Jump to content
Graft

Szkicownik_Graft

Recommended Posts

piękne. robić coś dla przyjemności, wkładać w to mnóstwo serca i nie oczekiwać niczego w zamian. wręcz transcendentalne to Twoje hobby, dajesz przykład :)

@biglebowsky pracuję sezonowo. Jeszcze jakiś czas mam wolne więc bawię się w "artystę" ;)

@zlyczlowiek dzięki za info. To są w sumie szkice starsze, ale chcę mieć tutaj jakąś ciągłość ;). Teraz bawię się głównie w 3d. Muszę też teczkę tu założyć może ludzie pomogą zdobywać nowe umiejętności

@polka dot dzięki nigdy tak na to nie patrzyłem :D

A moim zdaniem hobbysta z ciebie zaden. Hobbysci traktuja to co robia na luzie, bez zobowiazan, bardziej jako forme relaksu. Hobbysci tworza to, na co maja ochote i nie przejmuja sie zbytnio tym, by nastukac x cwiczen warsztatowych, bo nie musza byc bog wie jak zajebisci. Na tym polega wlasnie hobby - ze nie traktujesz czegos do konca serio, pomijasz te mniej przyjemne aspekty a skupiasz sie na tym co najprzyjemniejsze. Na tym poziomie warsztatowym nie powinienes juz cwiczyc warsztatu tylko malowac to co ci sie podoba - to jest wlasnie przywilej hobbysty i na tym polega hobby.

Moim zdaniem z calym szacunkiem ta mentalnosc, ktora przedstawiasz to nie mentalnosc hobbysty tylko przegrywa. Z tego co piszesz nie masz jakiejs super platnej ani satysfakcjonujacej pracy a jedyny twoj argument jest taki, ze jestes "za stary" i inni "som lepsi bez wysilku a ja bidny sie mecze" bo boisz sie porazki.

Tzn wiesz, zrobisz co zechcesz ale nie mieszaj do tego hobbystow, bo ich zwyczajnie obrazasz :)

Nawet bym kupił taką wersję że Graft siedzi w branży, czerpie finanse z malowania i radość z trolowania nas:)

Ej ale serio, skąd bierzecie te mity o Omenie? przecież ma tyle lat co ja a na deviancie obrazki z 1999...

Chyba stad, ze dlugo robil mango a te "fajniejsze" prace troche pozniej - stad sie wzial mit, ze omen pozno zaczynal. Ale nawet na maxie sa ludzie co zaczynali po 30stce. Sa tez ludzie co zaczynali wczesnie a pozniej mieli kilka lat przestoju. Niezaleznie od wszystkiego 24 lata to bardzo dobry wiek. Ja nie wiem z czym on ma problem, wpisy sugerowaly ze ma 30-35 lat.

sorry Panowie poprawka 28/29 (ale wtopa, jednak za stary) latest?cb=20141012190735

Edited by Asleep

Ano, jednak za stary.

A na serio nawet majac 30 lat autor watku ma szanse byc wymiataczem do 35 roku zycia. Wiadomo, ze im pozniej tym trudniej sie przekwalifikowac ze wzgledu na nie wiem - dzieci czy zaawansowana kariere zawodowa. Ale autor watku i tak do konca zycia nie moze zbierac czeresni, wiec niespecjalnie ma jakas lukratywna kariere do stracenia.

Skill tez nie rosnie w nieskonczonosc w postepie wykladniczym, wiec dla samego warsztatu, to kiedy zaczynasz nie ma jakiegos super znaczenia. Te pierwsze powiedzmy 7 lat - dobrze wykorzystane sa najfajniejsze, bo jest najwiekszy progres ale pozniej juz nie jest tak super. W sensie wielu wymiataczy juz technicznie nie bedzie duzo lepszych niz sa teraz a ty ich dogonisz. Pozniej licza sie juz inne rzeczy ale to madrzejsi ode mnie moga sie wypowiedziec. O, biglebowsky powiedz nam jak to juz jest jak jest sie zajebistym i ma sie kupe lat doswiadczenia? :D Na czym polega progres, do czego czlowiek wtedy dazy?

Edited by purin

No to huk będąc po 40 nie mam już na nic szans.to żeście mi na noc dola zapodali; )

A do autora teczki jeśli lubisz maziac z taką lapa ja bym się nie zastanawiał i szukał zleceń.

Good work!

Zakończmy już te dyskusje na temat kariery zawodowej bo nie o tym jest ten wątek ;)

Ciąg dalszy troszkę starszych szkiców

3yBv3fd.jpg

jokGP9k.jpg

Iz4wbXu.jpg

Treningi wyglądają bardzo obiecująco. Ciri z potencjałem na fajną pracę tylko tam siadło kompo, garbu dostała i rycerz chyba nie w perspektywie. Pomijając skąd "wzięte tekstury" to mi akurat Wieśki się bardzo podobają i bym słał producentom bo można w takim stylu platformówkę albo tower def zrobili na mobile.

Co do wieku to Graf się tak "kryguje" jak dziewica w noc poślubną niby gada, że nie ale tak naprawdę chce żeby ponamawiać trochę :D ; )

Ja jestem po 30stce i wprawdzie zacząłem dość wcześnie, ale miałem masę długich przestojów bo nie miałem przekonania że wyżyję z tego, ale w końcu stwierdziłem, że w sumie dla mojego ego to nie problemu konkurować z młodszymi, słuchać ich rad, czy mieć młodszego szefa od siebie i teraz nie tylko żyje z tego, ale i planowo rosną mi zarobki, więc się da.

Ostatnio właśnie studiowałem sporo na temat kompozycji, ale ciągle jeszcze nie jestem zadowolony z efektów. Co do perspektywy to już wcześniej pisałem, że nie jest to moja mocna strona, dlatego teraz dłubię w 3d bo nie muszę się męczyć z tym aspektem :D

Właściwie ostatnio to niewiele. Jakieś 2/3h. To co wrzucam to nie są dzienne szkice ;) część z nich to starsze które mam w folderze na dysku a chcę mieć je tutaj

To jak długo rysujesz? (mam na myśli od początku Twojej przygody z cyfrowym malarstwem i ogólnie z rysunkiem)

I serio robisz prace sezonowe czy może wkręcasz i zajmujesz się w jakieś branży programowanie? marketing? komik ? manipulowanie ludem?

Skończyłeś może plastyka/ASP?

Rysowałem już zanim nauczyłem się pisać, więc można powiedzieć, że robię to całe życie. Cyfrowo od 2009 roku. Nie jestem wcale utalentowany, jeśli komuś się tak wydaje to jest w błędzie ;) Co do drugiego pytania to tak moja praca jest sezonowa, ale nie polega na tym co niektórzy tu sugerowali ;) (Najlepiej kogoś ocenić wcale go nie znając). Nie chcę wchodzić w szczegóły bo to moja osobista sprawa ;) Tutaj możemy mówić o tym co jest najważniejsze czyli o sztuce. Co do edukacji to jestem samoukiem, dlatego tak słabo mi idzie.