdliwość.

N: “W skrocie. Lepiej, bo jest jakas struktura. Akcja zalezy od tego co robi nasz astronauta wiec tu tez plus. Postac jednak jest w dupie jesli chodzi o glebie przez co cala historia jest dosyc plytka i jednowymiarowa.“

B: Analizuję tą zbitkę słowną over and over “Lepiej, plus… płytka historia o głębi w dupie”. W skrócie… jestem w dupie z analizą.

N: “Duzo ujec jest niepotrzebnych ktore moznaby poswiecic na rozwoj postaci.”

B: Wymień które i powiedz jak rozwijać postać… tak dla potomności, by błędów nie popełniać.

N: “Nawet jezeli tworzy sie dla ludzi ktorzy mniej lub wiecej legende znaja film/historia zawsze pwoinna byc opowiedziana tak jak dla kogos kto legendy nie zna. Nie mozecie oczekiwac ze kazdy przeczytal np. Wladce Pierscieni jezeli robicie film: Wladca Pierscieni...i omijacie np prolog o tym skad ow pierscien sie wzial. Slabe scenopisarstwo.”

B: Myślę, że nikt nie oczekuje... poza Tobą. Halo… Polska… jesteśmy w Polsce. Nie w Kanadzie czy Hollywood. Polska legenda, polska opowieść. Sądzisz że targetem jest zachodnie wybrzeże US? 10 min. filmu ma opowiedzieć o Twardowskim od A do Z zachodniemu widzowi? Bierz miarę odpowiednio do produkcji. Ile trwała pierwsza część Władcy Pierścieni?…. 178 min.?

N: ”Sukces Hollywood wspolczesnie polega na tym ze powstaja tam historie uniwersalne zrozumiale zarowno dla amerykanina jak i wiekszej czesci swiata zachodniego. Tworzac tylko dla Polaka nawet jezeli jest to polska legenda jest ograniczaniem sie bez powodu jedynei do polskiej widowni.”

B: Who cares?!? Czym dla 95% Polaków jest American Civil War. Czy znają Roberta Lee (nie licząc kojarzenia marki spodni po nazwisku)? Kto powiedział, że ten film ma być zrozumiały dla zachodniej widowni? Czym jest Helloween? Czemu nie lejemy już wosku przez klucz w Andrzejki? Jadasz jeszcze pączki w tłusty czwartek Nordenie? Co zrobił diabeł Boruta w Tumie pod Łęczycą (podpowiem - nie chodzi o Transformersów i rozwalanie kolegiaty rakietami).

borosz. niezależny obserwator, pracownik PI Commercials bez fejkowego profilu na max3d.

Ja osobiście nie sądzę, żeby film generował takie emocje jak "Smok" , ale kolejne dni przyniosą*odpowiedzi i chciałbym się mylić , bo jak dobrze pójdzie to będą sequele :-)

Po 18h godzinach 11k/100 vs 16k/1k dla smoka po dwóch tygodniach (likes)

Plus Twardowski na druga strone reddita trafil z relatywnie ciepłymi opiniami:

Mam nadzieję że trend się utrzyma bo sequelem bym nie pogardził. Nawet dla smoka, jezeli główna postacią będzie Adolf Kamczatkov. Aktor na prawdę wam się udał. Chętnie bym obejrzał film akcji z nim w roli głównej.

borosz. niezależny obserwator, pracownik PI Commercials bez fejkowego profilu na max3d.

Niezalezny obserwatorze. Moze Ty im napisz te scenariusze! Widac ze masz jakies zainteresowanie jezykiem polskim. Idz do baginsa i mu powiedz ze chcesz pisac. Chce pisac! Pocwicz przed lustrem z rana i idz! Zaloze sie ze wyjdzie Tobie to lepiej niz tym co cie zatrudniaja na umowe o dzielo czy tez na dwie dzielone umowy.

A od dzisiaj nie postawie zadnego przecinka na zlosc PI commercials. Taaaaka fige dostaniecie a przecinkow nie bedzie.

untitle.JPG

Edited by norden

Świetny film! Gęba sama się uśmiechała. Bije luz co w dużej mierze jest zasługą jak zwykle genialnego Więckiewicza. Postać kobieca trochę irytuje grą. Realizacyjnie geniusz jak dla mnie, bez słabych momentów. Księżyc, baza, pojazd itd - Super. Pojazd diabła - superczad! Kto projektował ten wehikuł? Dawno nie widziałem tak świetnego pomysłu. Naprawdę unikat. Wybuch na księżycu - miód. Piękne te pyły w czasie startu i aż żal że w smoku nie było takich.Naprawdę wielkie brawa dla zespołu. Czegoś takiego nie było do tej pory w polskiej produkcji.

dzięki Norden za linka do taylor swift. pierwszy raz słysze ją i cieszę się, że moje uszy słyszą coś przyjemnego dla ucha w obecnych czasach totalnego gówna w tym gatunku muzycznym. w sam raz do tańca i zabawy

dzięki Norden za linka do taylor swift. pierwszy raz słysze ją i cieszę się, że moje uszy słyszą coś przyjemnego dla ucha w obecnych czasach totalnego gówna w tym gatunku muzycznym. w sam raz do tańca i zabawy

Zauwaz jeszcze ze jest tam historia i nie ma prawie efektow wizualnych poza sky replacement i compositingiem dla zwierzat i jednym ujeciem 0:11 gdzie dorobili budynek w tle.

4:30 i wiesz wszystko czego laska chce, kim jest, dlaczego juz nie chce tego faceta, co robi by zniknal oraz to ze chce zaryzykowac raz jeszcze.

Storytellingowo jest to lepsze niz wszystko z Platige Image do tej pory.

" Pojazd diabła - superczad! Kto projektował ten wehikuł? Dawno nie widziałem tak świetnego pomysłu. "

Pentagram? Rly? ;)

" Pojazd diabła - superczad! Kto projektował ten wehikuł? Dawno nie widziałem tak świetnego pomysłu. "

Pentagram? Rly? ;)

może sam kształt nie jest jakiś mega cudowny ale generalnie jesli chodzi o przetłoczenia i linie ciecia i detale to jest naprawdę niezły design.

@kizi3d i PI: jeśli macie creditsy do tego to prześlijcie, uzupełnie w newsie chętnie.

Ten sam target po prostu juz jest zmeczony twoim poprzednim arcydzielem, a inny powod jest taki ze wszyscy mysla ze to co teraz sie pojawilo to ten wasz poprzedni film wiec nikt nie zwraca uwagi tak bardzo. Trzeba bylo wypuscic Tvardowskiego za 3 miesiace... Wtedy mielibyscie znowu 600 000 - 800 000 ogladniec w polskim jutube.

Widzę, że i w marketingu próbujesz sił. Dobrze dobrze. W drugim dniu jest już prawie 500K. Ja szacuję, że wynik będzie jakieś 1.5x-2x lepszy niż Smoka, w tym samym okresie, czyli do końca roku min. 3 mln.

Co do reszty. Takie wywody, jak Twoje, może pisać ktokolwiek, kto hobbystycznie sięgnął po kilka bardziej popularnych książek o scenopisarstwie, tworzeniu filmów w ogólności, itp. Na Amazonie można trafić całe komplety w promocyjnych cenach. Daruj sobie to, nie zniżaj się do poziomu hobbysty wytykającego błędy, albo pisz swoje analizy w sekcji Goofs na IMDB — takich teoretyków jak Ty są na świecie setki tysięcy. Imo stać Cię jednak na więcej, na to, żeby głos w sprawie zajęła nie jałowa paplanina podsycana nienawiścią do starego pracodawcy, tylko Twoja twórczość.

Chociaż nie ukrywam, bez Ciebie na forum nie będzie takiego funu... :D

W obrazku naprawdę niezłe; dekoracje i zdjęcia. No ale, z tego co widzę, to fotografował facet od Idy. Jak na 8 minut mało treści, można by więcej opowiedzieć, choćby w dialogach. Ale wrażenia mocno pozytywne.