Jump to content
Sign in to follow this  
torm

Teczka 2D : torm

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałem sobie poćwiczyć rysowanie... więc będę tutaj czasem coś wrzucał z nadzieją na konstruktywną krytykę.

Rysuję sobie na tablecie bamboo wacom'a.

 

Wrzucam pierwszy rysunek:

(jest w nim też trochę manipulacji zdjęciem, ale dotyczy to w zasadzie tylko wody)

 

wolf.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siema (;

Jeśli chcesz ćwiczyć rysunek to radzę Ci wyposażyć się w ołówki i szkicownik zamiast w tablet graficzny.

Rysując ołówkiem ( albo węglem/ sepią / czymkolwiek ) na papierze masz ten bezpośredni kontakt z tym co rysujesz, tablet i oprogramowanie to takie zbędne zabawki dla kogoś kto zaczyna, uważam że o wiele lepiej jest cisnąć z 'hardcorową' wersją ołówek + kartka.

 

A co do Twojej pracy to w sumie niewiele można powiedzieć, zdecydowanie unikałbym motywów gdzie dominują sierść/włosy zanim nie ogarnąłbym rysowania brył i nie zrozumiał chociaż w małym stopniu jak oddać trójwymiar form na płaskiej powierzchni.

 

Łap fajne tutoriale :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podstawy - najpierw musisz opanować formę; traktowanie czegoś, co jest 2d jako obiektu przestrzennego. Zerwij z rysowaniem krawędziami (jak w przypadku piórka) i maluj formą, światłem. Wstęp do tego udostępnił Ci już Rain, pod podobnymi tytułami znajdziesz na necie masę innych filmików poruszających tą tematykę. Co do w.w. rysowania brył polecam stronkę drawabox. Może Cię to nieziemsko nużyć jako osobę zaczynajacą kontakt z ilustracją, ale z pewnością info jakie wyciągniesz z tych tutków przełoży się na Twoje następne ilustracje. Do podstaw które ogarnia się na samym początku (nie chcę wytyczać jakiś ścieżek, ale to moje wnioski bo wielu tutkach, kursach, artykułach) należą właśnie forma, światło, perspektywa i walor. Chyba o niczym nie zapomniałam. Dopiero potem można przejść do koloru zapatrując się na jakieś lepsze rezultaty.

 

Radzę też nie używać gotowych zdjęć w swoich pracach, jeśli jesteś na etapie uczenia się - piję tutaj do wody. W takim momencie bardzo łatwo uznać fotografie za substytut czegoś, co można namalować. W efekcie może wyglądać to ładnie, ale zupełnie nie procentuje w przyszłości - tak naprawdę tylko się skrzywdzisz, a rozwiązywanie problemów dzięki wiedzy o podstawach jest niemożliwe, bo zostaje ona zastąpiona fotografią. Największy progress zrobisz, jeśli wyuczysz się tych podstaw (nie zajmuje to mało czasu), bo sam będziesz potrafił rozwiązać jakiś problem, a przy tym Twoja twórczość nie będzie niczym ograniczana. Dopiero potem, gdy rozbudujesz swój warsztat robić photobashing będziesz mógł na spokojnie. Swoją drogą do tego też potrzebna jest wiedza od podstawach (od tego się nie ucieknie :D), bo trzeba dobrać takie zdjęcie, które będzie pasowało do reszty np. pod względem światła. I widać to akurat w Twojej pracy, bo światło, forma wilka i wody to zupełnie różne dwa światy. Notabene jest to spowodowane nieznajomością teorii formy i światła. Skoro jesteśmy przy tym wilku, napiszę jeszcze raz, że najpierw zrozumiałabym formę i światło, dopiero potem różnicowała materiały, bo sierść lub włosy do najłatwiejszych nie należą.

 

Myślę, że tymi informacjami mogę podzielić się z czystym sumieniem, bo sama jestem początkująca i na etapie szukania swojego toku nauki, ale jest pewien zakres porad, który jest uniwersalny dla każdego beginnera :D Takie poważne ględzenie niby starego wyjadacza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy