Jump to content

Recommended Posts

• Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Skończony wózek serwisowy pod silnik i stół roboczy  pod imadło, pozostało pomalować wszystko i można montować silnik.  :

Posted Images

byczek82- Im mniej tym lepiej. Jeśli model w skali 1:1 to pewnie ok 1-2 mm max, ale odpowiedzi należy szukać w tym jak wygląda, ma wyglądać WĄSKO. :) a jesli idzie o nity.... to o co konkretnie bo nie wiem... mapa bump z nitami wygląda tak, fragment:

Edited by kliment woroszyłow

Sorki że się wcinam ale nity w różnych miejscach miały różną wielkość. Zobacz na rysunku serwisowym z tego samolotu na czerwono masz rozmiar nitów w modelu dla uproszczenia wystarczą dwa trzy rozmiary i jest super

No troszkę tych niemieckich powoli zdobywam. Ale mistrzostwem jest rozpirducha w papierach od Karasia są tak duże różnice w tych samych miejscach że siedzę już miesiąc z rozdziawioną gębą i nie mogę tego poskładać do kupy jeżeli oni to składali na podstawie takich kwitów toja pierdziu była zabawa.

Cześć, skoro zrobiłeś już UV-ki to pewnie za późno ale może uda się coś poprawić.

Chodzi mi o pierścień na osłonie silnika, to była pancerna osłona zbiornika oleju. Ten element wyraźnie odstaje powodując że osłona silnika nie jest czysta aerodynamicznie. Warto było by to poprawić bo to taka charakterystyczna rzecz w Fokach z gwiazdowym silnikiem.

Wrzucam dwie fotki na których to widać.

A model jak zwykle pierwsza klasa, pozdrawiam, G.

190a_zpsizvad2x8.jpg

190a1_zpssvsj5pgo.jpg

• 5 months later...
  • 3 weeks later...
Ludzie, jak on to wymodelował?!!?!?

....dajcie spokój

ja osobiście mam taka technikę że... wpierw modeluje całość na mega szybko booleanami a potem tylko robię retopo i snapuje siatkę i gotowe.

natomiast podziwiam jego podejście do referencji detalu i tego jak przykłada uwagę do wszystkiego.

Poprawiony kształt wieńca powietrznego:

fmkREy.jpg

Alez to piekna siatka! Tylko ktos kto przynajmniej probowal modelowac cos takiego, doceni taka sztuke. Sam nie wiem jak mialbym sie nawet zabrac za cos takiego.

Sebazx6r - Nie martwię o tyle że wiem iż mało co, po obudowaniu osprzętem, będzie widać z tego co się ciut krzywi. Ogólne fakt że się krzywi mnie jednak martwi ;)

Popychacze mają docelowy materiał, dodana obręcz i świece z przewodami.

bhItkt.jpg

zDVxV5.jpg

6f04Ca.jpg

Edited by kliment woroszyłow