Jump to content
materalia

AMD Zen nadchodzi w Q42016

Recommended Posts

@Nezumi:

Meksyku w odpowiedzi na twoje "W Korei to sam żyjes

widać gubisz wątek po 2 postach, kto tu zaczął o jakiejś Korei, ale rozumiem, że używasz wszelkich chwytów, nawet poniżej pasa :)

@Maciek Jutrzenka

przeczytaj moje poprzednie posty z tego tematu. chyba z 2 razy pisałem że jeśli procek będzie lepszy od intela

Wiadomo od dawna, że lepszy nie będzie, nie będzie też specjalnie gorszy, będzie tańszy i porównywalny z topowym Intelem, czyli inaczej mówiąc, wybierzesz Intela, nie miałem racji, bo masz tak właśnie zakodowane, ale wątpię żebyś zrozumiał co masz zakodowane hehe:) . Liczysz na kupno znacznie szybszego procka za znacznie mniej, a będzie tylko porównywalny i nieco tańszy, także będzie do czego przyczepić się znów, to nic, że taki właśnie AMD miał zrobić i mógł zrobić, to wystarczy, żeby dalej pchać na podium Intel + NVIDIA albo wojna nie myślącym prawomyślnie, czyli pełne poparcie dla najbardziej chamskich chwytów i zagrywek w rywalizacji z konkurencją, ale kto im zabroni, przecież przeznaczają na to 100x więcej od AMD.

my użytkownicy intela i nvidi jesteśmy fanboyami i AMD nigdy nie kupimy

Po tym ataku na AMD i na kogoś kto pokazuje AMD w dobrym świetle, absolutnie nie mam wątpliwości co do tego, że AMD Zen nie ma szans, to tak jak z GPU, może być wydajniejszy, może mieć więcej RAM, może być tańszy itd., to prawie wszyscy tutaj powieszą psy na AMD, tak dla zasady, bo tak mają zakodowane :)

----------------

Wracając do AMD Zen, to liczba linii PCI będzie równa 64, a kontroler DDR4 będzie 4 kanałowy i obsługiwał pamięci do 3200Mhz.

Podstawka AM4 będzie obsługiwać zarówno typowe CPU, jak też APU. Nie mniej ważne. AMD nie rezygnuje z nóżek (dalej PGA) i dalej będzie stosować metal pod czapką, zamiast kiepskiej jakości smarowideł jak zalatujące tandetą mechaniczno-elektryczną-termo Intele od czasów LGA. Co to oznacza, że TDP 220W lub >145A nie będzie im straszne, co daje spory zapas na OC lub wincyj rdzenióf.

@Nezumi: widać gubisz wątek po 2 postach, kto tu zaczął o jakiejś Korei, ale rozumiem, że używasz wszelkich chwytów, nawet poniżej pasa :)

Moze zacznij gleboko oddychac i postaraj sie troche uspokoic bo juz sam nie wiesz co sie dzieje :D

Wspomnialem o Korei Polnocnej bo im tez sie wydaje, ze wszyscy naokolo sa glupi a u nich jest najlepiej (mimo ze fakty sa inne. Rozumiem, ze nie wiesz za wiele o Korei Polnocnej - pogoogluj sobie). Mniej wiecej oddaje to twoje bezkrytyczne podejscie jesli chodzi o AMD. Analogia taka.

Ja rozumiem, ze studia teraz nie sa na jakims najwyzszym poziomie ale tak proste porownanie powinienes zalapac. No coz.

Rozumiem, ze nie wiesz za wiele o Korei Polnocnej - pogoogluj sobie). Mniej wiecej oddaje to twoje bezkrytyczne podejscie jesli chodzi o AMD.

Znów Korea, czyli AMD to Korea, a Intel i NVIDIA to ten wolny otwarty świat tfu. otwartych technologii (przypomnij mi, kiedy NV przekazała społeczności cokolwiek z tego co opracowała, chyba dopiero jak zamknie ?), oczywiście tak widać świat z Meksyku hehe:). Analogia dziwna cokolwiek, bo zapatrzenie w Intela i NVIDIA kojarzy mi się bardziej z zapatrzeniem w portret wielkiego wodza, generalissimusa, wielkiego hegemona, jeden czort, jak widzisz analogia doskonale pasują do tego jak postrzegasz krytycznie Intela i NVIDIA, a AMD to ta oś zła, ten diabeł czerwony burzący porządek ustanowiony, jeszcze ten brak opozycji tj. CUDA, bo CUDA to przecież wolna opozycja, bardzo wyzwolona jak wiadomo, nie to co OpenCL, psu brat zepsuty pachnący śmierdzącym komunizmem, internacjonalizmem, emancypacją etc. :). Co do studiów, to w Meksyku są na pewno na lepszym poziomie niż w Rosji, zapewne tak jest, co widać po ciekawych analogiach osób piszących z tego zwasalizowanego po czubek koafiury bananowego kraiku, krytykującego inny kraj z poziomu kraju równie suwerennego co Polska, przecież taka jest tylko prawdziwa "wolność" jak nowa klatka właściciela, przecież inny porządek nie istnieje, inna klatka jest to ta zła, takie są "fakty", czyli TINA, brak alternatywy, brak alter dla Intela i NVIDIA, przecież takie są fakty, słupki nie kłamią, pokazują prawdę, taką jaką ma być ukazana, a nie taką jak jest hehe:)

Generalnie daj sobie siana człowieku z takimi analogiami, bo stajesz się żałośnie śmiesznym krytykiem AMD i osób które nie chcą krytykować AMD według szablonu jaki masz tam w głowie zakodowany przez lata trwającej bardzo kosztownej propagandy samych przecież "sukcesów" Intela i NVIDIA. Propaganda do tego stopnia wyprała niektórym mózgownicę, że nawet wspomnieć o korzystaniu z samego viewportu pod AMD wywołuje torsje, napady padaczkowo konwulsyjne z rozluźnienie perystaltyki dolnej przedłużnicy jelit, że nawet strach proponować AMD, bo wiadomo co zaraz będzie, kolejna święta wojna, walka na słupki itp., bo pisanie dobrze o AMD to wywołuje tutaj u niektórych irracjonalne zachowania :)

hahahahahahahaha dawno się tak nie obśmiałem z dyskusji, która przepraszam przez 4 strony jest o niczym :) Kibicuje ewidentnie AMD aby wreszcie się im udało wypuścić procesor, który zmusi intela po pierwsze do wypuszczenia na rynek czegoś co nie będzie wydajniejsze tylko o błąd obliczeniowy od poprzedniej serii a dwa zmusi ich do zejścia z ceny, wszyscy się z tego ucieszymy. Jak ZEN błyśnie to na pewno nie jeden przejdzie na niego kupując nowy sprzęt . Natomiast zupełnie nie podobają mi się zapowiedzi AMD o wchodzeniu w LGA bo dobrze po intelu wiemy jak to się skończyło dla nas użytkowników. Czekam tez wreszcie na technologie CUDA na kartach czerwonych ale sie pewnie jej nie doczekam jak hbm2 w gtx10xx :)

cuda na kartach czerwonych nigdy się nie doczekamy, amd pracuje tylko nad kompilatorami kodu i jest to już naprawdę kwestia miesięcy, wystarczy poczytać o amd boltzmann initiative

czyli w grach będzie słabo za to w renderingu (cycles) będzie bardzo dobrze ;)

Miejmy nadzieje ze to tylko na razie wersja inżynierska procesora niekoniecznie z finalnym taktowaniem ale proces produkcyjny raczej będzie wskazywał na niskie taktowania finalnych procesorów, tak naprawdę aby cos o nim mówić należy poczekać aż się pokaże wersja finalna i przejdzie przez większą ilość testów, bo po tym przecieku niestety by wyglądał że AMD niestety poszedł dalej w kierunku FX :(

dziwne podejście AMD, Intel jak rozsyła próbki inżynieryjne to są one często wyżej taktowane od finalnego steppingu. Jeżeli chodzi o gry to mnie akurat średnio to już interesuje, jeżeli jednak AMD wyda procki warte zakupu w kontekście wydajności wielowątkowej to z pewnością zakupię. Ciekawi mnie ile sobie zawołają za te 32 rdzeniowe/ 64 wątkowe Opterony, ale raczej nie ma co liczyć na cenę poniżej 4k$ xD

dziwne podejście AMD, Intel jak rozsyła próbki inżynieryjne to są one często wyżej taktowane od finalnego steppingu. Jeżeli chodzi o gry to mnie akurat średnio to już interesuje, jeżeli jednak AMD wyda procki warte zakupu w kontekście wydajności wielowątkowej to z pewnością zakupię. Ciekawi mnie ile sobie zawołają za te 32 rdzeniowe/ 64 wątkowe Opterony, ale raczej nie ma co liczyć na cenę poniżej 4k$ xD

i tak większość silników nie ogarnia więcej niz 32 rdzenie czy tam ileś.

wut? pierwsze słyszę żeby jakiś silnik nie ogarniał jakiejś ilości rdzeni, z windowsem Ci się nie pomyliło?

CUDA na kartach czerwonych ale sie pewnie jej nie doczekam jak hbm2 w gtx10xx

CUDA nie może być z racji licencji i patentów, bo to może wykonać tylko układ NVIDIA, nawet emulacja wywołałaby procesy sądowe z roszczeniami na miliardy usd, dlatego to taki shit ten cudak, ale kompilator na kodach źródłowych jest wykonalny.

HBM2 będzie w tym http://wccftech.com/amd-vega-10-gpu-milestone/ , czyli inaczej pewnie jakimś RX490

Natomiast w następcy Vega zapowiadają już jakieś nowe kolejne pamięci.

Najciekawsze to jest ta propozycja dla Opterona, ciekawe ile będzie kosztować.

http://wccftech.com/amd-naples-32-core-zen/

AMD Zen 32c/64t. 2 sztuki na 2 procesorowej płycie i jest renderfarma.

jeśli to będzie wyglądało tak w następnych testach to to będzie niestety wielka klapa

z testami gier należy czekać do finalnej wersji, bo tam dochodzą inne narzuty, także bardziej wiarygodne są testy w których udział bierze sam procesor i ew. pamięć, to też system musi mieć już włączone poprawki dla Zen, bo inaczej źle rozłoży zadania na wątki i lipa, w kernelu Linuxa już takie widać..

Ten test to nie jest zbyt szczęśliwym wyborem do testowania CPU, co widać po tym:

http://www.pcper.com/files/imagecache/article_max_width/review/2015-08-16/ashes-gtx980.png

gdzie i7-6700K przegania i7-5960x.

Dużo bardziej wiarygodne jest jednak to:

Jak Zen 8c/16c będzie kosztował tyle co obecnie i7-6700K tj. 1500 zł lub mniej, to będzie świetna propozycja, bo tutaj zrównuje się z Prockiem za blisko 5000 zł.

Edited by materalia

Najciekawsze to jest ta propozycja dla Opterona, ciekawe ile będzie kosztować.

http://wccftech.com/amd-naples-32-core-zen/

AMD Zen 32c/64t. 2 sztuki na 2 procesorowej płycie i jest renderfarma.

Opteronów szkoda na platformy dwuprocesorowe one nawet w serii 6xxx były pod płyty czteroprocesorowe miałem okazje pracować z takim potworkiem 4x16 rdzeni i jestem jak najbardziej za przykróceniem dominacji intela w tym sektorze szczególnie ze dawnymi czasami to właśnie Opterony biły na głowę produkty niebieskich w serwerowniach