Jump to content

Recommended Posts

Poprawiłem elipsy i trochę wyrównałem, wrzucam z siatką.

zamek1.thumb.jpg.67e1c3d0f253c0f0589a0c1ad07f7689.jpgTeraz zauważyłem że na mostku cegłą uciekła, ale to już następnym razem poprawie.  😒

Co tu dużo pisać, takie sobie wyszło 😐

zam1.thumb.jpg.bb7bc71920497b6e77279c6404303c05.jpg

Jest lepiej, ale za wczesnie zaczales cieniowanie. Poprawiles część elips, ale dalej wiele z nich jest krzywa. Na moje oko to chyba poprawiłeś tylko te na wierzchołku pierwszej wieży od lewej. Przyrzyj się jak wygląda most. Ta część po której się przechodzi ma negatywną grubość! Dużo by Ci dało, gdybyś został przy tym rysunku i poprawiał dalej. Obiecuję pomóc.

• Like 1
  • Thanks 1

Wszystko jest na warstwach także nie ma tragedii ze zmianami👍 Oprócz tła ale to najmniejszy problem. 

Mostek poprawiłem bo faktycznie był papierowy. Nie wiem co mam z tymi elipsami zrobić ☹️

zamek1.thumb.jpg.ebd34b2b22f4005ed12228f4cb6ef512.jpg

Posted (edited)
Godzinę temu, Blaza napisał:

Wszystko jest na warstwach także nie ma tragedii ze zmianami👍 Oprócz tła ale to najmniejszy problem. 

Mostek poprawiłem bo faktycznie był papierowy. Nie wiem co mam z tymi elipsami zrobić ☹️

Przede wszystkim to powinieneś pilnować się siatki i wszystko konstruować z liniami pomocniczymi, do tego każda zmiana grubości baszty wymaga wyrysowania nowej elipsy

Mijasz sie z liniami perspektywy.

Do tego jest jeszcze aspekt tego jak się dachy albo mosty buduje, bardzo naiwnie do tego podchodzisz, tak jakbyś nie korzystał z żadnych referencji, które pomogą ci w narysowaniu takiego zamku.
Na moim overze uprościłem tą okrągłą basztę, jeśli miała by mieś takie rozszerzenia na szczycie głównego cylindar, powinieneś nałożyć na nią dodatkową bryłę wychodzącą poza obrys trzonu i wykonstrouwać w tej bryle elipsy

Most ze zdjęcia składa się z łuku , konstrukcji która opiera się na łuku + barierek, każdy z tych elementów jest z innego materiału

BLAZA PERSPEKTYWA  OVER V1.jpg

2020-06-24 19_35_10-Window.png

Edited by takashmen
  • Like 2

Posted (edited)
17 godzin temu, Blaza napisał:

Nie wiem co mam z tymi elipsami zrobić ☹️

Po pierwsze - wykreśl je poprawnie, niech one mają kształt elips:

elipsy.jpg.ae034a78746bee5a3da02ff248b1789d.jpg

Po drugie - nie rysuj ich w przypadkowych kątach. one mają być wpisane w kwadraty widziane w perspektywie według siatki, tak jak Ci Takashmen pisał u góry. Im bliżej linii horyzontu, tym bardziej płaskie powinny one być, w końcu stając się prostą linią. u ciebie są elipsy prawie na linii horyzontu, a narysowane tak, jakby były widziane pod kątem. porównaj sobie co jest u Ciebie, a jak być powinno:

(nawet zrobiłem specjalnie dla Ciebie Wy$ok1Eej [email protected]śCi modele 3D skoro Ci się nie chciało :p)

Blaza02.jpg.6b17dfe056071c04870587efd0db223f.jpg

Z kolei te elipsy, które są o wiele niżej i wyżej od linii horyzontu narysowałeś pod o wiele zbyt wysokim kątem, tak, jakby widz patrzył na nie pod kątem 45 stopni. Są o wiele za szerokie.

Popraw te rzeczy to pogadamy o kolejnych sprawach. Możesz mieć wrażenie, że to za dużo roboty, żeby sobie narysować zamek, ale nie martw się, to są rzeczy, które gry je opanujesz, będziesz robił o wiele szybciej i bez przegrzewania mózgownicy.

Edited by EthicallyChallenged
  • Like 2

Wieże poprawione. Musiałem szczyt zmienić w jednej bo dziwnie się wyginał w perspektywie. Trzeba było mniejszy zrobić ten zamek, ale chciałem żeby był jak najbardziej podobny do tego starego. 

zamek1.thumb.jpg.3723174e9457e20beaf635d42da0d05d.jpg

panie1.thumb.jpg.773c643b312df7d160b4fdacb8749596.jpg

Pytanie mam czy dobrze robię, mianowicie. Najpierw jak zaczynam rysować to na drugim monitorze mam refke, jak zrobię szkic to potem wrzucam tą refke do PS i sprawdzam gdzie mi się rozjechało. Potem robię poprawki zaznaczam sobie lub przesuwam miejsca gdzie coś jest bardzo nie tak. Jest sens tak robić? 

spacer.png

• Like 1