Jump to content

Recommended Posts

Dziękuje bardzo :)

@Loozack: dzięki Piter! Strasznie dawno nie gadaliśmy! Wielkie dzięki za miłe słowa. Ja mam wrażenie, że z każdym dniem wiem mniej niż więcej :)

@pionix: noo Piciu! Milion lat!

@MichalG; Dziękuję. Ja też wolę robić obrazki "w trudnych warunkach atmosferycznych", chociaż chyba najtrudniej zrobić te w dobrych. Strasznie chciałbym tak jak Ty, robić te piękne wybuchy w 3d! Byłby świetny dodatek do obrazków.

@maciek3d: Dzięki!

@Mariusz Panek: dziękuję. Ja też lubiłem sklejać modele, ale nudziło ,mnie jak stały na półce i się kurzyły. Więc lubiłem robić akcje i je palić. W kompie jednak można zrobić więcej...no i nie śmierdzi palonym plastikiem :)

--------------------------

Poniżej 2 obrazki wykonane dla pilotów 6 dywizjonu F-16 ("Tygrysów") z użyciem fenomenalnej P11 Wojtka "Klimenta" Niewęgłowskiego (Kliment Woroszylow) i jego Heinkli i BF110 Sławka Ostrowickiego (pixel-factory).

p11_01.jpg

p11_02.jpg

Dopisek do ostatnich dwóch obrazków:

Ppor. Czesław Główczyński ( 162 Eskadra Myśliwska) 1 września w jednym z lotów alarmowych uszkodził rozpoznawczego Hs 126. 2 września nad Łodzią w walce z wyprawą bombową He 111 ciężko uszkodził jednego bombowca, który dymiąc poszedł ku ziemi (pilotowi przyznano pewne zestrzelenie, lecz straty tego Heinkla nie potwierdzają dokumenty niemieckie). W kolejnej walce tego samego dnia Główczyński i ppor. Tadeusz Koc ze 161 eskadry dostrzegli lecącego pojedynczego Bf 110, którego atakowali aż do jego rozbicia w rejonie Pabianic. 3 września Główczyński zgłosił pewne zestrzelenie Junkersa Ju 86 (samoloty te nie brały udziału w walkach wrześniowych, toteż musiał się pomylić w identyfikacji zestrzelonego samolotu, który był prawdopodobnie Dornierem Do 17), a 6 września zestrzelił He 111.

6 Dywizjon F 16 "Tygrysów" jest spadkobiercą tradycji lotników ze 161 i 162 EM z września 1939, stąd pomysł by zrobić te obrazki.

Piotr, jeszcze raz chciałem Ci podziękować, mistrzostwo!!!!

Piotr z synem, oraz Kliment w bazie 6-go dywizjonu .

fcvrgk.jpg

Mam nadzieję Piotr że, nie będziesz mi miał za złe... ;)

Edited by kliment woroszyłow
  • 3 weeks later...

Dziękuję za pozytywne komentarze :)

No to kolejne:

Ilustracja okładkowa do Britain at War Magazine - Boulton Paul Defiant - model Wojtka "Klimenta" Niewęgłowskiego. Tekstury, Scena, Ilustracja moja:

piotr-forkasiewicz-britainatwar-defiants.jpg?1460409014

piotr-forkasiewicz-britainatwar-defiants-01.jpg?1460409261

Hudswell Tragedy - ilustracje do artykułu dla magazynu "Memorial Flight" nt. tragicznej w skutkach kolizji samolotu Wellington i treningowego Martineta. Modele, tekstury, scena i ilustracja moje:

piotr-forkasiewicz-hudswell-i.jpg?1460409601

piotr-forkasiewicz-hudswell-ii.jpg?1460409451

Boxart do modelu Hurricane MK IId. Model Wojtka "Klimenta" Niewęgłowskiego, modyfikacje, tekstury, scena, ilustracja - moje:

piotr-forkasiewicz-hurricane-mkiid.jpg?1460409327

Okładka magazynu Aeroplane Monthly. Model Glostera Pioneer, tekstury, scena, ilustracja - moje:

piotr-forkasiewicz-pioneer3.jpg?1460409651

piotr-forkasiewicz-pioneer.jpg?1460409647

12973524_1002449489835587_7877271539764423826_o.jpg

Ja też się dołączam do powszechnych słów uznania, bo prace są wspaniałe :) kompozycja, gra świateł i cieni, detale, wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Ogląda się to z przyjemnością :) Piotrze, czy mógłbyś nieco przybliżyć swój workflow przy pracy nad tymi ilustracjami? Z jakiego softu korzystałeś? Ile rzeczy powstało w 3D, a ile dodałeś w postprodukcji? Bardzo jestem tych zagadnień ciekaw i będę wdzięczny jeśli zechcesz się nimi podzielić :)

Edited by reminoir
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy