Jump to content
Gajowy

Scena 3D: Pentax ME

Recommended Posts

Cześć!

Przedstawiam małą scenkę, którą w końcu dokończyłem w wolnych chwilach. Model aparatu powstał by sprawdzić nieco inną technikę modelowania, z ograniczeniem zagęszczania siatki różnymi turbosmoothami, a z zachowaniem detalu. Materiały to ciąg dalszy tworzenia w pełni proceduralnych shaderów na każdą okazję :) Z efektu jestem zadowolony, nauczyłem się też kilku rzeczy które przydadzą mi się do następnej scenki :)

Soft: 3ds Max, V-ray, Nuke

Jeśli komuś przyda się taki model to wraz z mapami można go pobrać stąd.

pliSU3y.jpg

36mU2vQ.jpg

MOFn7Np.jpg

bzpT9t7.jpg

OZ2bGou.jpg

MrHBESb.jpg

CH3nn6j.jpg

JdUObBv.jpg

ISb3Lp2.jpg

kg4mxob.jpg

h4FdQr8.jpg

Bardzo fajny ten modelik, to były fajne aparaciki :) Jedyne co mi nie pasuje to ta skórka na obiciu aparatu za jasna jak na moje no i chyba troszkę za duży bump. I wydaje mi się, że lepiej by wyglądał obiektyw jakby miał kolorowe refleksy na soczewce mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi :)

Hej, dzięki :) Obiektyw zrobiłem z trzema różnymi soczewkami, każda odbija na inny kolor, ale najwięcej barwi na pomarańczowo i akurat tak się zgrało z otoczeniem że wygląda jakby nie barwił :) Dzięki za postrzeżenia :)

Bardzo fajne rendery, podobnie jak przedmówca poprawiłbym tylko materiał skóry, zwłaszcza na pasku. Pozwoliłem sobie pobrać model - solidna robota. :) Miałbyś coś przeciwko gdybym użył go do renderów w innym stylu robionych w KeyShocie i wrzucił na forum?

Pozdrawiam.

Dzięki, model spokojnie możecie wykorzystywać w swoich projektach, po to go udostępniam :)

Świetna robota, możesz zdradzić jak zrobiłeś tak fajnie pogięte jesienne liście?

Pozdrawiam.

Piękne rendery.

Ogromnie podobają mi się zbliżenia na pokrętła :)

Dzięki bardzo!

Liście podzieliłem sobie na dwie grupy. Pierwszy plan i drugi plan. Wszystko wychodziło z plane na którym nałożyłem sobię teksturę, na to modyfikatory bend, twist i noise. Pierwszy plan to juz modelowanie ręczne. Na plane dokładałem linie w środku ( by zaznaczyć tą jakby oś liścia) i modelowałem wygięcia. Później za pomocą cut dokładałem linie tam gdzie liść się mocno zagina wedle uznania i na tę linię chamfer, żeby to zagięcie było łagodniejsze. Na to czasami turbosmooth i noise, a później usunąłem niepotrzebne poly po zagęszczeniu.

Tekstury to mieszanka moich zdjęć, textures.com i episcura.com.

mnMieUa.jpg

N5qbjyr.jpg

Dzięki wielkie za dokładne wyjaśnienie, też będę musiał tak spróbować :)

Pozdrawiam.

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy