Jump to content

Porównanie Ryzen 7 1800X vs i7 5960X vs i7 6800К - 3D, Premiere [RUS]

Recommended Posts

Odpowiednikami XEON itp. to ma być dopiero Ryzen z 16 rdzeniam/32 wątkami/ 32MB L3/ 8x DDR4 2667 w czterach kanałach/ 44 linie PCI na nowej podstawce i nowym chipsecie X390. Taki następca dawnego Opterona. To będzie właściwy odpowiednik LGA-2011 od AMD dla fanatyków z Xeonami. Oj, szykuje się pogrom Xeonów, jak Intel nie obniży cen, tak ze 2x.

czaps - Nagroda za najszybsze zaprzeczenie 2017.

Mnie bardziej od sekundowych różnic w renderowaniu interesuje wydajność energetyczna i stabilność. Poprzednie procki AMD były pod tymi względami katastrofą, TDP czajnika. Tutaj jeśli wierzyć tabelkom ma być zupełnie inaczej ale fajnie byłoby zobaczyć jakieś sensowne stress-testy, np budowanie światła w unrealu przez 2 doby.

Odpowiednikami XEON itp. to ma być dopiero Ryzen z 16 rdzeniam/32 wątkami/ 32MB L3/ 8x DDR4 2667 w czterach kanałach/ 44 linie PCI na nowej podstawce i nowym chipsecie X390. Taki następca dawnego Opterona. To będzie właściwy odpowiednik LGA-2011 od AMD dla fanatyków z Xeonami. Oj, szykuje się pogrom Xeonów, jak Intel nie obniży cen, tak ze 2x.

odpowiednikiem xeona u radeona będą AMD niple czy naples już nie pamietam. i one mają 32 rdzenie i są 2.5 raza szybsze od e5 najszybszej 22 rdzeniowej.

Mi najbardziej przeszkadza to, że na aktualnych płytach do ryzenów można wrzucić tylko 2 karty graficzne a przy renderingu GPU to by się przydało tak ze 3-4 :) X390 to załatwi tylko obawiam się, że cena takich płyt może być ciutkę wysoka, no ale poczekamy zobaczymy. Tak czy inaczej coś się w końcu dzieje w tych procesorach bo ostatnio tak to zwalniało, że jakby zwolniło jeszcze bardziej to zaczęło by się cofać :)

Poprzednie procki AMD były pod tymi względami katastrofą, TDP czajnika.

TDP Ryzena to 65W do 95W (8c/16t), biorąc pod uwagę, że są AMD z TDP 220W to zapas mają spory! w gniazdku - w końcu Ryzeny 16c/32t mają mieć TDP 140W:), ale TDP Intela i AMD to jest zupełnie co innego, nie należy się tym wcale sugerować, raczej miernikiem. Ryzen pozostał na PGA i to jest ciekawe. Mam FX-8320E i temperatury na chłodzeniu za ok. 90zł ledwo przekraczają 60 stopni na std. Mhz w pełnym stresie, a po OC do 4Ghz to maks. ok. 70 stopni, a mam teraz 4.4Ghz - więcej nie ma sensu!, grzeje się tak samo jak np: Intele SandyBridge i7. Intel Pentium G3258 z OC 4.4Ghz ma podobne temperatury na podobnym chłodzeniu. Pobór energii przez CPU na stacjonarce to taki mniej ważny czynnik, co innego laptopy.

Sam na razie przymierzam się do Ryzena, tylko nie wiem którego do desktopa, poczekam raczej na Ryzena z 4c/8t :).

Edited by materalia