Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 02/08/2010 in all areas

 1. zielony może być, imho mocna perspektywa deformuje ładny fotel. pionix: a u Ciebie odwrotnie. Daj dużo mocniejsza perspektywę i wywal ten kurnik na dachu i będzie super, trochę odwagi ;) ... moje studio meble z przypadku, to co było na dysku, w sumie nie mają znaczenia:) ps: stolik i stół sam modelowałem :)
  1 point
 2. Fakt, nie zauważyłem/nie skojarzyłem tego z widelcem. Czyli w grę wchodzi 3 opcja i po problemie. Tak czy inaczej to co napisałem wcześniej to zwyczajne ukazanie setek sposobów by wytłumaczyć takie a nie inne zobrazowanie sceny. Podać inne? - szczur jest niedoświadczony i zapomniał, że ma pomoc na plecach - nie nauczono go korzystać z urządzenia na plecach - może ostatnia próba z jakiegoś powodu nie skończyła się najlepiej i uznał rękę za pewniejszy sposób - moze jest z kolei tak doświadczony, że na taką tam pułapkę urządzenie/widelec nie jest potrzebny, ot łatwizna... i tak można wymieniać i wymieniać. Tak przy okazji - skoro autor pokazał, że szczur ma urządzenie/widelec (jak wcześniej nie zauważyłem) i go nie używa, to zapewne ma ku temu jakiś powód.
  1 point
 3. Hej Postanowiłem zrobić kilka tutoriali na temat zbrusha. Dlaczego ? bo ludzie mowia, ze zbrush ma dziwny interface, a tak naprawde pracuje sie tylko w dwoch rollautach :) Zapraszam do pomocy, zadawania pytań i tak dale. Nie znam wszystkich opcji w zbrushu, niechce zeby to wygladalo na to ze sie wielce sie wymadrzam czy cos ;) Jezeli widzicie ze gadam glupoty to piszcie z checia sie dowiem nowych rzeczych, bo wiekszosc mojego gadania opiera sie na spostrzezeniach ktore moga byc nietrafne. Wszystkiego tutoriale bede kompresowane tym kodekiem "rmvb" - trzeba ściagnać playera, jezeli jeszcze go nie macie to odsylam tutaj : KODEK!! Ok jeszcze raz wszystkich zapraszam do pomocy !! Piszcie co jeszcze chcielibyście wiedziec, jezeli bede cos wiedział na ten temat na pewno się podziele ! Lekcja 1 - interface ! co w wideo ? : - ustawienia preferencji co i jak - ogolny przeglad kilku "potrzebnych" rollautów - jak zmienić pozycje ikon w interfacsie Lekcja 2 : Basemesh z Zspheresów -co w wideo ? : Tworzenie basemesha za pomoca zsphersow, kilka zasad co jak i dlaczego. Lekcja 3 : Basemesh z Wingsa co w wideo ? : - Tworzenie basemesha - import basemesha Lekcja 4 : Bump map + Disp map co w wideo ? : - ustawienia wiuportu - zasady tworzenia "ostrych" krawedzi na obiektach low poly - tworzenie bump mapy - tworze oraz wyswietlanie dispmapy Lekcja 5 : Zb>Max>Zb co w wideo ? : - mappowanie - morph target - export do maxa + zmiana pozy modelu oraz rozne poprawki - import do zbrusha + nałożenie detalu, który zrobiliśmy wczesniej (bez użycia dispa- dzieki czemu możemy do modelu wprowadzać rózne poprawki w mapowanie, pozie itp) Lekcja 6 : Zb>Max>Zb co w wideo ? : - ustalanie bryły głownej - modelowanie ust Lekcja 7 : Alien : Oczy co w wideo ? : - poprawianie bryly - uzywanie maski - modelowanie oka Lekcja 8 : Alien : Nosek co w wideo ? : - modelowanie nosa - modelowanie szyji i kregoslupka - poprawa ogolna Lekcja 9: Alien : Detale vol1 co w wideo ? : - poprawki - detal nad oczami - detal przy uchu - poprawa glowy Lekcja 10 : Alien : Koniec co w wideo ? : - poprawki bryly - dodawanie detalu - modelowanie zyły i zmarszczek - mapowanie zbrush >wings3d > zbrush - poprawki 3dsmax - wprowadzenie do projection mastera - tworzenie mapy bump do wykorzystania przy disp i normie Lekcja 11 : Normalmapping co w wideo ? : - tworzenie normalmapy za pomoca zmmapera z detalem z bitmapy - omowinie najwazniejszych opcji zimapera - tworzenie lowpoly w wings3d - wypalanie detalu z modelu hi na low za pomoca zmappera Lekcja 12 : Disp co w wideo ? : - omowienie mdp2 - wypalenie dispa - export modelu - pokazanie jak obliczyc alpha depth factor - render displacemntu za pomoca vreja i finalrender mam nadzieje ze sie przyda :)
  0 points
 4. Zbrush, tutki Klicka: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=35770 A tu mój: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=54036
  0 points
 5. displacement to te rysy itd... jeśli chodzi o Zbrusha w Polsce to naprawdę trzeba być twardzielem :), bo chyba nie spotkasz nikogo kto nie straciłby więcej czasu na szukanie czego się da w sieci ,niż na samą naukę . nie mówię już o rozkminianiu angielskiego.w pl tylko chyba 3d max ma polską literaturę a pozostałe softy 3D to już dla zawziętych kaskaderów :D zacznij od tego http://www.zbrushcentral.com/
  0 points
 6. blablabla, p.s. nie jestem K-wa ona, po prostu mi sie zapomnialo hasla do olaf a i maila chyba zmienilem i nie mam jak odzyskac.
  0 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00


×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy