Jump to content

Recommended Posts

Siemanko. Nowe postępy :)-teksturowania ciąg dalszy, tzn. poprawione lub zrobione od nowa (np. we wnętrzu garażu textury powiększone z 1x1k do 2x2k i przez to namalowane od nowa), gdzie indziej zjechane z pikseli (tam gdzie było za dużo - optymalizacja). Oprócz tego namalowana trawka piasek, wytarcia, przejscia mdzy asfaltem a poboczem, wprawne oko dostrzeże też bumpa na asflacie.-nowe obiekty-zadanie dla Was: piszcie, komentujcie, oceniajcie.Niektóre obrazki sa wyższej lub nizszej rozdzielczosci, ale to z powodu renderowania do takowej na potrzeby szybkiego podgladu. Decolowo wszystko będzie w 1280.e8601d48605233.5ab6814a3b81d.jpg0af1a948605233.5ab6814a39232.jpgddb25c48605233.5ab6814a3a1f5.jpg71c91c48605233.5ab6814a3a66a.jpg94f88948605233.5ab6814a39557.jpg6f382948605233.5ab6814a3af06.jpg08e2b248605233.5ab6814a3b327.jpg7698d448605233.5ab6814a3aa42.jpgfbf9ec48605233.5ab6814a3bb66.jpg690af948605233.5ab6814a39bca.jpgPS Nie wiem co jest grane ale po edycji sypie się formatowanie. Ja tego tak nie pisałem.

Edited by Pawlito

Jest bardzo git, przesadź tylko ten krzaczek, który na renderze z bilboardem wkradł się na asfalt ;) Zastanów się też, czy nie lepiej jednak puścić to finalnie w 1080p zamiast 720p. Ja wiem, że to mocno wydłuży czas renderingu, ale terminy akurat tutaj Cię nie gonią, są też renderfarmy do wynajęcia, więc może zagryź zęby i wyrenderuj to raz a dobrze, zamiast potem żałować, że dla większej rozdziałki musiałbyś renderować wszystko jeszcze raz, a na mniejszej detale są rozmazane ;)

Pozdrawiam.

Loozack, wyrenderuję animację w 1280x692 (format 1:1.85) :D Także spoko.edit: aaa teraz zczaiłem, pisałem o optymalizacji tekstur i nie jestem pewien czy 1080p wytrzymają moje tekstury. A to zamała rozdzielczość, 1280x692?

Edited by Pawlito

Wydaje mi się, że w czasach, gdy coraz śmielej wchodzi rozdzielczość 4K, 1080p to absolutne minimum.

Szybki przelot nad torem o różnych porach dnia. Szybki powinienem wziąć w cudzysłów bo renderowałem go dwa dni, ale ja nie o tym. Powiedzcie jak Wam się to podoba. Polajkujcie filmik na yt żebym wiedział czy jest ok i że jest sens tworzyć to dalej.

[video=youtube_share;ZLUWfhMki3c]

PS

Do modów: embedowanie filmów yt nie działa, znaczniki musiałem wpisywać ręcznie

Edited by Pawlito

wyglada niezle, chociaz kamere bym ustawil inaczej, by pokazywala więcej. W taki ujęciu zwraca się uwagę na przestrzen, a w niej brakuje atmosfery - wnikania niebieskiego wraz z dystansem.

Jest fajnie, masz też ode mnie pisemnego "lajka" na Youtube, żebyś wiedział, że jest sens tworzyć dalej. Tylko pisemny, bo w liście polubionych na YT mam głównie muzyczkę ;) A z uwag to może tylko dodałbym lekki motion blur na całość, bo teraz dosyć mocno skokowa jest ta animacja. Poza tym git, jedziesz dalej!

Pozdrawiam.

to co Olaf - koniecznie dodaj perspektywę powietrzną. jasne, że twórz dalej! jedziesz do końca.

PS niebo w ujęciu nocnym powinno mieć znacznie bardziej nasycony kolor - głęboki granat. biały odcień sztucznych lamp wskazuje na balans bieli który ochłodziłby całą scenerię

klimatem południe i zachód mało się u Ciebie różnią - może postaw słońce jeszcze niżej i daj mu pomarańczowy odcień żeby jeszcze bardziej odróżnić zachód od nocy, wtedy neutralny dzień sam też zyska

Reasumując Wasze uwagi:

1. szerszy kadr na tor

2. perspektywa powietrzna (wypróbuję render pass z z-depth + compo)

3. motion blur (wypróbuję ale może byc problem przy wolnych ujęciach, im szybszy ruch = mocniejszy mb) ale wypróbuję

4. słońce niżej dla hdrki z wieczorem

Super.

Pozdrawiam

edit: zamieszczam efekty prac z perspektywą powietrzną i przy okazji dalszym zalesianiem toru.

283ea248605233.5b054b5f4b49f.jpg

3f21e948605233.5b054b5f4aff2.jpg

85ad2248605233.5b054b5f4b899.jpg

0853c348605233.5b054b5f4c100.jpg

5640ba48605233.5b054b5f4a4f5.jpg

28cc2148605233.5b054b5f49ff4.jpg

0d228d48605233.5b054b5f4a9ef.jpg

Edited by Pawlito

Pierwszy motion test. Są błędy jak np. samochód za wysoko zawieszony albo drzewko lewitujące w powietrzu i nie świecące się światła cofania i stop ale to jak mówię test. Powiedzcie jak to widzicie.

[video=youtube_share;JLwbFsZ53_o]

Później dorzucę kilka stilli.

Jutube jak zwykle niszczy filmy kompresją i nic nie poradzę na to...

Jest dobrze, całkiem fajnie się autko zachowuje, chociaż mam wrażenie, że mogłoby zrobić ten zwrot bardziej dynamicznie, co skutkowałoby większym kątem obrotu. Poza tym może dodałbym mały noise na target kamery, żeby nie była tak idealnie "zafixowana" na aucie.

P.S. Co do Youtube, jeśli masz szybkie łącze, to polecam uploadowanie filmów bez kompresji.

Pozdrawiam.

Cześć

Pracuję nad ujęciami które chcę dać do produkcji, i mam do Was prośbę o ocenę kolorystyki i oświetlenia.

e63b7348605233.5c8fa4413289d.gif

d3cf2048605233.5c8fb495b509a.gif

aea7c548605233.5c8fb495b542b.gif

Czy wg Was ujęcia (ruch kamery) są ok?

jest ok, z małym porspro będzie git, chociaż dodałbym więcej świateł tu i ówdzie ;)

b6c8af48605233.5c8ff8e8dbbb3.jpg

ok, dorobiłem jeszcze jeden neon żeby rozświetlić garaż, może dam jeszcze jeden.

W animacji będa raczej ujęcia dzienne. chciałem całą produkcje podzielic na dwie części: pierwsza - powolna, prezentujaca tor, samochody w nocy, druga dynamiczna za dnia z krótkimi szybkimi ujęciamni. Taki mam pomysł, a co z tego wyjdzie czas pokaże.

dzięki olaf.

Bardzo fajny klimacik w tym ujęciu w garażu. Tylko uważaj z dodatkowymi silnymi przyciągaczami wzroku jak ten neon po prawej bo Ci mogą mocno dociążyć kompozycję z tej strony - masz teraz światło spawarki, neon i mocną lampę z prawej vs neon i małą lampkę z lewej. Według mnie pierwsza wersja była lepsza - światło spawarki dobrze podkreśla tył i spód auta, z kolei na masce w czasie obrotu kamery odbija się mocno neon, pięknie uzupełniając linię samochodu. Gdyby jeszcze lekko rozmyć DoFem te filary na pierwszym planie to byłaby poezja ;)

Natomiast co do drugiego ujęcia to wydaje mi się, że samochód bardzo szybko traci swoją dominację w kadrze, chwilę po wyjeździe z garażu moją uwagę w 100% przyciąga migająca lampa nad bramą. Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby ją zupełnie zgasić, za to zapalić tam gdzie auto parkuje? Może nawet uchylić do połowy drzwi drugiego garażu i puścić z nich światło na bok auta po zaparkowaniu? Swoją drogą dobry pomysł z tą jasną lawetą w oddali, która pomaga odciąć auto od tła :)

Pozdrawiam.

PS. Cieszy mnie, że dalej z tym działasz.

Dzięki za porady, tu jesze druga wersja kolorystyczna ujęcią:

01980948605233.5c910f99c0e19.gif

Do ujęć dziennych jeszcze wrócę.

Co do rozmycia filarów, może nie DOFem a motion blurem, ba spawarka daje iskry i takie podłużne będą ładniej wygladały (chociaż juz są ale mniej rozmyte).

Loozack, cieszę się że się podoba, pozdrawiam równieź :)

ujęcie ze spawarką bardzo fajne. Aż chce się więcej story zobaczyć.

Robi wrażenie to ostatnie ujęcie. Wspaniały ma klimat.

soczyście wygląda :) możesz powiedzieć ile jeszcze ci zajmnie czasu dokończenie tego i ile już czasu poświęciłeś na ten projekt:P

zacząłem na początku 17., a ile potrwa nie wiem jak skończę do końca roku będzie sukces. a jeśli nie to będę robił tak długo aż skończę.