Jump to content

KateBerry


kateberry
 Share

Recommended Posts

W pierwszym są fajne kolorki, ale chwile mi zajęło zanim skumałem co dzieje się z totemem. Linia od której wyraźnie zaczyna się robić ciemniejszy ki dołowi zbiega się z linią jeziora i tworzy dziwne wrażenie. Jeśli się nie mylę to zjawisko nazywa się visual tangent i warto unikać podobnych zabiegów.

 

EDIT: Witamy na forum ;)

Link to comment
Share on other sites

hehe tak myślałam że będziesz mieć tego więcej :D fajne są te redesigny triss. Mogłabyś porobić więcej podobnych plansz z designami. pomyśl też o designowaniu widoku od tyłu :P back view to zawsze pare dodatkowych plusów do designu.

Link to comment
Share on other sites

Nieźle, obiecująco się zapowiadasz. Dobre prace :)

 

Z niedociągnięć, to radze Ci popracować nad blendingiem. Gładkie powierzchnie "ząbkujesz" widocznymi edgami pociągnięć pędzla. Próbujesz to maskować zdaje się teksturą/noisem brusha, ale to niewiele pomaga wręcz psuje czytelność tekstury materiału. Przez tą teksturę, wszystko wygląda plamiście/kamiennie, szczególnie to widać na przedostatniej pracy. Radze zainwestować w naukę smudge toola i pracy z zmniejszonym flow (a jeśli nie używasz shopa to odpowiednikiem) na suwaku przy renderowaniu gładkich powierzchni.

 

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Podoba mi się dynamika jak i samo wykonanie Dziekiego Gonu, lewa strona pracy już trochę mniej, głównie moją uwagę zwraca koń, który wydaje się być dosyć statyczny(i mały, nie wiem czy to specjalnie), może to przez to, że ma widoczne kontury - lekkie 'rozmycie' tu i ówdzie powinno nadać fajnej dynamiki. Dodanie ciemniejszych kolorów po lewej stronie tj. Ciri uciekająca w 'mrok' mogłoby być ciekawym kontrastem dla gonu po przeciwnej stronie ;) Aczkolwiek z ostatnich malunków ten zdecydowanie podoba mi się najbardziej :)

Link to comment
Share on other sites

Staraj się ograniczyć użycie czystej czerni i czystej bieli. U ciebie to strasznie wali po oczach- wiem bo sam tak miałem. Zauważ, że cienie i "ciemniejsze" miejsca niekoniecznie są czarne. Przestudiuj sobie jakieś olejne prace i zobaczysz, że można to zrobić na 100 sposobów - ale prawie nigdy nie jest to sama czerń. Ten ostatni obrazek ma fajną dynamikę ale zmieniłbym pozę tego konia ciri bo jest mocno sztywna i trochę psuje to wrażenie. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za komentarz Ice Rider:) faktycznie koń jest za statyczny trochę (podobnie jak sugerował kolega niżej), więc pewnie "wyciągnę" mu nogi i dodam blura. Postaram się coś pokombinować z tą pracą, bo teraz widzę, że ta gałąź u góry i drzewko chyba trochę zaśmieca całą scenę, lepsza chyba będzie prostsza kompozycja.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Masz rację rymin, w penym momencie zaczęłam lubić i stosować mocny kontrast prawie wszędzie (wcześniej było wręcz odwrotnie;)), ale chyba pora się tego oduczyć. Właśnie poza konia idzie do poprawki, bo macie rację, że za mało w tym ruchu. Dzięki za komentarz i uwagi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy