Jump to content
blood_brother

Adobe Photoshop CC 2018

Recommended Posts

Zrobili symetrię w PS? Jestem tak zaabsorbowany nowymi kolorami labels'ów w premiere, że nie zauważyłem ;) Update 2018 jak na razie dobry, odpukać w niemalowane :)

przypomnę tęperełkę :)

Hehe pięknie. Choć chyba troche udawał.

Ciekawe czy

shutdown -a

pomaga na win10.

Swoją drogą widzę, że już nie tylko apple zaczyna wydawać aupdejty uniemożliwiające prace. Brawo.

Nowy photoshop działa bardzo ładnie, przynajmniej na Win 7.

Rzeczywiście, pojawia się przyciecie przy skrócie Ctrl + Alt + Z (cofanie z historii), ale to było już we wcześniejszych wersjach.

Rzecz w tym, że jeśli najpierw wciśniemy Alt, odblokuje się górne menu, a dodatkowa litera ze skrótu próbuje wybrać z niego jakieś polecenie.

Pod Z nie ma żadnej, więc nic się nie dzieje, a PS popiskuje, informując że nie ma takiej opcji.

Czyli wciskanie skrótu trzeba zaczynać zawsze od Ctrl.

Pędzle są nawet szybsze niż we wcześniejszych wersjach, to nowa opcja smootch je spowalnia.

Po wyłączeniu działają swietnie na obrazie 8k x 8k.

Natomiast w Afterze 2018 jest dużo całkiem zaawansowanych opcji pod tworzenie i edycję VR 360.

Z nieba spadł mi ten update, akurat wpadł mi taki projekt.

Ma ten after chyba jednak problem z disc cache, raz keszuje, dwa razy nie.

hej ludziska :)

Ktoś wie dlaczego to ścierwo CC tak wolno działa?! No normalnie krew mnie zalewa bo życzą sobie jak za zboże a tu:

- Illustrator tnie przy każdym pliku.

- Photoshop tnie przy każdym pliku.

- InDesign tnie przy każdym pliku.

- Ligtroom też tnie mimo optymalizacji.

Normalnie wszystko działa tak wolno że nie da się pracować. po skończeniu selekcji lassem w PS trzeba czekać około 3sekund na to by się pojawiło, a takich czynności są setki,tysiące.

Konfiguracja" Windows 10, 64Gb 6rdzeniowy proc. SSD. Może to Windows coś namieszał po ostatnich aktualizacjach? No ja tego też nie kumam bo w MS chyba testują swoje zmiany i ich wpływ na pracę w konkretnych narzędziach.

Kończąc gorzkie żale - z utęsknieniem czekam na Affinity Publishera ktory ma byc w 2018...

Dodam, że wszystkie inne programy działają normalnie.

Edited by silverfox

Miałem podobnie, użyłem opcji przywrócenia poprzednich sterowników karty graficznej (używam Windows 10) i wszystko zaczęło działać ok.

serio - sterowniki karty graficznej miały takie wpływ? Generalnie ja swoje instalowałem 2 lata temu i od tego czasu nie ruszałem. Więc teoretycznie mam "stare" sterowniki. Co powinienem zrobić wg Ciebie zrobić?

U mnie zadziałało. Jesteś pewien, że masz stare? Windows 10 sam z siebie aktualizuje sterowniki graficzne, dlatego dali opcję powrotu do starszych. win+x -> device manager -> display adapters -> zakładka driver -> roll back driver. No i potem restart. Dla mnie to też dziwne, teraz mam kolejne sterowniki i już nie mam problemów, ale świeżo po instalacji CC to miałem to samo co Ty. Pracować się nie dało, bo tak koszmarnie Photoshop/Illustrator działał.

Moja karta to GTX970

Wersja sterownika 23.21.13.8813

Data sterownika 27.10.2017

Faktycznie, Windows 10 sam sobie aktualizuje sterowniki bo od 2016 nic w systemie nie ruszałem.

Jaką wersję sterownika masz?

Teraz działam na 23.21.13.8859. No nic, spróbuj cofnąć może coś to pomoże. A jak nie to najwyżej przywrócisz stan obecny.