Jump to content

Recommended Posts

tw79-84.thumb.jpg.74364d971e2110ca6b0804a8937bc706.jpg

81.jpg.2e2656eb9faf73b656a019a6e73171f6.jpg

57 minut temu, Myth napisał:

Pytałem o ten kurs z Drawabox bo naprawdę warto jest się przyłożyć do niego 🙂 Wiesz bez podstawowych umiejętności rysowania stożków walców sześcianów raczej nie da się przeskoczyć i rysować poprawnie głowy. Ostatnio dużo słuchałem sobie wywiadów z prosami między innymi z Craigiem Mullinsem i oni wszyscy mówią że podstawy to podstawa 🙂 Także zachęcam Cię do porysowania z tydzień dwa podstawowych brył a może się wkręcisz według mnie to nie jest aż takie nudne jak się może wydawać 😛  a generalnie wszystko się z nich składa.

pozdro i powodzenia 

Już sporo się brył narysowałem tylko ja rysowałem je na kartce odręcznie. Na poprzedniej stronie są jakieś sześciany dosyć świeże. 

Gratuluje wytrwałości, mi by się 100 łebków nie chciało tak rysować 😜

Pani już dłużej wysiedziana, około 4h.

shiva1.thumb.jpg.6462fb5177bf17de9622a4e6c20e7751.jpg

45 minut temu, Blaza napisał:

Pani już dłużej wysiedziana, około 4h.

Podlinkuj referencje z której korzystałeś.

z mojej strony, ziom nie uzywaj czarnego koloru na skorze. Imo to brudzi, a  cieniem nie jest 🙂

• Like 1

Posted (edited)

Ogólnie to jest pani z Heroes 3

https://mightandmagic.fandom.com/wiki/Shiva_(Enroth)?file=HeroShivaIII.png

Ta z 6 jest już bardziej szczegółowa 

https://mightandmagic.fandom.com/wiki/Shiva_(Ashan)?file=Shivatcm2124382.jpg

Starałem się jakoś je połączyć. Największy problem mam z nosem żeby go jakoś fajnie wyrenderować ze szkicu linearnego. No i oczywiście jak skończyłem to mi się ten pasek na czole nie podoba za mocno jest zawinięty 🤔

100% czerni nie używałem. Jak podbiłem kontrast to się zrobiło ciemno 😅

Edited by Blaza

18 godzin temu, KLICEK napisał:

z mojej strony, ziom nie uzywaj czarnego koloru na skorze. Imo to brudzi, a  cieniem nie jest 🙂

9 godzin temu, Blaza napisał:

Starałem się jakoś je połączyć. Największy problem mam z nosem żeby go jakoś fajnie wyrenderować ze szkicu linearnego. No i oczywiście jak skończyłem to mi się ten pasek na czole nie podoba za mocno jest zawinięty 🤔

100% czerni nie używałem. Jak podbiłem kontrast to się zrobiło ciemno 😅

Podbijam to co napisał KLICEK, może nie użyłeś 100% ale to nie ma znaczenia, jeśli miałbyś zachowaną poprawną strukturę waloru, podbicie kontrastu nic by nie zmieniło

Co do nosa, jeśli zaczniesz zwracać większą uwagę na poprawność płaszczyzn to nie będziesz miał problemu

Więcej wyjaśnienia w grafice.

BLAZA FACE WALOR EXP V1.jpg

• Like 1
  • Thanks 1

11 godzin temu, Blaza napisał:

No i oczywiście jak skończyłem to mi się ten pasek na czole nie podoba za mocno jest zawinięty 🤔

Ale w jakim sensie "skończyłeś"? Klient Ci zatwierdził i zapłacił, termin Cię dogonił, czy arbitralnie zdecydowałeś, że Ci sie nie chce poprawiać tego paska? Jeśli wiesz, że coś jest nie tak, to dlaczego tego nie poprawisz? Znajdowanie i poprawianie własnych błędów to główny składnik nauki rysunku (i większości innych umiejętności) więc musisz sobie wyrobić taki nawyk, inaczej możesz stać w miejscu latami i rysować 100, 200, 1000 głów i nic Ci to nie pomoże.

11 godzin temu, Blaza napisał:

Największy problem mam z nosem żeby go jakoś fajnie wyrenderować ze szkicu linearnego. 

Największy problem to żeby nos, oczy, usta i wszystko inne było we właściwym miejscu. To jest najważniejsze i najtrudniejsze, wszystko poza tym to drugorzędny problem. Jeśli masz 4 godziny na jeden rysunek, to spędź 3 na umieszczanie tego nosa a 1 na renderowanie, bo to drugie w niczym nie pomoże jeśli będzie on w złym miejscu lub/oraz będzie miał zły rozmiar/kształt. Potem sie możesz martwić o cieniowanie. Kolor w ogóle sobie zostaw na jakiś czas, uwierz mi, rysunek jest wystarczająco skomplikowany żeby sobie utrudniać kolorem.

Jeśli o cieniowanie chodzi, to używasz za mocno kontrastujących tonów w miejscach, w których te tony powinny być o wiele bliżej. Dlatego na początku zbij te kontrasty (1). Następnie użyj ich w miejscach, które ich potrzebują. W portrecie młodej kobiety z reguły są to oczy, usta i dziurki w nosie (3). Wszystko inne powinno być delikatnie zaznaczone, zauważ, że na przykład szyja nie potrzebuje wiele informacji, nie dowalaj takich kanciastych kształtów na smukłej dziewczęcej szyi (ani żadnej innej). Pamiętaj, że zmiany w rysach są łagodne, przejście między nosem a policzkiem jest okrągłe, więc nie będzie to nagły skok od czerni do bieli, ale łagodny gradient. U ciebie jest to bardzo ostry kant. Jeśli wpatrujesz się w jeden punkt to zaczniesz te różnice i kanciastości wyolbrzymiać, więc naucz sie spoglądać na całość kompozycji, i pilnuj, żeby zmiany między jasnymi i ciemnymi tonami zawsze były proporcjonalne względem siebie na całości obrazka. Spójrz na całość, znajdź najjaśniejsze i najciemniejsze części i pilnuj, by się nie wymknęły spod kontroli. Na końcu (4) możesz sobie podbijać kontrasty, używać czerni i bieli, jeśli cała struktura będzie się trzymać kupy, to możesz sobie ją przesuwać w strone ciemniejszą lub jaśniejszą i wszystko będzie grało, najważniejsze są zależności. To co Panowie powyżej pisali odnosi sie do barw, nie relacji walorowych, a barwami bym Ci radził się zająć później, jak wypracujesz sobie lepszy rysunek. Tak na marginesie, to jeśli chodzi o portrety, to młode ładne dziewczyny są najtrudniejszym tematem, przynajmniej tak mi mówił Mullins ;p

Blaza01.jpg

• Like 5
  • Thanks 1

Dzięki za korekty i podpowiedzi. 👍

Ogólnie całe kobiety są trudne do narysowania jeśli chodzi o ciało i głowę. Dlatego od jakiegoś czasu staram się tylko je rysować żeby się poprawić. 

29 minut temu, Blaza napisał:

Dzięki za korekty i podpowiedzi. 👍

Ogólnie całe kobiety są trudne do narysowania jeśli chodzi o ciało i głowę. Dlatego od jakiegoś czasu staram się tylko je rysować żeby się poprawić. 

Ale to nie jest najlepszy pomysł. Dobór poziomu trudności jest bardzo ważny w nauce. Ten poziom pownien tylko troszkę wykraczać poza strefę komfortu. Marginalnie. Wtedy najszybciej sie uczysz. Jeśli wybierzesz cos o wiele trudniejszego, niż już umiesz, to będzie to strata czasu. Będziesz zagubiony, zniechęcony i nic nowego nie zapamiętasz. Dlatego zamiast kobiecych głów porysuj sobie głowę Asaro albo Reilly'ego. Są to uproszczone abstrakcyjne reprezentacje ludzkiej głowy, które jest prościej zrozumieć niż prawdziwe, bardziej skomplikowane głowy. Na nich o wiele szybciej zaczniesz wyłapywać, skąd sie biorą takie a nie inne kształty i jak wszystko do siebie pasuje na ludzkiej głowie.

• Like 1

W dniu 28.05.2020 o 19:28, EthicallyChallenged napisał:

Kolor w ogóle sobie zostaw na jakiś czas, uwierz mi, rysunek jest wystarczająco skomplikowany żeby sobie utrudniać kolorem.

Kolory nakładam na warstwach z różnymi trybami mieszania, trochę jak w tym filmie tylko bez maski gradientu.  

Coś łatwiejszego

2110048406_Beznazwy-1.thumb.jpg.198aa093e017730cc428c3fb883060e9.jpg

Ogólnie żeby nie dublować tego o czym wspominali

@takashmen

@EthicallyChallenged

tutaj masz fajny tutorial o błędach w cieniowaniu - 

Niestety widzę w ciebie wiele z tych błędów ale za to ten film świetnie pokaże ci jak je poprawić.  Nie ma się co zrażać- każdy musi przejść przez te kroki i każdy z nas je przerabiał albo do tej pory z nimi walczy:)  Także powodzenia i wytrwałości w ćwiczeniach. 

• Like 1
  • Thanks 1