Jump to content

Cinema 4d-Ręka


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Przez ostatnie 2 dni zainteresowało mnie modelowanie np:twarzy, rąk, character'ów.

I wykonałem taką rękę. Próbowałem to poprawiać różnymi narzędziami, lecz się niezbyt udało.

Chciałbym aby ta dłoń była bardziej przyokrąglona.

Jakby co to ją zriggowałem.

 

Prosiłbym was o uwagi oraz porady jak mógłbym poprawić projekt.

 

[ATTACH=CONFIG]100756[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]100757[/ATTACH]

Link to post
Share on other sites

cześć.

Spójrz na swoją dłoń. Zobacz, skąd 'wyrasta' kciuk, gdzie jest jego podstawa/początek. Zauważ, że kciuk jest przeciwstawny pozostałym palcom, że jego podstawa zajmuje prawie 1/4, 1/5 wnętrza dłoni. tak go wymodeluj i będzie dobrze.

Link to post
Share on other sites

Edit:

Stworzyłem od nowa, chciałem uchwycić bardziej zaokrąglenia mięśni na środku dłoni ale się nie udało i trochę nie bardzo wiem jak to usunąć.[ATTACH=CONFIG]100759[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]100760[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]100761[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]100762[/ATTACH]

Link to post
Share on other sites

U Ciebie kciuk cały czas wyrasta z boku dłoni. Pewnie tak masz w głowie i tak modelujesz. Ale spójrz kilka razy na swoją dłoń 'w spoczynku', rozluźnioną, bez napinania żadnych mięśni. Wtedy wszystkie palce są trochę zgięte a kciuk swoim końcem opiera się o opuszek palca wskazującego lub środkowego a 'wyrasta' w wnętrza dłoni. Poszukaj w necie obrazków z siatką dłoni. Niektóre są bardziej lub mniej oszukane. Znajdź najbardziej naturalne (bo chyba o to chodzi). Zacznij modelować od najprostszej siatki - przekrój palca to cztery punkty. Wyprowadź kciuk z wnętrza dłoni przy nadgarstku.

 

A tak naprawdę, to ciało ludzkie jest chyba najtrudniejszym tematem do modelowania. W innych tematach (typu alien) możesz 'oszukiwać' bo nie ma żadnego porównania/odniesienia. Człowiek jest jednak taki jaki jest. Tu niczego nie można zmienić, dodać lub pominąć. Oczywiście wszystko zależy od tego, co chcesz pokazać. Bo grafika 3D to jedno wielkie oszustwo. Powodzenia.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy