Jump to content

Scena 3D: Heroes of stone


Recommended Posts

Hej,

 

chciałem sie podzielić projektem portfoliowym który niedawno skończyłem wspólnie z fotografem Leo Caillardem (http://www.leocaillard.com).

Chodziło o podmiane rzeżb ze zdjęć dostarczonych przez Leo na nieco bardziej dziś znane postacie z filmów, pomysł od razu mi się spodobał i wiedziałem że chce to zrobić. Swoją drogą kto wie czy takich właśnie rzeźb za jakiś czas nie będziemy oglądać w muzeach ;)

 

Z rzeczy technicznych, projekt zrobiony na modo plus Vray. Modele SpiderMana, Supermana i Flasha, zostały dostarczone do mnie przez Leo, niestety okazały się słabej jakości modelami po decymacji w zB w dodatku bez uvw-ek (zdecydowanie nie wytrzymywały finalnej rozdzielczosci 7.5k). Na początku projektu starałem się robić retopo i wypalać detal z "hipolowych" modeli ale szybko się okazało że więcej z tym pracy niż pożytku. Po tych trzech postaciach stwierdziłem że kolejne dwie (Joker oraz WonderWoman) lepiej jak zrobi ktoś kto się tym zajmuje zawodowo. I tak do projektu zaprosiłem Gosie Sluszkiewicz (http://gocharacters.blogspot.com). Jak sie szybko okazalo, to byl bardzo dobry pomysl, z tych dwoch prac jestem najbardziej zadowolony. Zeby odciazyc Gosie i siebie z procesu retopo-uvw-baking z hi poly, wybralem opcje importu hi poly modelu z zB do modo i otexturowania go TriPlanar mappingiem, na moje potrzeby wystarczylo w zupelnosci.

 

Jesli chodzi o swiatlo, niestety nie mialem zadnych informacji o tym jak wygladaly poszczegolne sceny, o hdr-kach nie wspominajac, dodajac do tego fakt ze obiekty byly z marmuru, ciezko mi bylo sie wstrzelic w niektore tla. W pewnym momencie stwierdzalem ze przejde na tryb "jesli wydaje mi sie ze jest ok, to jest good enough" ;).

Najwięcej zabawy miałem z WonderWoman, tutaj też spory fragment ściany za postacią musiał zostać odtworzony w 3D ponieważ nie było z czego jej odtworzyc w retuszu (na oryginalnym zdjęciu był dość mocny grain oraz dof, raczej nie dało rady zrobić tego stempelkami ;) )

 

Jeszcze na koniec link do krotkiego opisu projektu przez Leo na wybranych stronach:

https://www.yatzer.com/leo-caillard-stone-heroes

http://www.creativeboom.com/inspiration/heroes-in-stone-/

 

chyba tyle, mam nadzieje ze Wam sie spodoba,

w razie pytan chetnie na nie odpowiem,

 

peter-kolus-joker.jpg?1501615635

peter-kolus-joker-closeup.jpg?1501614472

peter-kolus-joker-closeup2.jpg?1501614669

peter-kolus-wonderwoman.jpg?1501614465

peter-kolus-wonderwoman-closeup.jpg?1501614469

peter-kolus-wonderwoman-closeup2.jpg?1501614672

peter-kolus-flash.jpg?1501614464

peter-kolus-superman.jpg?1501614480

peter-kolus-spiderman.jpg?1501614476

 

 

pozdr,

P

Edited by Pionier
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy