Jump to content
Sign in to follow this  
sryncu

Jak rozpoczac kariere w grafice 3d?

Recommended Posts

Proste założenie - jeśli ma coś w sobie, co musi koniecznie zmanifestować, graficznie czy inaczej, to rzuci informatyke, programowanie, stabilną dobrą kase i 'lepsze' perspektywy. Bo po prostu istnieje ten magnes, który ciągnie w innym kierunku. Dlatego myślę, że dawanie rad typu idź/nie idź na studia, lepszy/gorszy etat, nie ma dużego sensu. Jak nie będzie miał tego w charakterze, to zawali tak czy owak.

Bonusowy tip: ścieżka artysty jest trudniejsza niż informatyka.

Myślę ze każdy zawód niesie wyzwania zależy jakie cele sobie postawisz. A co do studiów to racja. Tak jak pisałem potrzebne są tylko w zawodach w których potrzebne są uprawnienia (inżynier ,lekarz).

Ja skończylem zawód tylko dobrej pracy dla automatyka jest trudno znaleźć. Do tego podnoszenie skilla bez fabryki jest raczej z praktycznego pkt widzenia nie mozliwe. Za to jako informatyk bez problemowo znajdzie.

Praca bez wyzwan i rozwiazywania problemow jest nudna. Jak zaczynasz sie nudzic pora poszukac nowej pracy i nowych wyzwan.

Praca bez wyzwan i rozwiazywania problemow jest nudna. Jak zaczynasz sie nudzic pora poszukac nowej pracy i nowych wyzwan.

chyba że hajs się zgadza ;P

Praca to nie życie. Dla tego, wracając do sedna, ja bym wybrał studia, chociaż by po to, aby nie iść do pracy :D

Wybrałbym ASP tylko dla nauki rysunku i teorii. Co bezpośrednio przełoży się na 3d.

No i rodzice się odpieprzą, że się nie uczysz/pracujesz.

Albo nie zawalaj informy, ciśnij dalej. Im dalej, tym łatwiej, bo i ty się zmieniasz i zaczniesz może to jakoś ogarniać.

Ja miałem studia zaoczne/chu.. prace/dziewczynę i do tego hobby - 3d. Zawaliłem studia i dziewczynę ;)

Nie jestem typem "co by było, gdyby..." i użalania się nad losem, życiem itp, raczej zdrowym optymistą, więc niczego nie żałuję.

Czy to po pracy, czy po nauce, będziesz jednakowo zmęczony, żeby siadać po godzinach i uczyć się dodatkowo 3d.

Jeśli przyciśniesz portfolio, to może dostaniesz pracę w branży i nauka wyjdzie w pracy a szlifowanie nowego portfolio po pracy.

Dziękuję Panowie za wszystkie rady i wskazówki. Na tych studiach to już postawiłem krzyżyk, na pewno tam nie wrócę. Co do tego ASP to się zastanowię, będę miał dużo czasu :) Najbardziej pasowała by mi opcja pracy w branży i nauki już w praktyce. Nie lubię się uczyć z nosem w książkach, ale jeśli się czegoś samemu nauczę lub ktoś by mnie poprowadził to inna sprawa.

Proste założenie - jeśli ma coś w sobie, co musi koniecznie zmanifestować, graficznie czy inaczej, to rzuci informatyke, programowanie, stabilną dobrą kase i 'lepsze' perspektywy. Bo po prostu istnieje ten magnes, który ciągnie w innym kierunku. Dlatego myślę, że dawanie rad typu idź/nie idź na studia, lepszy/gorszy etat, nie ma dużego sensu. Jak nie będzie miał tego w charakterze, to zawali tak czy owak.

Coś w tym jest. Grafika mnie ciągnie jak nie wiem. Myślę, że mógłbym się przyłożyć do programowania i jakoś to zaliczyć/zrobić kurs, ale jest jednak ta grafika na pierwszym miejscu w moim sercu :D

Z tą ścieżka artysty to mnie troszkę przeraziłeś.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy może dobrym pomysłem było by pójście na staż do jakieś firmy i doskonalić umiejętności 3d? Czy dało by rade chociaż hajs na paliwo/bilety dostać?

Chciałbym jeszcze tylko jeszcze raz podziękować wszystkim, bo zapytałem tylko jak wygląda ścieżka kariery i myślałem, że mi nawet nikt nie odpowie, a tu taka burza mózgów wynikła. Fajnie, bo się fajnych rzeczy dowiedziałem.