Jump to content

Recommended Posts

Witam, otóż mam problem, wymodelowałem sofę, wszystko pięknie, ale podczas renderingu wszystko jest na biało. Dopiero zaczynam naukę i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Wzorowałem się tym tutorialem:

 

Przesyłam screeny, biały render i obraz bez renderu. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Na przyszłość pisz w jakim maxie i vrayu pracujesz, będzie ci łatwiej coś podpowiedzieć bo są pewne zmiany w rożnych wersjach softu miedzy innymi dotyczące kamery fizycznej. Dwa dawaj zrzuty ekranu z ustawień kamery światła i color mappingu i samego renderera bez tego nie idzie ustalić co jest przyczyną problemu jaki masz lub możesz mieć , kolejna spraw wyłącz wyświetlanie typu realistic nie ma ono nic wspólnego z realnym stanem naświetlenia sceny i parametrów kamery, nie kieruj się nim. Jeśli chcesz mieć podgląd na żywo wyglądu sceny i móc aktywnie zmieniać parametry należy przełączyć render na active shade i wybrać vry RT albo pracujące na cpu albo na gpu. Scena wygląda na przepalona przez źle dobrane parametry kamery poniżej dałem ci ustawienia światła, color mappingu i kemery tak vray jak i fizycznej maxa która jest w max 2016

oTPM5NA.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Jest jeszcze jedna opcja. na dole okna z renderingiem masz takie małe ikonki. jedna z nich włączy taki panel po prawej stronie okna renderingiem i tam będzie można obniżyć ekspozycje. To takie tymczasowe rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy