Jump to content

Recommended Posts

Ja cię kręcę ;) Wspaniałe rysunki. Na artstation wrzuciłeś krok-po-kroku - robi wrażenie :D

Fenomenalna ta animacja. Fajny dodatek umilający czytanie komiksu.

Może coś powiesz więcej o tym komiksie?

Mogę powiedzieć, że jeszcze nie istnieje ;) Generalnie lubię synthwave i klimaty retro scifi z lat 80, w wolnym czasie daję więc upust inspiracji i robię jakieś dizajny czy scenki nawiązujące do tej stylistyki. Nie mam żadnej fabuły w głowie, mam tylko estetykę, i tak dłubię w nadziei, że coś mi przyjdzie do głowy. Generalnie założenie mam takie, żeby to było coś pomiędzy Hotline Miami, Carmageddonem, Knight Riderem, Drive i filmami z Van Dammem i resztą starej, akcyjniakowej ekipy. Czyli papka przęłomu lat 80 i 90.

Takie animowane komiksy idealnie nadają się jako przerywniki do gier ;) Może ktoś robi taką retro ścigałkę i szuka właśnie Ciebie :D

Pracowałem przy podobnych, choć zajmowałem się samą ilustracją bez animacji :) Nie sądzę, żeby motion comics stały się czymś wiecej niż dodatkiem do komiksów czy gier, ale mogą się fajnie nadać na jakieś promocyjne materiały gdybym kiedyś w końcu jakąś komiksową serię zaczął.

ten insporowany klasykiem wyglada super na pierwszy rzut oka. Troche lewa ręka kobiety nie lezy + suknia mogłaby być lepsza ale zakładam, że nie chcialeś przy tym siedziec zbyt długo. Kompozycja mi bardzo się podoba.

Ostatni przypomina mi trochę Kovala i Cobrę - pewnie m.in. przez kolorystykę.

No na odbycie. Coraz lepiej. Nie łechtam teraz. Prawdę mówię i zazdroszczę progresu.

Bardzo chętnie tutaj zaglądam. Twoje animowane obrazki sprawiają mi mega frajdę ;) Maluj dalej bo świetnie ci to idzie.

Świetne prace, mają klimat! Mogę spytać jaki masz sposób na rysowanie linii i kółek w swoich lineartach? Pierwsze co przychodzi mi do głowy to rysowanie obracając obraz i rysowanie linii z shiftem + kształt kółka (U). Masz na to jakiś trik, używasz jakiegoś narzędzia, który przyspieszyłby takie rysowanie czy jednak jest to wszystko robione "z ręki"?

Z góry dzięki za odpowiedź.

W Photoshopie korzystam z Lazy Nezumi, takiego dodatku do PS do wygładzania linii, ale od kiedy PS ma to wbudowane to nie jest już do tego niezbędne. Natomiast LN ma masę rewelacyjnych linijek do perspektywy i elips i do tego głownie go używam.

https://lazynezumi.com/

wow, genialny tool, dzieki za tipa