Skocz do zawartości

Adobe CC 2017 - aktualizacja Creative Cloud


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nowosci sa doprawdy wspaniale w Photoshopie. Rozpoznawanie twarzy zeby poprawiac jak ktos ma za duze oko podczas gdy silnik pedzli nie byl ruszony od lat? Nadal brak symetrii - rowniez od lat, juz to jest nawet w apkach na telefon... W ilustratorze juz nawet nie chce mi sie sprawdzac... Zmienili UI na nowe bo jest "modern" teraz. Wow! Super! A tabelek nadal sensownie sie tworzyc nie da? Widocznie tabelki nie sa wystarczajaco "modern"...

Szkoda gadac - od lat to samo.

Teraz tylko dodaja opcje "a tu mozecie KUPIC zdjecia bezposrednio w programie!", "a tu mozecie KUPIC czcionki bezposrednio wprogramie!", "A tu mozecie KUPIC szablony bezposrednio w programie". Mikroplatnosci niech jeszcze wprowadza - "chcesz lepsza opcje do perspektywy? Mozesz ja aktywowac w naszym Super Cloud Amazing Artist Adobe Store za jedyne $2.99!!!". I koniecznie filmiki na ktorych znowu wymienia WSZYSTKIE 4 funkcje jakie dodali mowiac "To tylko kilka z moich ulubionych opcji w nowej aktualizacji". I wylaczajac komentarze pod filmikiem, zeby ktos tego nie wypomnial.

 

Czekam z utesknieniem na Affinity Photo pod winde. Affinity Designer jest juz w wersji RC i moge nim zastapic zdecydowana wiekszosc rzeczy z Illustratora. Za piec dyszek jednorazowo.

Szkoda, Adobe. Bylem fanem przez wiele lat. Na nowego Photoshopa czekalem jak maniak i nowe opcje zawsze cieszyly. Teraz to takie wszystko nijakie, marketing dla debili z kazdej strony... Photoshop to wciaz swietny soft ale nie dzieki nowym opcjom. Po prostu jeszcze nie udalo im sie zepsuc tego co od dawna bylo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, to wciąż jest świetny soft wart swojej ceny. W porównaniu z użytecznością podstawowych narzędzi, ten cały zamęt aktualizacji można pominąć. piszę do Ciebie, bo odbieram Twój post jako ociekający niechęcią i nie rozumiem, skąd powyższa. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, to wciąż jest świetny soft wart swojej ceny. W porównaniu z użytecznością podstawowych narzędzi, ten cały zamęt aktualizacji można pominąć. piszę do Ciebie, bo odbieram Twój post jako ociekający niechęcią i nie rozumiem, skąd powyższa. pozdrawiam

To wciaz swietny soft wart swojej ceny. Zgoda. Uzywam go codziennie. Wspominam o tym na koncu przeciez. Ten soft jest swietny bo nie zepsuli tego co bylo w nim juz wczesniej. Chodzi mi dokladnie o te beznadziejne aktualizacje. Pomimo uplywu czasu nie modernizuje sie na prawde przydatnych funkcji a dodaje sie mase dupereli rodem z jakiejs apki na telefon. Mam sie jarac tym, ze rozpoznaje twarze? I do czego mi sie to przyda w codziennej pracy niby? Bede sobie oko panu powiekszal? Durne to takie ze boli. No tak - bo wczesniej nie wiedzialem gdzie pan ma oko, no ale teraz to juz nie ma problemu bo Photoshop sam rozpoznaje wiec nie musze wertowac atlasu anatomii, zeby poszukac oka...

Wczoraj dokladnie bylem zmuszony uzyc funkcji liquify. Szybka zmiana. W darmowej Kricie to jest po prostu pedzelek, ktorym sobie przesuwam czesc obrazka, widze wszystko co sie dzieje, git. W Super Pro Photoshopie musze wejsc do panelu specjalnego, polprzezroczyste tlo, jak cos przesune na layerze to tez to jest polprzezroczyste, g...no za przeproszeniem widac, jeszcze musze zatwierdzic zeby zobaczyc efekt tego czy trafilem posrod tych przezroczystosci... Co to do cholery jest? :D Nowy Paintstorm Studio (ktory tutaj kiedys polowa forum kupila za jakies $19) ma jeszcze lepiej - mozliwosc zaznaczenia kilku lajerow na raz i na przyklad ciecia jednym lassem od razu na tych wszystkich layerach bez splaszczania ich. Albo wykonania takiego liquify na kilku layerach na raz bez ich splaszczania. To sa funkcje realnie poprawiajace prace a nie glupoty jakie teraz dodaje Adobe. Stad moja niechec. Nie do softu jako takiego tylko do beznadziejnych updatow, marketingowego belkotu i wpychania ludzi na sile w ta ich chmure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polka: MS Paint rozwija sie szybciej ostatnio niż Photoshop :D

 

kompletnie sie zgadzam z Nezumi, z ta roznica, ze przenosze się z wiekszoscia workflowa do Blendera - UI rzeczy, a reszte albo w Kricie sie naucze albo w Paintstormie. Zwyczajnie by pozbyc sie niektorych softow z workflowa porzucajac Adobe po całosci w najblizszym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi ma rację. Jak zobaczyłem listę zmiana w PS CC to odechciało mi się czytać dla innych apek. Po prostu ZERO zmian poza fakturą dla Adobe.

Czekam na komplet aplikacji od Affinity i się przesiadam. Inaczej nie da się zmusić tych darmozjadów do zmiany licencjonowania pakietu. Gdyby zorbiło tak dużo ludzi, wnet by się opamiętali.

Adobe sięgnęło sufitu w chwilę po wydaniu CC i teraz maxymalnie odwlekają wprowadzanie czegoś sensownego.

 

A tak z ciekawości - 3ds max chyba też ma tylko model subskrybcji - zgadza się? Czy można również kupić licencję na zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja niestety nie mam jak się przenieść, bo nie ma softu, który mógłby mi zastąpić Illustratora. Sprawdzałem Affinity, ale niestety w tym co robię to się nie sprawdza. Jedyne pocieszenie jest takie, że to co jest w CS6 mi wystarcza, więc "nowości" od Adobiego mogę zbywać wzruszeniem ramion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem Affinity, ale niestety w tym co robię to się nie sprawdza.

A czego Ci brakuje? I tak tam pisze na forum to moge wspomniec o tych funkcjach ktorych brak. Mnie tez brakuje kilku dorbiazgow ale juz predzej oni to dodadza do Designera jak Adobe cos sensownego doda do Illustratora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest, że to trochę kwestia filozofii programu. Jak dla mnie Affinity bardziej przypomina Corela niż Illustratora. A ja używam Illustratora, trochę jak programu cadowego. W sensie, obrabiam w nim pliki, które otrzymuje od projektantów np. z Artios Cada i przygotowuje to, aby później przenieść do 3D. Generalnie łączę, przycinam ścieżki w dużych ilościach. Jak próbowałem wrzucić to do Affinity, to średnio się w tym sprawdzał. On jest bardziej do projektowania grafiki niż robienia wykrojników, więc nawet trudno mieć pretensje do niego. A moja praca to w 80% wykrojniki, a 20% to jakieś grafiki, czasami jakaś ulotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak koledzy uciekam od Adobe jak się da, jedyne czego szybko nie dam rady zastąpić to After, Photoshopa to mam głównie dla quixela ale jak bardziej opanuję substace i może wypalanie w toolbagu 3 to już Photoshopa nie szturchnę, Krita i paintstorm mi wystarczą do uzupełnienia substance, a Afinnity designer kupuje pierwszego dnia jak tylko wypuszczą :)

 

Nezumi możesz im tam napisać żeby popracowali i importem grup z plików ai i eps bo to trochę kuleje i do tego fajnie by było gdyby dało się otwierać pliki ( najczęściej pdf) kiedy nie ma się użytych tam czcionek i po prostu te napisy tam będą ale w nieedytowalnej formie i będę miał wszystko czego mi trzeba do mojej pracy z vektorami/ illistratorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było gdyby dało się otwierać pliki ( najczęściej pdf) kiedy nie ma się użytych tam czcionek

To raczej juz dziala - otwieralem przed chwila doslownie projekt bez czcionek w nim uzytych i przy otwieraniu nie tylko wypisal wszystkie ale dal opcje wybrania jakimi fontami je zastapic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym ale chyba nie ma opcji pominięcie podmiany brakujących fontów na inne i po prostu otwarcie pliku jak jest ale bez możliwości edycji? A na tym by mi zależało bo ja to potrzebuje tylko żeby ukryć warstwę albo krzywe z wykrojnikami i wymiarami, cała reszta działa jak złoto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polka: MS Paint rozwija sie szybciej ostatnio niż Photoshop :D

 

kompletnie sie zgadzam z Nezumi, z ta roznica, ze przenosze się z wiekszoscia workflowa do Blendera - UI rzeczy, a reszte albo w Kricie sie naucze albo w Paintstormie. Zwyczajnie by pozbyc sie niektorych softow z workflowa porzucajac Adobe po całosci w najblizszym roku.

 

ja już pozbyłem się adobe, owszem photoshop jest genialną aplikacją. ale nie mam zamiaru wspierać firmy która nic nie robi. wole wesprzeć affinity chociaż w sumie nie jest mi potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się raz na jakiś czas odpali starszą wersję Aftera czy szopa to dopiero widać że coś się faktycznie zmienia. Człowiek się przyzwyczaja szybko do nowych narzędzi i za chwilę mu się wydaje że zawsze były. A tu niespodzianka i szok, jak mogło tego nie być?

 

After Effects na etapie CS4-CS5 doczekał się kompletnej przeróbki fundamentów i od tamtej pory w zasadzie co chwila pojawiają się grubsze zmiany - a to nowy silnik podstawowy, a to nowy silnik 3d, cineware, integracja z media encoderem, disk cache, teraz znowu nowy silnik, mask tracker, Camera tracker, nowe narzędzia do kluczowania... Lista jest długa i nie jest to kosmetyka. Jak zaczynałem przygodę z Afterem to wydajność viewportu np. była żałosna w porównaniu z Nuke. Teraz jest na odwrót.

 

Jeśli chodzi o szopa to na rewolucję bym nie liczył, chyba że się wezmą do roboty i zrobią to samo co z Afterem. Ale podejrzewam że sytuacja jest taka jak z 3ds Maxem - warstwa na warstwie na warstwie kodu i ciężko wprowadzić jakieś większe zmiany. Póki co sukcesywnie dorzucają małe rzeczy które ułatwiają pracę i co jakiś czas kontent ałery i inne ficzery. Na rozwój szopa pod kątem digital paintingu nie ma co liczyć bo jak wiadomo Adobe na to z zasady leje.

 

Moim zdaniem problem z softem Adobe jest taki że ciężko tworzyć własne narzędzia, więc cały ciężar developmentu spoczywa na Adobe i developerach pluginów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni update Illustratora wniósł dwie ważne (dla mnie) zmiany: Skalowanie UI oraz akcelerację na AMD. Szkoda, że jak klikam prawym przyciskiem, to menu kontekstowe wyświetla się kilka-kilkanaście cm na lewo od kursora ;)

I nadal nie mogę przypisać skrótu klawiszowego do align. Tak, można nagrać akcję i to zbindować, ale cmon!

Jak człowiek składa coś do druku, to zwariować można wyrównując obiekty w pionie/poziomie.

Fajnie, że dodali perspektywę 3d (nie żebym używał, ale lubię się męczyć za każdym razem jak to przypadkiem włączę).

Fajnie, że mamy narzędzie do robienia wykresów - trudne w użyciu, ale jest.

Niefajnie, że dalej nie da się robić tabelek (ale wykresy z xls - tak!).

 

Problem jest w tym, że Adobe dodaje cały czas nowe bajery, a parę podstawowych rzeczy leży i kwiczy od lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Na oficjalnym forum jest wiele tematów o które ludzie proszą od lat i zero odzewu. Mi przeszkadza, że Illustrator nie potrafi spamiętać w akcjach użycia skryptów. Korzystam z kilku i co odpalenie ilustratora muszę je podpinać do akcji od początku. No i fakt z tabelkami, trzeba się ratować indesignem, gorzej jak coś trzeba pozmieniać później w tabeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę z perspektywy kogoś kto w pracy używa głównie Premiera, Aftera i Encodera. I muszę powiedzieć, że na aktualizacje w Premiere nie narzekam. A ostatnio jestem nimi nawet mile uradowany :P To już naprawdę jest inny soft niż parę lat temu. Photoshopa otwieram w sumie tylko raz na jakiś czas... ale w nim jedyne czego mi brakowało to Lazy Nezumi Pro. Z tym programikiem to jest dla mnie soft kompletny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 lata temu przestałem korzystać z shopa do teksturowania. Polecam, ten soft po prostu nie jest do tego. ;) Painter, Designer i Blender zaspokajają moje potrzeby. Tylko kilka razy musiałem skorzystać z Krity do zrobienia paru decali i atlasów. Jakbym się uparł to bym to sobie w Blendku poskładał na planeach i przepalił w moment. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Lazy Nezumi Pro. Z tym programikiem to jest dla mnie soft kompletny ;)

Czyli już samo to, że potrzeba dodatkowego programu, pluginu sprawia, że psa nie nie mozna nazwać kompletnym, jest wręcz daleki od tego.

To, że trzeba kupować pluginy Cooolorusa, Swatchoosa, magicpicker czy MagicSquire czy inne żeby wygodniej pracować na co dzień bo standardowe panele i narzędzia nie zmieniły się chyba od 10 lat i na tle innych softów już coraz częściej wyglądają jak upośledzony kolega. A adobe w swej nieskończonej innowacji zamiast słuchać użytkowników dodaje opcje drukowania 3d, edytowania dzwieku, projektowania kapeuszy, rozwijania białek czy tańczenia na macie w rytmach disco polo bo innowacja jest najważneijsza! ;) and much more...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, przy zmianie waluty z domyślnego Euro na Funta cena w przeliczeniu na złotówki spada o jakieś 20%, ale nie sprawdzałem jeszcze czy przy finalizowaniu transakcji takie coś przejdzie.

 

Pozdrawiam.

 

Bardzo ciekawe, dzieki. Widocznie dla Adobe funt ma wartosc z przed Brexit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam ceny ale ode mnie Adobe w UK sciaga 17.15gbp

edit. no znam cene 17.15 na stronie - rejestrowalem w polsce ale na Bryt konto szło wiec nie wiem jak wyglada przy podaniu polskiego konta/karty

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w cenniku jest dokładnie tyle samo za pojedynczą aplikację, ale co ciekawe Photoshop + Lightroom w pakiecie dla fotografów kosztuje już tylko 8,57gbp, aż dziwna taka przepaść, ale może warto dopłacić dla 20gb w chmurze i czcionek premium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany w PS, AI, IN to jakiś ŻART?!? Te zmiany co wprowadzili wyglądają na jakieś może 2 miesiące pracy przy ich zasobach.

 

i jeszcze ten zabawny nagłówek "Nie próżnujemy." My również Nie próżnujemy szukając rozwiązań gdzie pieniądz przekłada się otrzymywaną wartość.

Adobe już traci gdy część ludzi używa CS6 i ma ich gdzieś. Ale jeszcze więcej będzie tracić jak narzędzie typu Affinity czy PSP odpowiednio urosną.

 

Przydałoby się jakieś sieciowe narzędzie gdzie można się masowo umawiać że choćby nei wiem co rezygnuje się z subskrybcji. Również na rządzących przydałby się taki BAT.

 

 

filmy Project Felix, Adobe Character Animator CC wyglądają jakby urzędnik-hipster po pracy zasiadł przed kompem by się "pobawić grafiką" - dość drogie hobby w wydaniu adobe.

Edytowane przez silverfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna zmiana jaką zauważyłem to ekran powitalny. W przypadku wersji BOX zwyczajnie bym nie kupił tej aktualizacji.

Affinity - odpowienidki PS i AI już są wersje beta na Windows. Ktoś wie czy planują nadal odpowiednik Indesign?

 

Affinity Designer jest juz do kupienia w pelnej wersji na winde. I tak, prace nad odpowiednikiem Indesigna trwaja, na razie luzno zapowiedziany na 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, brusherator, mimo koszmarnej oprawy wygląda obiecująco.

Magic Squire ma niestety dużo błedów jeszcze. Męczę Anastasiy o fiksy.

Swatchoos dla mnie ma bardzo niską funkcjonalność, engine próbkowania kolorów jest słaby a support mnie olał więc obecjen wersji nie polecam.

Edytowane przez biglebowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności