Jump to content
Jakub Kacperski

Wolny GIMP

Recommended Posts

Witam, staram się przesiąść na GIMPA i mam pytanie. Czy ten program z domysłu jest tak wolny (zmiana koloru nie jest natychmiastowa tylko leci pass jak przy renderingu) czy może nie ustawiłem czegoś? Mam 32gb ram, gtx1060+670 i 12 wątkow x 4,2 ghz wiec to raczej nie mój komputer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako wieloletni użytkownik Gimpa bardzo się dziwię, że na takiej konfiguracji sprzętowej są jakieś problemy. Nigdy mi się nie zdarzyło żeby były jakieś przycięcia przy zmianie kolorów itp. a korzystałem na wielu komputerach z Gimpa. Może kwestia jakiś sterowników, ciężko powiedzieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tak miałam na dużym obrazku z dużą ilością warstw. To było jakieś dwa lata temu, i wtedy ani Krita ani Gimp sobie z tym nie radziły, podczas gdy Photoshop i Corel Photopaint łykały taki obrazek jakby nigdy nic. Niektóre operacje działały płynnie, ale inne, m.in. zmiana koloru, liczyły się niemiłosiernie długo.

Od tego czasu Krita miała kickstartera "let's make it faster than photoshop", i rzeczywiście trochę przyspieszyła, chociaż na tamtym obrazku już nie próbowałam. To było niezależne od konfiguracji komputera (testowałam na jeszcze mocniejszym niż pisze Jakub Kacperski).

Share this post


Link to post
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy