Jump to content

Warsztaty Concept Artu i Ilustracji we Wrocławiu


Recommended Posts

Zapraszamy do Pracowni Artystycznej Fenomenarium (Wrocław) na warsztaty Concept Artu i Ilustracji na poziomie zaawansowanym.

 

top.jpg

 

 

W październiku rozpoczęliśmy serię warsztatów złożonych z 2-miesięcznych bloków tematycznych, na których doświadczeni artyści koncepcyjni i ilustratorzy dzielą się swoją wiedzą i pokazują swój sposób pracy.

 

 

Dwa pierwsze bloki poprowadził Grzesiek Przybyś - rysownik koncepcyjny, ilustrator i współtwórca studia Division48, współpracujący m.in. z Techlandem, Ubisoft, CD Project RED czy Platige Image przy takich tytułach jak Witcher 3, Dying Light, Call of Juarez, Dead Island, Might and Magic X, Heroes VII.

 

 

Pierwszy blok poświęcony był projektowaniu postaci i ćwiczeniom kompozycyjnym, a drugi (dobiegający właśnie końca) projektowaniu wehikułów i kreatywnemu szkicowaniu. Trzy kolejne bloki to:

 

 

BLOK #3 Creature concept art (luty-marzec)

 

 

Przemiana postać-zwierzę lub postać-bestia. Blok uczy tworzenia postaci kreacyjnej do wymyślonego bądź istniejącego settingu.

 

 

BLOK #4 Projektowanie lokacji/obiektu do gry (kwiecień-maj)​

 

 

BLOK #5 Storyboard (czerwiec)

 

 

Poprowadzi je Konrad Czernik - Lead Concept Artist w firmie Techland z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w branży. Tytuły zrealizowane na podstawie jego konceptów to m.in. seria Dead Island, seria Call of Juarez, Hellraid i kilka projektów realizowanych w ShortBreak Studios. Kilka lat wspomagał aranżację środowiska gry, by płynnie przejść do specjalności projektowania postaci. Obecnie zajmuje się kreowaniem wizji artystycznej gry i odpowiada za wygląd i produkcję wszystkich postaci. Prelegent największych imprez branżowych (m.in. Digital Dragons, PGA, GIC). Prowadzi szkolenia i wykłady na uczelniach wyższych (m.in. ASP we Wrocławiu, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Śląski, AGH w Krakowie) oraz w wielu zewnętrznych firmach.

 

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, więcej informacji znajdziecie tutaj:

fenomenarium.pl/zajecia-i-kursy/kurs-ilustracji-i-concept-artu

 

lub tutaj:

 

www.facebook.com/fenomenarium/

 

Pozdrawiamy!

Pracownia Artystyczna Fenomenarium

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy