Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 01/23/2007 in all areas

 1. zrobilem standardowy text splajnowy (create> splajny>text), dalem taka czcionke (chyba crazy killer-zalaczam w zalaczniku) i dalem moj material. mozna osiagac rozne efekty zmieniajac grubosc splajnow textu oraz ilosc segmentow w tych splajnach (dzieki temu splajny tak mi sie troche rozstrzelily tworzac takie zadry/rysy). pozdrawiam;-)
  1 point
 2. Etap exportu do pakietu 3d bedzie w kolejnym materiale :) mysle ze w wolnym czasie bede mogl wzbogacic strone o tego typu materialy.
  1 point
 3. łap:* http://www.evermotion.org/?unfold_exclusive=93&unfold=exclusive
  0 points
 4. W tym tutorialu pokaże jak zrobić uniwersalne ustawienia V-Raya Oczywiście nie ma złotego środka, dzięki któremu mielibyśmy mieć szybki i dobry render, ale te ustawienia w wielu sytuacjach świetnie się nadają do renderowania nieruchomych obrazków. Prosze zauważyć, że te ustawienia nie są optymalne, ale dzięki swoim poprawkom możesz mieć podobny render w szybszym czasie. Jednak sedno tych ustawień tkwi w tym, że nawet jeżeli nic nie poustawiasz to i tak uzyskasz niezły rezultat. Ustawianie V-Ray'a 1. Ustaw V-Ray jako główny silnik renderujący (rozpocznij default'owymi ustawieniami). 2. W rolloucie Image sampler ustaw "Adaptive QMC". 3. Wartość "Max. subdivs" ustaw na 100.Zostaw "Min. subdivs" w wartości 1 4. W primary GI engine ustaw QMC GI. Nie zmieniaj subdivs, a jako secondary GI engine włącz Light cache. 5. Ustaw light cache interpolation samples na 5. 6. QMC Sampler. W "Adaptive amount" wpisz 1.0. 7. Odznacz "Clamp output" i "Sub-pixel mapping" w Color mapping rollout. Opcja "Sub-pixel mapping" pozwala ci używać jakiegokolwiek color mapping'u. 8. Zwykle trzeba poprawić Noise threshold bo default'owy generuje za duży szum. Dobra wartością jest 0.005. Możesz też kontrolować ilość szumu bezpośrednio z rollout'a AA (Image sampler). Odznacz "Use QMC sample thresh." i ustaw Clr. thresh na 0.005. Uwagi: * Zostaw wszystkie ustawienia subdivs w ich default'owych wartościach. Nie da to zadnego efektu - 100 AA subdivs i tak nadpisze wszystkie inne. * Dla wersji niższych od 1.49.30, NIE używaj color mapping'u innego niż Linear. W przeciwnym wypadku otrzymasz nieprawidłowy efekt. Jeżeli to konieczne popraw to w postprodukcji. Możesz zmienić dark/bright multipliers, pod warunkiem, że nie będą miały takich samych wartości. * Unikaj używania wyostrzających filtrów AA. Spowodują tylko wyraźniejszy szum. * Korzyści z powyższych ustawień: (*) Mało parametrów do ustawenia końcowego rendera (*) Współgra z wieloma rodzajami scen. (*) Zwykle generuje obraz o wysokiej jakości. * Wady powyższych ustawień: (*) Długie czasy renderingu. Dzięki własny poprawkom możesz ten czas skrócić. * Jak to działa: Wysokie ustawienia AA subdivs powodują głównie przetworzenie próbek (sampli) przez image sampler. Używa to tyle próbek, ile potrzene jest to osiągnięcia określonego progu szumu. W wielu przypadkach, jest podobne do PPT, ale działa na bazie per-bucket i liczba sampli jest adaptacyjna. Tutorial na podstawie: http://www.spot3d.com/vray/help/150R1/tutorials_unisettings.htm Tłumaczenie, korekta, zaplecze technicze i nołhał (ang. Know How) – voyager. TUTORIAL NIE JEST MOJEGO AUTORSTWA. Nie biore odpowiedzialności za efekty skorzystnia z tego tutka. Ja tu tylko tłumacze i sprzątam ;) W razie zuważenia błędu poinformujcie mnie Miłego i jak najkrótszego renderowania. Nie zapomnijcie o ;D
  0 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00


×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy