Jump to content

Oskary 2017 rozdane! Jest polski akcent...

Recommended Posts

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Piper"......

Jak zwykle głupota na amerykańskim poziomie.... czyli żółtodziób co nie potrafi dobrze chodzić i jeść... jest taki sprytny, że miliony lat ewolucji omija w ciągu jednego dnia i znajduje lepszy sposób na wszystko (reszta to debile).... szkoda, że nie pokazali, że już potrafi odpalić Worda.... tak Wam mieszają w głowach....!!!...:))))))))

Szkoda tylko, że nie było drugiej części jak umiera w depresji, bo się okazało, że to tylko sen nakręconego bilbordami.

Animacja bez żadnego pomysłu na jakąkolwiek konwencję, a kadrowanie pod smarfonowców po 3 piwie kręcących swoje pisklęta.... żeby się nie obrazili, że można lepiej....:)))))) i żeby przypadkiem nie przeczytali creditsów...:)))

Nie spinaj się Dziadku :) Ty masz swoje festiwale a oni mają swoje. Wy i oni to dwa różne światy które rozdają sobie nagrody we włąsnym środowisku.

Też nie oglądałem filmu ale to co widziałem bardzo mi się podoboało. Jako dziecko lubiłem bajkę więc peweni i film kiedyś obejrzę.

Osobiscie troche mnie to dziwi, Jacek Pilarski(bo pewnie o niego chodzi) ma swietnie prace, ale taki rozglos to zaskoczenie :)) Wiadomo, nie jego wina, raczej mediow. Artur Owsnicki pracowal przy Dr Strange, czyli byl tez polak nominowany do oskara, jakos nikt nie mowi nic ;)

nie zeby cos, przy kazdej oskarowej (strzelam) produkcji pracowal przynajmniej jeden polak ;)

Zgadza sie. Z tego co pamietam to w Hollywood bardzo, ale to bardzo cenieni sa polscy operatorzy kamer. Nalezymy do pierwszej ligi w tym segmencie.

nie zeby cos, przy kazdej oskarowej (strzelam) produkcji pracowal przynajmniej jeden polak ;)

Pewnie masz racje. Nawet jesli generalnie chodzi o efekty wisualne to pewnie kazda super-produkcja ma kilku polakow pracujacych przynich. Nic dziwnego bo po pierwsze, normalnie to sa setki ludzi ( w samym MPC ponoc pracowalo nas 800 nad JB + 200 z Weta), ale rowniez dlatego ze generalnie zatrudniani sa ludzie z calego swiata. Pewnie wiekszasc krajow (przynajniej europejski) moglo by znalesc swojego krajana na liscie plac JB.

Oczyscie ja rowniez jestem dumny ze JB dostalo Oskara ale ciezko troche twierdzic za ja go dostalem. No chyba ze moje jest 0.05% i mi pozwola zeskrobac pylek na brokat jak go zobacze. :)

@Klicek: tak. Nie jest napisane, że dostał Oskara. Ja nie widzę w tym nic złego, media masowe wyłapały Jacka - dobrze. Inni też na tym zyskują. To pozytywny rozgłos. Pracował przy JB? Pracował. Swoje 3-grosze dołożył - owszem.

Jeśli Klicek pijesz do tego, że są inne produkcje przy których pracowali rodacy, a o nich nie piszą - max3d.pl może napisać, tylko musi o tym wiedzieć.

Moim skromnym zdaniem jest tak że TVN jak każda inna stacja musi coś pokazywać w niusach. Oskary rozdane

to super niusik! To że brał w tym udział polak, a doskonale wiemy że nie był jedyny w MPC to jasne...

Artystów z polski było przy tej produkcji 15, 16 osób? Dodatkowo z WETA DIGITAL był conajmniej jeden

polski Artysta. Miał bardzoooo poważne i odpowiedzialne zadanie przy tej produkcji :)

Czyli Jacek nie był jedyny...

Ale wielkie gratulacje za ciężką i genialną pracę składam dla wszystkich i polaków i nie polaków. Kawał dobrej roboty.

Adek pisze: "Jeśli Klicek pijesz do tego, że są inne produkcje przy których pracowali rodacy, a o nich nie piszą

- max3d.pl może napisać, tylko musi o tym wiedzieć. "

Jest ich bardzo dużo. W wielu firmach na całym świecie siedzą już polacy. Są na różnych stanowiskach od zwykłych Artystów do Supervisor'ów, Lead'ów, Senior'ów itd. Mam stały kontak z niektórymi z nich i najczęściej jest tak iż pytani o daną produkcję i prace przy czymś nie za bradzo chcą otym mówić i opowiadać. Mają NDA, a dodatkowo są bardzo skromni. Nie chwalą się tym co robia i robili. Trzeba czasami z nich to wręcz wyciągać. Czasami się udaje :) A jak chcecie wiedzieć kto i co robi to wystarczy poczytać do samego końca bardzo uważnie napisy końcowe. Tam raczej prawie zawsze jest lista wszystkich Artystów którzy coś robili przy danej produkcji. Jest jednak kilka wyjątków gdzie setki Artystów już się nie mieściło w napisach i dają tylko Supervisor'ów albo Lead'ów.

Wikipedia:

Artysta – osoba tworząca (wykonująca) przedmioty materialne, lub utwory niematerialne mające cechy dzieła sztuki.

Artysta – twórca tym różni się od rzemieślnika – odtwórcy, że swoje dzieła tworzy w oparciu o własną koncepcję, nadając im niepowtarzalny charakter. Dzięki temu dzieła znanych artystów rozpoznawane są bez potrzeby oglądania ich sygnatur.

Dlatego nawet supervisor ani lead (czyli brygadzista i kierownik) nie są artystami, oni tylko pilnują tego co chciałby reżyser na podstawie scenariusza......... i najważniejsze.... na co się zgodzi producent, a właściwie ekonomia, bo on (producent naciskany przez sponsorów) ma tylko sprawić sprzedaż jak największej liczby biletów.... więc najczęściej w wyniku działań "artystów" nie otrzymujemy sztuki tylko produkt dla wszystkich (samochód, papier toaletowy). Promocja w tym wypadku jest "sztuką".... ona kreuje i na nią się nie szczędzi środków....:)))

Tyle na temat nadużywania słowa artysta....:)))... i pisania go z dużej litery...:))))

Tak ja to widzę, ale nawet różnorodność spojrzeń tworzy tylko półprawdy.... chyba, że się coś zmieniło..... może już nie nadążam....:)))))))))

Dlatego nawet supervisor ani lead (czyli brygadzista i kierownik) nie są artystami, oni tylko pilnują tego co chciałby reżyser na podstawie scenariusza......... i najważniejsze.... na co się zgodzi producent, a właściwie ekonomia, bo on (producent naciskany przez sponsorów) ma tylko sprawić sprzedaż jak największej liczby biletów.... więc najczęściej w wyniku działań "artystów" nie otrzymujemy sztuki tylko produkt dla wszystkich

W świetle ostatnich badań w Kaplicy Sykstyńskiej dowodzących, że Michał Anioł miał pomocników, kogo nazwiesz tu artystą a kogo supervisorem, bo jak rozumiem papież był producentem.

Zgadzam się, że słowo "artysta" w tych czasach jest nadużywane ale,

To że artysta akurat pracuje jako rzemieślnik nie umniejsza jego kreatywności czy zdolności artystycznych. Twoim tokiem rozumowania jeśli osoba zrobi art na podstawie czyjegoś konceptu to nie można nazywać go artystą ale jeśli ta sama osoba zrobi coś wg. własnej głowy to już można?

Nie każdy twór artysty musi być dziełem sztuki. Zwłaszcza w tych czasach kiedy sztuka wykorzystywana jest wszędzie wokoło nie tylko na potrzeby snobów żeby pokazać kto ma więcej forsy lub lepszą kolekcję ale i zwyczajnych osób, nawet na głupich opakowaniach zapałek z logo.

jak byśmiał 30 lat inaczej byś spiewał :P

@michalo

Czy ktoś jest artystą czy nie oceniały autortytety, a nie klikacze na YT...

autorytety wymierają, klikacze mają się coraz lepiej.... nie rozróżnianie artysty od rzemieślnika przez odbiorcę to piorytet osiągnięty już przez marketing... bilbordy mają być najważniejsze i ponad wszystkim..... wystarczy tylko zdyskredytować sztukę....:))))))).... udało się i to w ciągu 3 dziesięcioleci.

@stormwind

przypominam, że producenci byli bardzo złośliwi w stosunku do Artysty, no bo był przez duże "A", zlecając do pomalowania strop niemożliwy do pomalowania.... sam piszesz o Kaplicy Sykstyńskiej.... więc przetrwała praca tego Artysty w świadomości.... filmy z Oscarami żyją góra 2 miesiące....:))).... "Księga dżungli" to kolejna kopia kopi, tworzona ze strachu przed stworzeniem czegoś nowego... czyli typowe zachowanie rzemieślnika.

Dziadku, takie populistyczne hasła (tylko, że dla "artystów indywidualistów") rzucasz. .Też mi się nie podoba medialen gó.. YT szał,

ale to są takie czasy. Mamona rządzi nadal tylko inaczej się ją zarabia.

Kiedyś artystą mół być tylko ktoś lepiej urodzony, bogaty, wyedukowany. Sztuka była dla snobów, bogacz i tak dalej.

Wtedy byo pole do popisu dla artysty bo konkutrencji było mało i zapotrzebowanie na sztukę inne. Ich popularność można porównać od dzisiejszych gwiazd muzyki i filmu. Na pewno nie do dzisiejszych rzeźbiarzy czy malarzy, których nie brakuje.

Teraz KAŻDY - nawet tynkarz :P może zostać "artystą". Tylko że liczba zdolnych ludzi jest przeogromna. Każdy kto się rozejrzy po internecie jest ze wszystkich stron atakowany że można zjeść ołówek i wracać do gry w piłkę ;)

Zapotrzebowanie na artystów też jest większe tylko włąśnei do filmów, gier, reklam. Teraz to się sprzedaje.

Kiedyśbyły to obrazy, rzeźby. Sztuka się napędzała i od czasu do czasu był jakiś geniusz, który zmieniał kierunek a reszta leciała za nim lub z równio z nim.

@agdybybyl

Ale odpowiedz proszę na moje pytanie.

Czy artystą jest tylko Michał Anioł, czy wszyscy tam pracujący?

Bo idąc tym tokiem myślenia, reżyser też nie jest artystą bo tylko dowodzi wszystkimi pod dyktando producenta.

Ale odniosę się tez do tego co napisałeś niezwiązanego z pytaniem:

W każdej branży klient zdarza się być złośliwy dla wykonawcy niezależnie czy jest to artysta czy rzemieślnik.

Praca artysty przetrwała w świadomości - nic nadzwyczajnego.

Niezależnie od nagród część filmów umiera zaraz po premierze, a cześć żyje przez dziesiątki lat.

Kopia kopi to zachowanie handlowca - w tym wypadku producenta(sprawdzony schemat to jest pewność, że się sprzeda i nei nazwał bym tu tego strachem a chłodną kalkulacją), a nie rzemieślnika, wielu rzemieślników próbuje nowych pomysłów i technologi, niezależnie czy czują się artystami czy nie.

Edited by stormwind