Jump to content
SYmek

Houdini 16 już, już...

Recommended Posts

A już myślałem, że to mój internet przez telefon taki zawodny...

Fajne ficzery, szkoda tylko, że z adaptive sampling nie zdążyli w mantrze. Trochę odstają od konkurencji w tym temacie. W ogóle słowa o mantrze, dziwne..., albo Mark Elendt pojechał na urlop, albo szykują coś dużego :)

Obejrzalem wlasnie.

Pozamiatane, nie moge wstac z krzesla. Jednak swieta w tym roku przychodza w lutym? :D

Guest e=mc^2

az chce sie wracac do Houdiniego ;)

Ja mam jakis fetysz jak chodzi o symulacje miesni :D Ale nie, nie bede zmienial softu z powodu swietnego filmiku. Fajnie obejrzec - zawsze mi Houdini wygladal jak soft dla kogos kto lubil w szkole matematyke i fizyke zamiast plastyki i kto nie gubi sie w drzewku nodow, ktore zawstydza plan tokijskiego metra swoim skomplikowaniem. Nie dla mnie - ale wyglada bardzo smacznie no i ludzie wyczarowuja niezle rzeczy.

Kiedyś tak wyglądał teraz już raczej nie(z H16 korzysta sie całkiem przyjemnie). Kiedyś myślałem, że tak właśnie jest, że to miejsce gdzie musisz znać matme i fizyke i wgl rocket science oraz sądziłem, że bez ekspresji i programowania ani rusz, teraz wiem, że tak nie jest. Właściwie w tym wszystkim chodzi o kontrole nad tym co robisz i co robi soft, nie myślisz o tym jak shackować jakiś black box kierowany magią voodoo żeby zrobił to co właśnie chcesz tylko po prostu mówsz co soft ma zrobić i on to robi czy zrobisz to 10 nodami i malowaniem att czy zrobisz to paroma linijkami nie ma większego znaczenia. Bardzo dobre nie vfxowe turoriale do houdiniego: http://www.entagma.com/ i oczywiście http://www.tokeru.com/cgwiki/?title=Houdini autorem jest lead czy supervisor z animal logic, który ma obsesje robienia gifów :P

Heh, ściągam właśnie apperetice. Jeśli to to samo co wersja FX (nie liczac water marrka i limtu rzdzileczosci) to sobie troche poużywam :)

Tak jest. I pierwsze co to mi sie crashuje przy odpaleniu, haha :D

Używamy w produkcji od kilku miesięcy. Może to sprawa systemu, bibliotek?

Heh, ściągam właśnie apperetice. Jeśli to to samo co wersja FX (nie liczac water marrka i limtu rzdzileczosci) to sobie troche poużywam :)

To to samo.

Używamy w produkcji od kilku miesięcy. Może to sprawa systemu, bibliotek?

Mozliwe bo uzywam windy. Juz mi nie crashuje na starcie ale crashuje co chwila :) No nic poczekam na update albo poczytam w miedzyczasie.Nie mam cisnienia zeby juz teraz przeskakiwac na 16

Tak jest. I pierwsze co to mi sie crashuje przy odpaleniu, haha :D

czyli hudy za bardzo zbliżył się do majki idąc w kierunku user freindly? :P

testujemy od kilku h ... Działa ok i w Windows (7/64) i w Linuxie, na razie brak jakichkolwiek problemów.... Oczywiście poza tym starym jak świat błędem ( problemem)w windows z obsługą więcej niż 64 logical core ( ProcGroup). Co prawda można wyłączyć HT ale trochę szkoda. Czy doczekamy się rozwiązania problemu? Oczywiście w linuxie (Fedora) jest ok

Edited by matszklar