Jump to content
gryzon

ZBrushCore

Recommended Posts

No to mamy ZB4R8. Gizmo, rozne jezyki, usprawnione drukowanie 3D, alphy w 3D (dynamiczna zamiana obiektow na alphy i alph na obiekty), vector displacement, nowe opcje w brushach, poprawiona lazy mouse (teraz mozna pod konkretnym katem po prostej stroke'a zrobic, mozna kontynuowac stroke od miejsca gdzie sie skonczylo, jak sie stroke przecina z drugim przy wlaczonej symetrii na przyklad to nadal zachowa ta sama glebokosc rzezbienia..) i kapitalne nowe booleany (dynamicznie widac efekt booleana bez zatwierdzania).

Update za darmo. Dopiero za 5ke pewnie przyjdzie zaplacic. Ogladalem calosc ale jakos przeoczylem kiedy R8 wychodzi.

Acha, a co do ZBCore to za $149.95 a przez 2 tygodnie ma 20% off. No i jest to wersja okrojona wiec nie ma co plakac, ze nie ma tego co pelna. W zestawie z tabletem mozna dostac za $199 zdaje sie.

Calosc mozna zobaczyc na Twitch'u:

Prezentacja ZBCore i R8 zaczyna sie 08:23:00 .

Edited by Nezumi

Dzięki za streszczenie Nezumi. Nie obiecywali ostatnim razem, że 4R7 to ostania wersja 4, że kolejną będzie już 64-bitowa 5?

Dzięki za streszczenie Nezumi. Nie obiecywali ostatnim razem, że 4R7 to ostania wersja 4, że kolejną będzie już 64-bitowa 5?

Obiecywali. ZB5 jest w developmencie ale część tych rzeczy udostępniają w 4R8.

- - - Połączono posty - - -

Nezumi, właśnie też przeoczyłem kiedy 4R8 będzie dostępna. Wyłapał to ktoś?

Tak mowili. Ten boolin i lazy mouse made my day!

- - - Połączono posty - - -

W koncu ladna podeszwe zrobie xD.

Nezumi, właśnie też przeoczyłem kiedy 4R8 będzie dostępna. Wyłapał to ktoś?

Dostalem odpowiedz na Twitterze "4r8 doesn't have a release date atm." Moze cos jeszcze w ciagu tych dwoch dni sie dowiemy albo beda dawkowac info juz po Summit.

Trochę śmieszny pakiecik z tym wacomem i skierowanie ZBCore do 2d artist, ilustrators etc. (vide tabelka), ta grupa jak już pracuje na PS to posiada tablety i to często cintiqi, Ewidentnie oferta skierowana do początkujących. Po samych "owacjach" słychać było że to raczej taka sobie oferta. Jedyne co przemawia za ZBcore to szybkość przy Hipoly. Wiadomo czy chociaż decimation dołączyli ? Musieli zorientować się że sprzedaż wyhamowała i z samych updeatów się nie utrzymają. Kto kupił to już ma a konkurencja nie śpi - stąd ZBcore. Co do samego Zbrusha r4.8 to nadal numero uno w sculpcie i raczej nic mu nie zagrozi, choć konkurencja byłaby mile widziana - wymusza progress.

Co w tym złego że oferta dla początkujących? To dobrze dla Pixo i dla nas że ten soft będzie się popularyzował. Kasa na develomnent musi płynąć, darmowe updaty nie biorą się z powietrza. ;) Ludzie którzy mają już tablet kupią po prostu licencje na sam soft. Zareklamowałem Core moim znajomym koncepciarzom i jarają się na maksa, wielu z nich kupi z miejsca.

Wydajność bynajmniej nie jest jedyną przewagą ZbrushCore. Najlepszy na rynku system pędzli do rzeźbienia, błyskawiczny i stabilny dynamesh + booleany, szybie przygotowywanie modeli pod druk 3D.

Obadałem stream o 4R8. Genialne zmiany. Vector displacement i booleany mnie zupełnie rozwaliły.

Edited by Monio

Tam na czacie działy się dziwne rzeczy. Widziałem Donalda Trumpa i Hillary Clinton. ;)

Nie znam Zbrush'a, wiec nie wiem czy dużo wykroili. Tu jest porównanie Full wersji do Core:

Zbrushcore.com/features

Przepraszam ze tak podaje link ale na moim telefonie sypie sie dodawanie linków :(

Brak decimation master. Brak zremeshera. Ciekawe co kryje sie pod basic masking, brak array micromeshy, brak layerow, brak surface noisa. Trzeba zpiracic sprawdzic i dopiero podjac decyzje czy brac ten nowy tablet czy nie. Na pierwszy rzut oka calkiem spoko.

Genialna sprawa, dalej czekam na info o dostępności 4R8. Wczoraj niewiele oglądnąłem bo padałem ze zmęczenia. Dajcie tutaj info jak będzie coś wiadomo. Dzięki.

Wydajność bynajmniej nie jest jedyną przewagą ZbrushCore. Najlepszy na rynku system pędzli do rzeźbienia, błyskawiczny i stabilny dynamesh + booleany, szybie przygotowywanie modeli pod druk 3D.

No właśnie gdy zobaczyłem porównanie do pełnej wersji. Jeszcze można się zastanawiać gdyby dali decimation i zremesher ale nie nie dali. Nie ma crease nie ma projekcji, nie ma scripting/macros/plugins. Ja znajomym zalecam daleko posuniętą ostrożność. Niech poczekają do rzetelnych testów. Już bardziej opłaca się zainwestować w 3dcoat. Autodesk mnie wkurzył olewając z mudboxa i tyle w temacie - choć obecna wersja ok 10euro za miesiąc jest b. przyzwoitą. Gdyby tylko chcieli dalej go rozwijać.

Fajnie ktoś napisał że ZBcore to Sculptris R48 ;)