Skocz do zawartości

Blaza


Blaza

Rekomendowane odpowiedzi

Jak był czepialski (A nie jestem! 😉) to wypomniał bym ci przede wszystkim brak konsekwencji w cieniach. Bo na podłodze masz ostry cień a na samej postaci niemal samo AO. No ale czepalski nie jestem to ci tego nie powiem ALE za to NAPISZĘ! 😉 

P.S.
Babisko musiało nieźle zabalować w sylwestra jak ją jeszcze trzyma - coś jak sylwester z jedynką, czasami do 2-3 miesięcy jeszcze powtarzają i onanizują się jaki to był mega performence i że wszyscy się tak świetnie bawili! 😄 

P.S. 2
A i proponuje odstawić tą nową herbatkę co sobie kupiłeś w Biedronce! Bo jak takie wizje cię prześladują na jawie 😉 , to nie chce wiedzieć co cię nawiedza w nocy! 😉 👺

Edytowane przez Mortom
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mnie wołał, czego chciał? 😄

Zgadzam się z przedmówcą @Mortom, kontrast trochę leży, to jedno. Ale myślę, że główny problem leży w braku logicznego światła spowodowanego po części taką sobie strukturą, stąd takise kontrast. Zdaję sobie sprawę, że na refce mogło być bardzo miękkie i rozproszone światło, ale takie jest dużo trudniejsze do narysowania bo wymaga bardzo subtelnego operowania krawędziami, niewielkimi przejściami waloru i umiejętnym odpuszczaniem detalu, żeby pokazać jakoś tą formę.  

Przydałoby się w trakcie tworzenia takiej struktury trochę dizajnować - fajnie, jakby osoba na portrecie wyglądała dobrze i estetycznie, nawet jeśli na refce tak nie jest. W końcu taki jest cel rysunku: ładnie wyglądać.
blazapoprawki1.thumb.jpg.7304521b58b37022ac391c1abb4d1b8d.jpg

Na taką sensowniejszą strukturę łatwiej światło rzucić (ja tutaj robię z głowy więc o podobieństwie możemy zapomnieć):

blazapoprawki2.thumb.jpg.bb9deae4012b476744d9614170f70e7f.jpg

No i potem rzeźba, opierając się na rozplanowanym wcześniej świetle i korygując kolejne elementy w trakcie pracy. Trochę zmieniło się ułożenie głowy, ale rysowałem żeby ładne było, niekoniecznie dokładne, ale bez refki zwykle i tak do tego się sprowadza. Sporo może dać odrobina artystycznych bajerów, w stylu pociągnięcia niektórych elementów ołókową linią (jak np. dookoła blików na policzku czy nosie, okolice oczu czy brwi) żeby miało taką przyjemną, luźną rysunkową estetykę.

blazapoprawki3.thumb.jpg.852f72c008616b4d0225f001542f6427.jpg

Ciągle wpadasz w pillow shading, czyli takie zabrudzanie rysunku szarościami zamiast rozdzielać jasno światło od cienia odpowiednimi krawędziami, wynikającymi z brył:

blazapoprawki4.thumb.jpg.3af24414cec0b866480684a26d05db10.jpg

Na okrągłej bryle światło będzie miękko przechodziło w cień, ostre krawędzie czy kontur bryły będą zwykle ostre (chociaż mogą być np. zgubione, dla lepszego efektu). Spróbuj renderować mając tylko te składniki:

Cztery walory - dwa do cieni (100% czerń i ciemny szary), dwa do swiatła (jasny szary i 100% biel). Powiedzmy, że 1 to czarny, 2 ciemny szary, 3 jasny szary i 4 to biel.

Cztery krawędzie - ostra, nieostra, miękka, zgubiona.

Postaraj się cały rysunek zbudować tak, że jakbym palcem pokazał "o tu to jaki walor i krawędź jest" to mi odpowiesz, że walor 3 i przechodzi w 2 miękką krawędzią. I potem łatwiej w tym dłubać już dalsze detale i coraz subtelniejsze przejścia.

Pozdro!

  • Like 5
  • Thanks 2
  • bogactwo 2
  • +1 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianSz Gadam jak katarynka... no ale ty weź idź ludzi uczyć! Bo to aż żal! Jak założysz szkołę/uczelnię to zapisuje sie na wykłady! (pod warunkiem że wpuścisz bez egzaminu xD)  Tylko ma być ciekawie! Może trochę klasyki, potem jakaś wstawka z concept artu itd. No i jakaś ładna pani by się przydała co potrzyma marker i zmaże z tablicy 😉 (tak żeby zachować focus studenta na wykładzie!) No wiesz, efektownie ale i efektywnie w jednym! 😄 @Destroyer obrobi ci kanał na YT i wuala! Nie marnuj czasu! Branża umiera, trzeba nałapać jak najwięcej naiwniaków półki się da! 😄 A potem to już emerytura i spalanie góry dolarów z uczelni! 


@Blaza Sorka za offtop 🙂 

Edytowane przez Mortom
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianSz Dzięki za porady. Dobrze że cię wywołali do tablicy, można się dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć😊 Tak jak napisałeś na zdjęciu światło jest takie nijakie i cienie są takie delikatne. Starałem się oddać jak najwierniej zdjęcie. Może jeszcze raz przysiądę do tego i trochę wystylizuje tak jak napisałeś żeby ładnie wyglądało, ale muszą chwilę odpocząć bo mnie zmęczyły te dzieci 😒

@Mortom Dobrze że coś się dzieje, wreszcie jakiś ruch w temacie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ogółem dziwię, że daję Ci radę, ale no xd. Nikt (chyba) nie zwrócił na to wcześniej uwagi - Twoje prace są często strasznie płaskie.

Masz tu przykład obrazkowy o co chodzi, olej pls anatomię tego ptasiora, bo ja nawet nie wiem co to za zwierz, a co dopiero jak go narysować poprawnie xd. 

Mini-propozycja o co chodzi z przestrzennością i jak wiele daje, zwłaszcza, że ten szkic zajął mi mniej niż napisanie tego posta.

ptak.png

Edytowane przez anya_desdein
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, anya_desdein napisał(a):

Ja się ogółem dziwię, że daję Ci radę, ale no xd. Nikt (chyba) nie zwrócił na to wcześniej uwagi - Twoje prace są często strasznie płaskie.

Tylko ja sobie go przerysowałem z książki, to nie jest mój pomysł. Taki szkic z nudów żeby sobie coś porysować. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JonJoan napisał(a):

Dawno tu nie byłem, więc mam szansę ocenić pracę z perspektywy czasu. I muszę powiedzieć że jest nieźle teraz (momentami wręcz fajnie). Ale imo "trochę" za wolno się to posówa. Keep it but speed it up!

Już nie mam ciśnienia i ostatnio bardzo mało rysuję. Teraz to tylko hobby bo poszedłem w całkowicie inną stronę i zamierzam robić coś innego w życiu. No a żeby ten czas poświęcony na rysowanie nie poszedł na marne to sobie czasami coś dłubię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności