Jump to content
adek

mental ray EOL - to już koniec

Recommended Posts

W sumie nie oszukujmy się, jeżeli artysta X będzie mógł fakturować - klienci będą zadowoleni - realtime, to kryterium będzie jedynie szybkość obsługi klienta. Osoby wchodzące na rynek bez dopłat per-shoot czy animacje bądź wersję VR ready,steady...

Ja tam ze wzruszeniem będę go wspominał:) Wyrenderowaliśmy na nim całe "Złote Krople" ;) A co prądu zjadł:)

Właściwe większość współczesnych rendererów filmowych zostało w ostatnich latach przepisanych do zera ze starego kodu CPU na... CPU. Także tak.

Kupili bo się bali. Chaos group przetrwa V-ray padnie. Autodesk tez kupił Arnolad i tak padł Mental Ray. Zdaje sobie sprawę ze jest to produkt NVIDii, ale mimo wszystko był w większości produktów Autodesku. Pewnie płacili frycowe NVIDii. Ciekawe jak z IRAY'em będzie.

Dla mnie mental ray nie był złym renderem a to co updateowali w nim niedawno było czymś czego nie mają obecne renderery. Składanie materiałów od zera warstwowo, a nie blendowanie pełnych materiałów ze wszystkimi refrakcjami refleksami etc. Chcesz sam diffuse masz sam diffuse etc... Pomimo ,że nie renereuje już od jakiegoś czasu wcześniej renderowałem w mentalu i po przesiadce na v-ray nie doznałem zachwytu. Nie wiem ,ale odnoszę wrażenie ,żę osoby które taki hejt robią na mentala ostatni raz miały z nim styczność 2005 xD podobnie jak osoby które twierdzą ,że w Maya nie da się modelować. V-ray był ch... zintegrowany z Mayą połowa nodów nie działała.

Pewnie przyszedł nowy zespół xD nie nie rozkimnił co do czego służy xD. Tak teoria spiskowa xD.

Z vrayem i corona bylo calkiem inaczej, warto poszukac u zrodel jesli sa latwo dostepne: https://www.chaosgroup.com/blog/cg-garage-podcast-137-ondrej-and-vlado-corona-and-v-ray Gadaja tutaj cala godzine o tym czemu go kupili i co zrobia w przyszlosci.

To oni mówią...

Nie wydaje mi się żeby vray padł tak łatwo. Ten renderer idzie z duchem czasu, niedawno stał się rendererem GPU a dzisiaj jest już hybrydowym. I patrząc na showreela z 2017 to... vray ma wzięcie:

Wątpię żeby klientów z tego reela interesowała corona.

Edited by Rod