Jump to content
osael

Legends of Poland - Twardowsky

Recommended Posts

To, że ktoś osiągnął sukces to nie oznacza też, że będzie go dalej osiągał (na tej zasadzie duże firmy, by nie bankrutowały)

No właśnie potwierdzasz tylko to o czym pisałem. Jak ktoś osiągnął sukces to raczej będzie kroczył dalej drogą która pozwoliła ten sukces osiągnąć a nie będzie jej zmieniał wedle pomysłu kogos kto sukcesu NIE osiągnął. Firma zmienia kurs zazwyczaj dopiero jeśli zaczyna mieć problemy a dupuki wypracowany system działa napewno niebędzie chciała go zmienić.

Co do manegerów to też ich nie przeceniaj, bo akurat jest wiele osób na nieodpowiednim miejscu.

Jak wyżej. Nie przeceniam, często krytykuję, jednak dopóki system działa nikt niebędzie go zmieniał.

Pozatym pamiętaj że udziałowcy, właściciele firm oczekują nie rewelacyjnego produktu lecz rewelacyjnej sprzedaży a to nie jest to samo. Dlatego często wolą przeznaczyć większy budżet na promocję produktu a nie na niego dopracowanie.

Piszesz o tym że nad każdą klatką spędza się długie godziny. Owszem a mimo to najbardziej kasowe filmy hollywodu są pełne błędów, w kadrze pojawia sie niechciany obiekt który nie został eymazany etc. Dlatego że to jest po prostu mało istotne. Poprawa takiego błedu nie wpłynie na większa sprzedaż. Więc się to po prostu z premedytacją olewa.

Aha, też zrozumiałem ten text "screeny na vimeo" jako pojechanie Nordena :)

Valery - czasami jest za późno, by się zmienić. Spójrz chociażby na Nokię - przespała pewien okres i to doprowadziło do jej upadłości, mimo, że parę lat wcześniej była najlepiej sprzedającą się marką telefoniczną na świecie. Jakoś wszyscy dostrzegali problem Noki poza samą Nokią. Nie chciała się ona zmieniać, bo po co skoro sukces był. To samo dotyczy takich firm jak Kodak, który też twierdził, że nie warto iść w cyfrową technologię, bo po co skoro obecnie jest dobrze :) Moim zdaniem dobre firmy to takie, które szukają nowych szans, a nie takie, które się bronią przed upadłością. Dlaczego firma ma zawsze być do tyłu i dopiero podejmować działanie, gdy coś się jeb**? Może lepiej być jednak krok do przodu? Argument z tym, że nie można komuś doradzać, bo się samemu nie stworzyło tak dużej firmy jest tak dobry jak to, że nie można krytykować filmu, bo samemu się żadnego nie nakręciło. Oczywiście im większa wiedza i doświadczenie tym szansa na lepszą jakość krytyki. Osoby, które bronią się przed feedbackiem z zewnątrz i patrzą z góry na zdanie innych prędzej czy później będą na tym stratne. To już nie te czasy, że można jechać na jednej strategii przez wiele wiele lat (no chyba, że sprzedaje się zegarki jak np. Patek), teraz albo jesteś elastyczny albo wypadasz z gry.

EDIT - Z resztą zauważ, że Norden narzeka na polskie firmy, a jakoś nie na swoich zagranicznych pracodawców. Nasza kultura korporacyjna jest bardzo, ale to bardzo do tyłu w stosunku do tej za granicą i o ile nie znam branży VFX to w innych widzę bardzo dużą różnicę.

Edited by imprecis

Tak przypatruję się tej dyskusji od dłuższego czasu.

Nie wypowiadałem się na temat Smoka bo inni powiedzieli chyba wszystko co było możliwe w temacie. Mnie produkcja nie przypadła do gustu. Posklejanie wszystkiego i chaos w narracji. Twardowsky za to już inna bajka na + choć ogólnie nie moje klimaty bo nie lubie SF. Gratuluję roboty i zgrania zespołu przy obu projektach.

Wstawię się za to w obronie Nordena jako kolegi , który u nas pracował i zrobił wiele pożytecznej roboty i przekazał mnóstwo wiedzy dla młodego pokolenia animatorów. Ci , którzy korzystali na zajęciach i wiedzieli czego chcą, wynieśli olbrzymią wiedzę z tego co mi wiadomo z zajęć z Kubą. Tyle ode mnie.

pozdro

czaps

Argument z tym, że nie można komuś doradzać, bo się samemu nie stworzyło tak dużej firmy jest tak dobry jak to, że nie można krytykować filmu, bo samemu się żadnego nie nakręciło

Ale ja nigdy nic takiego nie napisałem. Doradzać można, krytykować też można, za to niemożna mieć pretensji ze ktoś z rad nie chce skorzystać.

generalnie Norden według mnie ma rację tylko przekazuje ją w bolesny sposób :D

Inaczej nikt by tego nie czytal. Jestem stukniety ale nie glupi...

Jak kiedys rozmawialem z nimi jak z ludzmi to nic nie rozumieli. A teraz nagle zaczeli czytac i odpowiadac. Do chama trzeba tylko po chamsku inaczej nic nie zrozumie.

Co do firm i ich pracownikow. Wy sie po prostu boicie tych waszych szefow, managerow. Takie postkomunistyczne nastawienie. Nawet jak ci manager glupoty gada to sie nie odezwiecie bo boicie sie o utrate pracy kiedy tak naprawde latwo znalezc inna. Plotkujecie tylko po katach kolezanka z kolezanka, kolega z kolega. Wielkie plany i marzenia zero realizacji lub nawet proby. Ci co wzieli kredyt sa juz calkowicie na przegranej linii. To tak jakby was do obszczanej budy sznurem przywiazac na 30 lat. Na zawsze utraciliscie wolnosc. Nawet wypady Ryanairem na 1-2 tygodnie na Cypr wam nie pomoga.

Edited by norden

Norden Ty albo celowo prowokujesz albo nie pracowałeś w zbyt wielu firmach w swoim życiu, mylę się? Bo im dłużej się udzielasz tym coraz większe bzdury zaczynasz pisać, tak jakby świat grafiki 3D to byli tylko Platige i jakieś jedno studio w którym ktoś dał Ci odrobinę artystycznego luzu.

Film przypomniał mi (miejsce akcji) "Iron Sky". A jak to jest, że do jednej roli wynajmuje się zawodowego aktora (Robert Więckiewicz ) z ładną dykcją, który wyraźnie mówi, a do drugiej równie ważnej osobę z wadą wymowy (sepleniącą)? Przecież mamy dużo młodych aktorek i wyglądających, i z ładną dykcją. Cały budżet na aktora wyczerpał angaż Pana Roberta i trzeba było łatać dziury, bo by nie wystarczyło na dokończenie efektów? Jakiś czas temu pracować przed mikrofonem i kamerą dopuszczano ludzi tylko z ładną dykcją i bardzo zwracano na to uwagę. Więckiewicza dobrze się słucha, a ta pani mnie drażni, może dlatego że kiedyś pracowałem z podobną osobą i musiałem słuchać takiej gadki przez parę godzin dziennie. Lepiej słuchałoby się np. Kożuchowską. Film nawet fajny tylko tą sepleniącą diablicę bym zmienił.

TomasDD - Przez casting przewinęło się sporo naprawdę świetnych aktorek i bardzo możliwe, że na technicznym poziomie i szybciej by się z nimi pracowało i efekt byłby gładszy, ale trening bardzo formatuje aktorów, szczególnie aktorki. Walczenie z tym "formatem" bywa trudniejsze niż praca z naturszczykiem, który wnosi jakiś swój bagaż, ale jest w tym szczery. Ola moim zdaniem bardzo dała radę, a chodziło też o zbudowanie kontrastu między nią i Robertem. Klimatycznego i estetycznego. Wersji tego filmu jest tyle ilu twórców, akurat ja miałem taki pomysł.

Baggins-nie to że się czepiam, o robieniu filmów to wiem NIC. Ale jak kiedyś oglądało się np.: "Alternatywy 4" albo dzisiaj nawet taki tasiemiec "M jak miłość", o którego nie dało się nie zahaczyć odwiedzając kogoś (sam nie mam telewizora),rzuca się to w oczy. I ten diabełek wydaje się taki słaby, mimo że z czerwonymi oczami wkrada się w niego troszkę mocy. Wydaje się, że Twardowsky by go sprzątnął jednym małym paluszkiem bez zamykania w pokoju i używania materiałów wybuchowych. Ale dobrze,tak miało być, dobrze się ogląda, świeży pomysł na legendę.I jeszcze krótkie pytanko, będzie robiony jakiś "making of" Twardowskyego i Smoka?

zgadzam się z TomasDD, nie wiedziałem że sławni yutuberzy(Zdupy) mają takie wpływy że mogą wpychać własne żony do takiej produkcji

TomasDD - Makingof się wypieka . Będzie na pewno , ale nie znam daty.

tr3buh - I po co ten tekst o wpychaniu żon? Wyścigi na trolling z Nordenem? :-) :-) On jest ze trzy okrążenia przed Tobą. Nie będzie łatwo. :-)

salut

t.

Zapomniales chyba Norden o sporej rzeszy ludzi, ktorzy juz wyrosli z traktowania pracy grafika jako zmieniajacej losy ludzkosci profesji. Zwyczajnie jest srodkiem do osiagania wazniejszych dla nich rzeczy. Jezeli gardzisz to spoko, oni tez gardzili, po jakims czasie sie wyrasta, ale nie stresuj sie ze jeszcze nie wyrosles - nie ma sztywnego terminu, wiele zalezy od tego z jakim szacunkiem traktujesz siebie i innych. Jezeli uwazasz ze robienie burzy w szklance wody to cel Twojego zycia i szczyt osiagniec to na pewno potrzebujesz nieco wiecej czasu.

Daj spokój Baggins przecież ja Cię lubię, i szanuję mnóstwo prac które PI popełniło, ba jestem nawet wielkim fanem, tylko akurat legendy nie przypadły mi do gustu, mam swoje wąty ale po przejrzeniu komentarzy widać jestem w ekstremalnej mniejszości bo chyba tylko mi i nordenowi nie pasi ;), czyli w rzeczywistości projekt tak naprawdę okazał się dużym sukcesem

A jeżeli chodzi o trolling to nie wiem co to słowo oznacza bez dziadka3d na tym forum ;)

Zapomniales chyba Norden o sporej rzeszy ludzi, ktorzy juz wyrosli z traktowania pracy grafika jako zmieniajacej losy ludzkosci profesji. Zwyczajnie jest srodkiem do osiagania wazniejszych dla nich rzeczy. Jezeli gardzisz to spoko, oni tez gardzili, po jakims czasie sie wyrasta, ale nie stresuj sie ze jeszcze nie wyrosles - nie ma sztywnego terminu, wiele zalezy od tego z jakim szacunkiem traktujesz siebie i innych. Jezeli uwazasz ze robienie burzy w szklance wody to cel Twojego zycia i szczyt osiagniec to na pewno potrzebujesz nieco wiecej czasu.

Moim zdaniem akurat z dążenia do doskonałości i pogoni za progresem "wyrastają" tylko ludzie, którzy po prostu boją się tego, że sobie nie poradzą/są za słabi. Człowiek bez strachu naturalnie dąży do tego, by stawać się lepszym i stawia sobie coraz to wyższe cele. Piszesz o nordenie, że gardzi innymi, a twój post jest wręcz przesycony pogardą i jakimś głupim mentorstwem. Jak dla mnie dążenie do poprawienia życia ludzkości powinno być czymś naturalnym i aż ręce mi się załamują, gdy ludzie to wyśmiewają.

jak chcesz poprawić życie ludzkości to rzuć kompa i jedź budowac trakcje energetyczne albo kopać studnie w afryce :) jak na razie robimy w branży rozrywkowej której celem nie jest polepszenie życia ludzi, ale chwilowe oderwanie ich od niego :)

Tr3buh - Ależ jak najbardziej można nie lubić FILMU. Można oczywiście krytykować ROLĘ do woli. Można nawet się na mnie powyżywać, bo mam tu szansę odbić piłeczkę i hartuję skórę przed "Wiedźminem".

Czy tylko dla mnie tekst o "wpychaniu żon przez wpływowych blogerów" nie ma nic wspólnego z krytyką? Dla Ciebie obcy ludzie, ale dla mnie jakoś mało zabawnie zabrzmiało. Pewnie jet lag. :-) :-) Wiem , że zaraz powiesz że żart itp. , ale wiesz, nie żartujmy tu o żonach, matkach, itp, bo po to się wchodzi na Onet i fora polityczne.

Buziaki

t.

tr3buh-ja nic nie mówiłem o wpychaniu własnych żon przez youtuberów do takiej produkcji, więc nie masz powodu by się ze mną zgadzać.

Po prostu nie podoba mi się, że osoba grająca postać drugoplanową ma wadę wymowy, sepleni. Może produkcja za krótka, może dlatego że grają tylko dwie osoby, ale kontrast w dykcji między tymi dwiema osobami widać.Może to dlatego, że to tylko miała być reklama Allegro. Mnie taka osoba osobiście drażni, może przez pracę i dlatego że raczej za nią nie tęskniłem i ją zapamiętałem. Chociaż wróćmy do przeszłości,znowu wracam, ale porównajmy głosy kiedyś prezenterów dwójki Fajkowskiej, rudej Kaśki, Richardson oraz starszych produkcji telewizji polskiej Konrada, Gajosa. To była i jest ładna polska mowa, której się słucha z wielką przyjemnością, zawsze i wszędzie.