Jump to content

Laptop: 6000-7000 (i7+gtx czy ryzen+radeon?)


Recommended Posts

Muszę kupić laptopa! ;)

Przeznaczenie: wizualizacje architektoniczne/wnętrza; praca głównie w 3Ds Max + VRay (i obróbka w Photoshopie), być może Corona. Raczej nie planuję renderowania na GPU (przynajmniej w najbliższej przyszłości).

 

Wstępnie miałem upatrzonego coś takiego:

https://www.x-kom.pl/p/358068-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-gl702vm-i7-7700hq-16gb-2561tb-win10.html

 

ale kilka dni temu pojawiła się alternatywa:

https://www.x-kom.pl/p/378107-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-gl702zc-ryzen-7-16gb-240pcie1tb-win10.html

 

Teraz mam dylemat, bo w pracy chyba dużo lepiej sprawdziłby się Ryzen (rendering), ale idzie w parze z kartą graficzną AMD, a byłem raczej nastawiony na GTX1060.

Czy nie będę później płakał, że jednak lepiej było wziąć NVIDIĘ? Wydajność porównywalna, ale chodzi mi głównie o kompatybilność z softem (3Ds Max, VRay, Photoshop) - czy nie okaże się, że jakieś funkcje działają tylko z kartami NVIDII?

Gry komputerowe to raczej drugorzędna sprawa.

 

A może lepiej wybrać coś innego niż któryś z tych asusów? Widziałem, że podobne zestawy (z i7) w podobnej cenie oferuje też Hyperbook, ale mam jakieś dziwne opory...

 

Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne sugestie. :)

Link to post
Share on other sites

Mam lekką awersję do ATI i z tego powodu raczej bym brał laptopa na NVidii. Jesli jedna znalazłbym Ryzen+AMD to bym brał tą opcję. Podobnoż jednak Max nie ma takich problemów z ATI jak miała Maya z powodu Open GL /Cl czy jak to zwali. Oba programy jednak już korzystają z opcji DirectX. Odnośnie Photoshopa sie nie wypowiem.

Jestem jednak przekonany ze z podobna konfiguracją znajdziesz laptopa z 24 lub 32GB DDR4.

 

 

https://www.x-kom.pl/p/391035-notebook-laptop-173-msi-gp72mvr-i7-7700hq-32gb-1tb256ssd-win10x-gtx1060.html

https://www.x-kom.pl/p/358071-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-gl702vm-i7-7700hq-32gb-2561tb-win10.html

Link to post
Share on other sites

Dzięki za zainteresowanie :).

Kwestia RAMu mniej istotna na tę chwilę. Są też opcje z większą ilością, a dylemat mam przede wszystkim w kwestii procesora i karty graficznej.

Oczywiście jeśli chodzi o kartę graficzną w tej drugiej opcji to miałem na myśli ATI, nie AMD (mój błąd). I też mam małą awersję, stąd w ogóle moje pytania. Im dłużej się nad tym zastanawiam, tym bardziej jestem przekonany, że prędzej czy później będzie mnie bolał brak CUDA...

Co do Photoshopa to gdzieś tam wyszperałem, że wszystko śmiga na OpenCL, więc nie powinno być problemu.

Jak przeglądałem benchmarki procesorów np. w cinebenchu to ten Ryzen 1700 ma prawie 2 razy tyle punktów co i7 7700HQ. Najchętniej wziąłbym Ryzena z GTXem, ale oczywiście takiej opcji nie ma...

Zasadniczo mam osobną maszynę do renderingu, ale od czasu do czasu będę musiał też odpalić coś poza biurem i wtedy by się te dodatkowe rdzenie przydały...

Orientuje się ktoś może jak to jest ze wsparciem Embree? Teoretycznie jest to intelowska technologia, ale wyczytałem, że Ryzeny też ją wykorzystują (mówię tu o V-Rayu).

Link to post
Share on other sites

Po długich rozmyślaniach chyba jednak postawię na i7+GeForce, właśnie z obawy przed problemami z kompatybilnością. Renderować i tak będę przede wszystkim na stacjonarce, więc jakoś przeżyję mniej rdzeni, zwłaszcza, że i7 ma teoretycznie małą przewagę przy pojedynczym rdzeniu, więc do pracy powinien się lepiej nadawać ;).

Dzięki za podpowiedzi! Temat można uznać za zamknięty.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy