Jump to content
Naionel

Workstation (ZBrush, KeyShot, RenderMan, Unreal Engine) do 6000 zł

Recommended Posts

To w takim razie z czystej ciekawości - jak wielkie szafy renderfarm trzeba posiadać, aby móc tworzyć takie rzeczy jak te?

https://www.youtube.com/watch?v=I2UjRjcImKI

Przy okazji, gdzieś w temacie widziałem post sugerujący mój poziom umiejętności w 3D jako początkujący. Zmartwię Was bowiem, iż jedynym ograniczeniem które też nie pozwala mi na skończenie mojego portfolio to właśnie znowu sprzęt. Nie orientuje się tak dobrze w hardware jak kiedyś z uwagi na moje przebranżowienie i po to też założyłem ten wątek.

Dobrze, dobrze już tak nie kozacz ;)...

W sumei wybór masz prosty zakładając ,że nei chce rendzic jeszcze na GPU i możesz trochę poczekać na soft do pascali.

6700k lub 5820k założeniu żeby zmiescic się w budzecie żadne fikuśne obudowy. Możesz tez wziasc tańszego referenta z grafik. Ram jak znajdziesz Kingostan lub Corasir z cl13-cl14 nawet jak to będzie 2133 to bierz inny. Zasilacz najtańszy 80+ brozne polmodularny. Dyski 1 SSD na system drugi HDD na dane. Ja się mieszce na 120 i 512. Ewentualnie możesz zamienic GTX 1060 na 970 a 1070 na 980Ti najtanasza. Firma raczej wielkiego znaczenia nie ma. Czy cos się zepsuje to raczej loteria. Dyski polecam Toshiby od siebie i zbierają dobre recenzje. SSD najlepiej na MLC brac ale sa trochę droższe.

EyScJEJ.jpg

RvRxlEM.jpg

To w takim razie z czystej ciekawości - jak wielkie szafy renderfarm trzeba posiadać, aby móc tworzyć takie rzeczy jak te?

https://www.youtube.com/watch?v=I2UjRjcImKI

Przy okazji, gdzieś w temacie widziałem post sugerujący mój poziom umiejętności w 3D jako początkujący. Zmartwię Was bowiem, iż jedynym ograniczeniem które też nie pozwala mi na skończenie mojego portfolio to właśnie znowu sprzęt. Nie orientuje się tak dobrze w hardware jak kiedyś z uwagi na moje przebranżowienie i po to też założyłem ten wątek.

Przebranżowienie nie tłumaczy lenistwa intelektualnego ;)

A na twoje pytanie do spokojnego renderigu tego co pokazałeś 5 racków po 2 razy xeon 16 lub 18 rdzeniowy lub płyty cztero procesorowe pod opterony 16 rdzeni na sztukę :) Albo szafy napchane TItanami :)

Film głupiutki cg napchany na full

Edited by skalpel3d

Pamiętam gdzieś wywiad z ludźmi którzy robili Grawitację (ten film z Bullock). Wspominali, że gdyby mieli renderować ten film na domowym procesorze, jakąś dwu-rdzeniówkę podali chyba, zajęłoby to około tysiąca lat :p W niektórych filmach też jest stosowane tzw. 2.5D, gdzie mamy matte nałożone jako enviro w Nuke, czy innym sofcie do kompozycji. W Star Warsie nowym tak robili

http://livestream.com/gnomon/an-afternoon-with-nick-hiatt

tak w ogóle ciężko trochę brać autora na poważnie jak on nie wie ile się takie coś mniej więcej renderuje i jakiego sprzętu potrzeba.

Do tematu:

weź 5820k

enviro z project mapp. nuke. to jest standard i jest praktycznie w każdym filmie szczególnie w avatarze.

Matrix to było zarówno masę tricków z CGI jak i przełomowy bullet. i reszta practical effectów.

skalpel. :D full CGI to stalingrad ^^ chociaż fakat ta scena co była na wycieku a potem jako opening cred to full.

Maciek napchane na full a nie full wykonania :)

racja racja! stalingrad robili rosjanie wiec tam post pro CGI jest mega mocne. ale fakt ta czołówka w dead. to 100% cgi.

nie no ale nie gadajcie deadpool jest jedną z najlepszych ekranizacji komiksów. Po prostu deadpool w komiksie taki był w sensie chodzi oto że, najmniej zmienione i najlepiej jest odwzorowane względem komiksu.

Za 6000 zł to jeszcze można pokusić się o AMD, ot takie 2 zestawy lub 3 zestawy (3 z dopłatą powiedzmy 600zł). Dla kogo. Dla kogoś kto renderuje CPU & GPU np: Luxmark (RX 480 daje power GTX980Ti, jest 2x tańszy, wspiera kodowanie H.265 dwuprzebiegowe), Indigo, Cycles, RenderMan itp. Centralny do pracy wystarcza, raczej po OC, tylko OC na AMD jest normą, łatwe, nie ma blokad. Bez problemu 4.4Ghz, a można więcej, tylko nie wiem czy jest sens z powodu nagłego zwiększenia poboru energii. Na nodach tak jak jest (3.3Ghz, Turbo 4.2Ghz).

Łącznie, 24 wątki (w 3 zestawach), mocne GPU. Trochę powiedzmy ponad 6000 zł. Tania, łatwa rozbudowa o kolejne nody.

Centralny do pracy

2gy7nn4.jpg

Nody:

2ntytd.jpg

-----------------------------------------------------------------

gorsze od tego, sa juz tylko filmy z adamczykiem.

Ja wiem, nie znam adamczyka :), raczej gorszy nie jest od Pearl Harbour (szmira totalna), Enemy at the Gates (chociaż ten nie jest zły, tylko zbyt zachodni, pasowałby może do obrony Berlina, pokazane od strony Niemców:) ) itp. Sam film nawiązuje trochę do historii domu Pawłowa - Niemcy stracili tylko tam więcej żołnierzy niż w czasie okupacji nie jednego kraju.... Oceniam jednak średnio sam film, robiony za bardzo pod widza... Efekty, miło słyszeć, że się podobały, bo znam osobiście parę osób z ekipy :)

Stalingrad (1993) reż. Vilsmajera nie jest zły, choć zbyt niemiecki, oczami Niemców.

PS. nie buczcie mi na AMD, zwracam tylko uwagę, że jeszcze istnieje i działa:)

Edited by materalia

[email protected]

z tymi nodami AMD to poleciałeś grubo.

Płyta z 2x LGA1366 - 500 zł z gwarancją na rok

2x Xeon e5649 - 650 zł z gwarancją

+ RAM, zasiłka, CASE = jakieś 1800.

wynik w cinebench r15 ten zestaw vs twój = +-1200 vs +-550

a tutaj masz za 500 zł serwer, których możesz ustawić jeden na drugim z 20 i mniej miejsca zajmą niż 8 skrzynek PC, wynik w r15 około 650

http://allegro.pl/hp-se316m1-dl160g6-2x-qc-l5630-16gb-p410-i6367194268.html

głupotę napisałeś z tymi FXami. Jak już AMD do mielenia to tylko opterony, 16 rdzeniówki na ebayu można za 200 zł kupić, do tego płyty SuperMicro pod 2xG34 za 700 zł z USA sprowadzisz.

chyba podałeś najgorsze rozwiązanie w kwestii opłacalności zakupu w stosunku ceny do wydajności.

Edited by vandam

Nic nie poleciałem. My tu piszemy o nowym sprzęcie, a nie, jak sobie poszukasz, jak sobie pokombinujesz, jak sobie sprowadzisz itp. to znajdziesz to itd., sorry, ale tu nie chodzi o kombinowaniem z kupowaniem za oceanem itp. Wiesz, jak ja pokombinowałem to kupiłem 10 sztuk AMD FX-8320E za 3000 zł, a płyty po 120 zł, pamięci 2x8GB po 200 zł itd. (wszystko nowe z GW producenta) Nie o to chodzi, chodzi o to żeby sprzęt był nowy, miał z 24-36mcy gwarancji minimum, dostępny wszystko od zaraz w sklepie, teraz i w najbliższym czasie pod dostatkiem.

Nie kombinuj z C4D R15, bo ja tego nie używam, mam inne wyniki w swoich benchach. :)

Edited by materalia

Spoko, cały internet testuje procki pod kątem wydajności wielowątkowej w r15, ale ty masz swoje benche. Jak ktoś jest takim milordem, że potrzebuje nowy sprzęt do nodów, mimo, że na używany też ma gwarancje, ma mocno ograniczony budżet - proszę bardzo, ja nikomu nie bronię. Pokaż mi tylko osobę, która w ten sposób buduje swoją sieć kompów do renderowania to stawiam browara ;)

PS. ja nic do procków AMD nie mam ale nikt na nich nie mieli. Tyle na ten temat.

Edited by vandam

Gosc poprosil o zlozenie kompa a wy mu ciagnaca prad i lcencje farme skladacie ktorej nie bedzie umial skonfigurowac.

Jeżeli na AMD nikt nie mieli to chyba urodziłeś się bardzo niedawno, można rzecz wczoraj, ja to mieliłem jeszcze na Motorolach :). Na AMD mieliłem już w czasach Athlonów i nie byłem odosobnionym przypadkiem... Cinebench R15 jest mało miarodajny, bo każdy silnik to jednak zupełnie co innego. Pobaw się eksperymentalnie kiedyś sceną z Cinebencha 11/15 w ustawieniach na zwykłej Cinemce, a poza tym to bench dla handlarzy i portalowych testerów, swego czasu nawet podejrzewany o ukryte faworyzowanie Intela, bo Cinebench jest jednak inny od zwykłej Cinemki. Oczywiście Intele od czasów Haswell są wyraźnie lepsze i wyraźnie droższe od AMD FX-8, ale to było kilka szczebli ewolucji o +10% tej samej architektury, kiedy cały czas używałem tego samego AMD FX-8, który dzisiaj kosztuje nieduże pieniądze, jest dostępny ze wszystkim nowy fabrycznie od ręki, nadal w ilości każdej.

Intele są dobre, dla tych co podniecają się byle pierdułką co pół roku wieszcząc wielkie rewolucje +10%. Żeby rewolucja była faktem Intel zmienia wszystko, poczynając od chipsetu, kończąc na gniazdku, a nawet ostatnio pamięciach. Zmusza do tego samego swoich klientów. Dla mnie polityka tej ogromnej korporacji to jedno wielkie oszustwo. Ewoluować o +10% co 2 lata, czy dopiero dokonać wielkiego skoku o +100% za 6-7 lat, ekonomia daje odpowiedź, a intelowskie +10% załatwiam na amen dokupieniem kolejnego noda na AMD FX-8 za 1000 zł do pozostałych takich samych nodów AMD FX-8, a wszystko zupełnie nowiutkie fabrycznie, bez bujania się po różnych alibabach itp.

AMD Zen przejdę już całościowo powiedzmy za 1.5 roku. AMD zagwarantują dostępność AM4 i Zenów minimum 5 lat to biorę w ciemno i mam w nosie, że Intel za rok pokaże lepszy procek +10%, porzucając całkowicie poprzednie i wymieniając znów wszystko, ja wolę za rok dokupić do reszty nowego tego samego noda AMD Zen, już taniej, a nawet jak się jakiś node po gwarancji rozkraczy to 1000 zł mniej boli w kieszeni niż 2000 zł lub więcej, bo są tacy co budują kilka nodów na Xeonach, wow hehe:)

Dodam jeszcze, że rozwiązanie Rack jakie proponujesz to absolutna LIPA w grafice. Nody na std. płytach można rozbudować o GPU, masz w jednym nodzie AMD FX-8320E + np: 2x AMD Radeon RX480 w maks. wariancie, ja daje na razie 1 sztukę, mam płyty na 2. Długo stały PCIx nieużywane. Obecnie w tym kierunku rozbudowuje swoje nody. Ta propozycja racka za 499zł jest dobra dla serwerowni sieciowej, bazodanowej etc.

taki mały rankinking procesorów dla maniaków benchmarków :P povray, luxmark i cinebench

http://www.benchmark.pl/ranking/cpu/pov-ray

A tak na poważnie to obaj panowie schodzą całkowicie nie na temat autor nie pytał się o render farmę czy mini render farmę tylko jedna stacje robocza. AMD o tyle się nadaje na pojedyncza stacje robocza o ile się ma bardzo ograniczony budżet jeśli komuś wystarczaj wydajności w renderingu ciut powyżej i7 3770k bo tak się klasowa ich flagowy model FX 8350 Wydajności i komfort pracy po przesiadce z aktualnych produktów AMD na I7 są mocno odczuwalne a juz szczególnie w przypadku zmiany na procesory serii extrem, na nody AMD jak najbardziej ale pod warunkiem ze ktoś chce posiadać halle zastawiona pudłami a dwa ze renderuje na silniku który niema ograniczeń finansowych co do ilości nodów :)

Materalia zdradź nam wreszcie na jakim to wszytko silniku pracuje skończą sie wtedy nieporozumienia i głupie zaczepki :) będzie wiadomo gdzie jest opłacalne zastosowanie nodów na AMD

Vandam kierowanie się wydajnością procesora na syntetycznym teście jakim jest cinebench dwa opartym o konkretny silnik renderujący jest typowym przykładem idiotyzmu marketingowego. Świetnym przykładem tego był właśnie FX 8350 miał być odpowiednikiem według benchmarków i5 w realnym zastosowaniu profesjonalnym wydajności w renderowaniu pobił i7 3770k. Jak chcesz w renderingu przetestować prawdziwa wydajność procesora to zbuduj scen gdzie będą displacementy , caustyka, obiekt z masa poligonów jakieś futro, opacity i półmaty na materiałach a potem poproś o przetestowani kolegów na forum w konkretnym silniku wtedy dostaniesz realna wydajność procesora w konkretnym silniku renderującym a nie syntetyk w którym zasadniczo nie znajduje się nic kłopotliwego do liczenia

Edited by skalpel3d

będzie wiadomo gdzie jest opłacalne zastosowanie nodów na AMD

Zawsze jest bardziej opłacalne w stosunku wydajność do ceny sprzętu, oraz dostępności, oczywiście mowa o nowym.

AMD jak najbardziej ale pod warunkiem ze ktoś chce posiadać halle zastawiona pudłami

jaką halę, 15 komputerów w obudowach microATX, układasz w konfiguracji poziom pion 5x3 lub 3x5 na zwykłej szafce, bez kombinowania z obudowami, to jest hala ?, na 120 renderujących wątków CPU, 15x GPU (30x w opcji maks.) ? :cool: . Ile to kosztuje, poniżej

renderuje na silniku który niema ograniczeń finansowych co do ilości nodów

to jest jedyny mankament w pewnych wariantach, tylko u mnie pracują głównie silniki open source, CPU i CPU/GPU, specjalnie kompilowane na AMD FX, system gnu/linux. Owszem, testuje komercyjne np: LightWave - sam rendering (pod wine), testuje Maxwella i Indigo, jest nawet okej, działa:). U mnie w grę wchodzą silniki współgrające tylko z LW, C4D, Blender. Ostatnio tylko LW i Blender, z C4D żegnam się na rzecz Blendera. Renderfarma nie tylko jest do renderingu 3D, także montaż, a w zasadzie głównie końcowy rendering do formatu wynikowego itp.